Faktor 8 - Smrtící virus (TV film)

• německý

Faktor 8 - Der Tag ist gekommen

• slovenský

Faktor 8 - Smrtiaci vírus

Factor 8

Thriller / Drama

Německo, 2009, 90 min

• Naslund

Pro mě dost velké zklamání. Těšil jsem se na příšernou blbost s kupou nelogičností s přihlouplými postavami a mizernými efekty... A ono to nebylo zas tak špatné :-( První půlka, kdy se lidi nakažujou a hledají léčbu, byla dokonce docela dobrá. Sice se to zhoršilo, když se začalo jen dokola opakovat, jestli pozabíjet nemocné nebo ne a jestli umřít s rodinou nebo ne, ale to nestačilo, aby to byla tragédie. Hold si budu muset začít vybírat i mezi katastrofickýma filmama.(21.1.2013)

• MickeyStuma

Z ryze televizního filmu se hlavně vlivem velmi nízkého rozpočtu nedá očekávat nic světoborného a tak jsem si ani zde nedělal žádné iluze. Rozjezd sice kupodivu vypadal nadějně, jenomže ... Tvůrci se po vzoru klasických amerických snímků velmi přísně drželi zavedené šablony, takže dramatizace, tempo a nabitá atmosféra jsou aspekty vcelku přijatelné. To se však ale bohužel nedá říci o scénáři, který je plný nesmyslů a podivných dějových zvratů. Kdo to proboha psal a kdo to schválil k natočení? Tohle bych spíše očekával od Sy-Fy či Asylumu, ale jak se zdá, v Německu mají zřejmě konkurenci. Alespoň výprava byla k něčemu. Není to zkrátka natočeno zase až tak špatně jak to vypadá, ale když je naprosto tupý scénář, nezachrání výsledek už vůbec nic. Zbytečný film na zmaření hodinky a půl.(3.12.2015)

• brasek

Na jednej strane sa snímok snaží prezentovať dobrou atmosférou, napätím... ale na druhej strane je hneď táto snaha zlikvidovaná scenárom, dialógmi a chovaním postáv. Snímok sa buď páči resp. nepáči divákovi podľa toho čomu dá prednosť. Úprimne po hodine sa to celé zmenilo na moje bolenie hlavy... vystrihnúť dementné scény, naučiť Nemcov písať lepšie scenáre a bol by to určite nadpriemerný snímok.(6.1.2013)

• Shadowrat

Co to bylo? Zařadil bych tento film i žánru komedie. Pokud se budeme na snímek dívat jen jako thriller tak nás převálcuje až neuvěřitelná stupidita všech "profesionálů" v druhé polovině filmu. Dokonalé jsou scény, kdy je sice nějaké východisko, jak třeba nějakou hypotézu potvrdit, ale protože "to by trvalo dlouho," tak raději saháme k ještě pomalejšímu nicnedělání.(21.2.2014)

• Stoka

Z filmu jsem byl hodně znechucen. Faktor 8 je totální nesmysl naší společnosti, v jednu dobu lečí a oddaluje virus a vzápětí dochází ke zhoustnutí krve v těle. Ti blbci absolutně nevěděli co dělají a že se jim na monitoru ukazují hodnoty, intenzivnost a přeměna viruse ve větší problém, již byl je k pochopení. Představte si, že cestující kteří byli tzv. infikováni/nakaženi tu sračkou tam chtěli nechat do konce jejich života, kdo chtěl utéci z letadla, toho zastřelili.Komentáře k tomuhle filmu jsou pro mě zdrcující.(4.1.2013)