Epizody(4)

„Vedlejší produkt“ filmu „Tohle je Anglie“ z roku 1986 s dějem zasazeným o tři roky později, se zaměřuje spíše než na subkulturu skinheads na scénu modernistů (mod revival). Stejně jako ve filmu „Tohle je Anglie '86“ je hvězdou Thomas Turgoose jako Shaun, ačkoli Lol (Vicky McClure) a Woody (Joe Gilgun) hrají ještě významnější role.Příběh se odehrává během Světového poháru FIFA 1986. Když Shaun složí poslední školní zkoušku, uvědomí si, že bude muset najít svou cestu ve světě. Jeho přátelé, ke kterým patří Woody, Lol, Smell, Gadget a Meggy, jsou stále kolem, hledají lásku, zábavu a práci. (Filmbox)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (5)

This Is England '86 (2010)

Vynikajúci seriál, ktorý nadväzuje na film This is England. Napriek tomu, že som sa k nemu dopracoval viac menej náhodou treba povedať, že sa jedná o náhodu, ktorú nemožno ľutovať. Vynikjúco spracované príbehy mladých, prevažne nezamestnaných ľudí z anglickej periférie, ktoré po celý čas sprevádza atmosféra futbaových majstrovstiev v Anglicku a vojny o Falklandské ostrovy. 85% za celý seriál. ()

Epizoda 1 (2010) (E01)

Shaun píše reparát v škole a po ňom ho pred školou čaká mama s tým, že je najvyšší čas začať hľadať si prâcu. Woodyho svadba s priateľkou Lolou sa pokazí po tom, ako jeden z hostí na toalete dostane infarkt. Vďaka sledu ďalších udalostí sa Shaun, Woody a celá bývalá skupina kamarátov opäť stretáva.Napriek tomu, že som nevedel pri pozeraní prvých dvoch častí, ktoré tv stanica ****** odvysielala ako jeden film, že sa jedná o pokračovanie filmu This is England som si atmosféru anglickej periférie plnej nezamestnaných, znudených ľudí plných očakávania futbalových majstrovstiev užil. Skvelý tragikomický obraz 90tych rokov v Anglicku. ()

Epizoda 2 (2010) (E02)

Shaun má s mamou stále viac konfliktov kvôli tomu, že sa iba povaľuje a nehľadá si prácu. Napokon mu sama pomôže zamestnať sa v obchode, kde predajca otvára videopožičovňu a potrebuje výpomoc. Woody ukáže Lole byt, ktorý ťažko možno označiť ako vysnívané bývanie, nakoľko predchádzajúci majiteľ v ňom umrel na predávkovanie a stav bytu tomu aj zodpovedá. Shaun pristihne svoju mamu v posteli so svojím novým zamestnávateľom a mamin vzťah nesie ťažko nielen preto, že si myslí že je to daň za jeho miesto ale aj kvôli tomu že chlap je pakistánec a nie je tomu dávno čo Shaun bol členom skinheads. ()

Epizoda 3 (2010) (E03)

Shaun je na úteku z domu práve v čase, keď si pripomínajú s mamou otcove narodeniny. Každý ich oslávi po svojom. Mame prinesú vojaci kyticu a Shaun si na otca spomína pri pomníku vojakov padlých počas druhej svetovej vojny. Lola naďalej podvádza Woodyho s černošským priateľom a rieši konflikt s otcom z predchádzajúcej časti. Kedže potencionálnym fanúšikom seriálu by som pezradením ďalším podrobností skazil pôžitok už iba pripomeniem, že nad seriálom sa vznáša atmosféra blížiacih sa majstrovstiev sveta vo futbale čoraz viac a rovnako tak vojenský konflikt Spojeného kráľovstva na Falklandoch. ()

Epizoda 4 (2010) (E04)

Potom, ako sa na perifériu k Shaunovi vráti Combo nie je jeho mama nadšená, hlavne potom ako si opäť našli cestu k sebe aj vďaka jeho novej priateľke. Pre Lolu chce jej černošský priateľ prichystať prekvapenie a to je dokončiť svadbu s Woodym, ktorá sa v úvode seriálu nevydarila. Lola má však iné starosti. Pred tým, čo jej robil otec chce za každú cenu ochrániť sestru Kellly a kedže sa jej zverí priateľke, že aj ju jej otec znásilnil rozhodne sa ho navštíviť...Takéto skvelé vyvrcholenie seriálu dokážu zvládnuť ozaj iba výborné seriály, ku ktorým možno vďaka tejto časti zaradiť aj This is England 86. Možno nad seriálom ktosi držal ochrannú ruku, a nebola to iba tá božská Maradonova so zápasu Argentíny s Anglickom. Seriál určite stojí za pozornosť. ()