Lennon Naked (TV film) (festivalový název)

Lennon Naked

Velká Británie, 2010, 82 min

O Lennonovi jsem přečetl pár knih a hudbu Beatles miluju. Myslím, že záběr a forma filmu je velmi zajímavá, ale pouze pro příznivce, nikoli pro normální diváky. Je to pouze jeden z pohledů na tohoto umělce a génia, ale je mi sympatické, jak si na nic vlastně nehraje a snaží se i přes určitou autentičnost za každou cenu velmi zajímavě vyprávět důležité momenty v Johnově životě. Nechci komentovat jak herci hráli své role, protože bych musel hodně vytýkat. Ale za to jak a hlavně co film popisuje se mi opravdu líbil.(6.1.2016)

• BubbleGum

I když mi připadá, že se Chris Eccleston na roli Lennona celkem hodí, tak mi film jako celek připadá jako nepovedená parodie, a to s podivem i tím obsazením. Jak všichni napodobují hlasy a přízvuky, jako nějací trapní a skutečně špatní imitátoři (i když snad postavy ostatních brouků byli ještě horší než Lennon osobně - ten McCartney? Dělají si srandu??), a o obsahu filmu nemluvě. Jako by někdo četl pár knížek o Beatles, znal o Lennonovi pár nejproslulejších historek, často i těch nepravdivých nebo dost pochybných, a natočil podle toho film, ve kterém to vypadá, že to byl úplný blázen, co se ke všem choval naprosto nemožně, myslel si o sobě že je Ježíš, nejdůležitější bod v jeho kariéře byl když se vyfotil nahý se svojí manželkou, a podobně. Opravdu hodně špatný film, v podstatě o ničem, neskutečně trapně a prvoplánově zobrazující špatnou představu o Lennonovi. Pro mě (jako pro fanouška Beatles a Lennona, ale i jako pro nestranného kritika filmů) odpad.(9.2.2015)

• IvcaSammet

Nejsem fanoušek The Beatles. Jejich hudba se mi nikdy nelíbila a proto jsem se o ně nikdy nezajímala. Nebýt Andrewa Scotta, na film bych se rozhodně nikdy nepodívala. Věděla jsem, že tento film rozhodně nebude nic pro mě, ale paradoxně jako velká fanoušek Andrewa jsem ho nemohla vynechat. Začátek se mi ale překvapivě docela líbil. Velmi brzo mě ale film začal nudit a vlastně nepřestal až do konce. Celkově mi přišel strašně zmatečný a pro mě jako nefanouška The Beatles naprosto zbytečný nic neříkající ... I přes to, že o The Beatles vůbec nic nevím a musela jsem si fotky členů "vygooglit", dle mého názoru se ani jeden z herců do své role absolutně nehodil. Dokonce ani Christopher Eccelston, který se Lennovi podobal jen proto, že si nechal narůst vlasy a nasadil si kulaté brýle ... Nakonec jsem se rozhodla, že film ohodnotím jednou hvězdičkou, protože i přes to, že jsem se většinu jeho trvání nudila, mezi odpad bych film neřadila ...(16.10.2015)

Velmi rozporuplné pocity, už jen z toho důvodu, že tvůrci z neuvěřitelně zajímavého života Johna Lennona věnují nejhlavnější část jeho komplikovanému vztahu k otci, ono tedy ne snad, že by to nebylo taky zajímavé, tady to však vyznívá značně klišoidně ("já jsem chudák opuštěný otcem i matkou a teď s tím musím žít"), o tomto se o mnoho lépe vyjádřil sám Lennon v písni Mother a ani na to nepotřeboval hodinu a čtvrt trvající spíše hraný (pseudo)dokument než biografický film. Ona potíž už je v titulním herci, Christopher Eccleston se sice snaží, seč může, svůj hlas dokázal tomu Lennonovu přiblížit velmi zdatně, včetně liverpoolského přízvuku, ale Johna Winstona Lennona v něm prostě nevidím. Samotný film je pak až příliš zkratkovitý a překotný, aby si z něj někdo fenoménu Beatles neznalý vzal něco podnětného. Třetí hvězda za dobové obrázky a beatlovskou hudbu.(31.8.2013)

Snaha o Freudovsky pohľad do obdobia života Lennona dokial sa r.1971 neodsťahoval za mláku. Všetky jeho detinské spôsoby a nevhodné poznámky sú ospravedlňované nedostatkom pozornosti v detstve- zvlášť rozchod rodičov a obviňovanie otca . Páčilo sa mi použitie dobových záberov, ale trochu málo ich bolo a pre ľudí , čo neovládajú Lennonovu autobiografiu, nebolo dostačujúce a tiež mohli byť trochu kvalitnejšie spracované- všetci predsa vieme že je to original tak načo tie neostré zábery zdôrazňovať. Nahé scény boli celkom fajn- ani trápne ani erotické, proste boli....S tým názvom ma dostali, lebo som si pôvodne myslela, že to bude niečo ako odhaľovanie duše Lennona, ale oni to mysleli aj doslovne.Dojem z filmu : mierne dokumentaristické s prvkami domysli si sám, nie je to ale žiadne psycho, tak odporúčam na kľudný večer.(3.9.2013)