Film o filmu: Pelíšky (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 1999, 15 min

Jan Hřebejk

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

• NinadeL

Atmosféra byla uvolněná. Toť vše.(26.11.2017)

Pár záběrů z natáčení, pár útržků monologů herců – celkově takový obyčejný průměr (50%).(28.4.2016)

Pelíšky jsou samozřejmě grandiózní počun režiséra Hřebejka, ale také herců, kteří si ve filmu zahráli. Kdo to máte rádi, užijete si i film o filmu.(28.6.2013)

• FireTight

Ani jedna z nejlepších českých komedií natočených po roce 1993 se nevyhnula klasickému krátkometrážnímu pořadu "Film o filmu" a stejně tak se ani nevyhnula své plytkosti. Nedočkáte se prakticky ničeho, co by vás nějak opravdu zajímalo, většinu času posloucháte tlachání režiséra Jana Hřebejka, co to vlastně chtěl natočit a jak divák musí film chápat. Ano, to je jistě záslužný počin, jenže já bych se raději podíval na nepovedené záběry, vystřižené scény, zajímavosti o vzniku některých scén a další "libůstky" z natáčení. Toho se sice opravdu dočkáme, jenže v tak omezené míře, až je mi z toho smutno (většina je navíc sestříhána do rychlého sledu a plní roli vaty). I tak je to však jeden z těch lepších českých filmů o filmu, které jsem zatím viděl.(20.9.2010)

• Illioplius

Takmer nič som sa o natáčaní tohto skvelého filmu nedozvedel, aj čo sa týka vyjadrení hercov. Nepodarené zábery a nejaká tá „zákulisná atmosféra“ (ktorá ma zase až tak veľmi nezaujíma) sú tam vo veľmi obmedzenej miere.(20.1.2013)