Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Moja obľúbená tv inscenácia.(27.4.2005)

Okrem iných kvalít: fantastická Timková.(18.1.2019)

Veľmi zaujímavý príbeh a vynikajúce spracovanie, kostýmy no zaujala ma aj hudba. Opäť to naši slovenskí herci zvládli na výbornú. Ja moc na obsahy nie som preto verím, že sa azda nájde niekto iný, no zišiel by sa tu nejaký pekný obsah ku tomuto dielu napísať. Vzhľadom k tomu, že je to podľa predlohy Magdy Sabóovej, ktovie či ešte má RTVS vôbec práva na reprízovanie, ako to už mnohokrát býva pri tvfilmoch, ktoré majú zahraničného autora predlohy, rozhodne aj tento skvost si ešte zaslúži nejednu reprízu. Osobne ho zaraďujem niekde na vrchol televíznej dramatickej tvorby medzi také seriály akými je napríklad Alžbetin dvor. Vo filme som zazrel aj mladučkú Zuzku Skopálovú a Zuzku Vačkovú. Vyzdvihnúť musím aj vynikajúci výkon sestier Emílie Vášáryovej a Magdy Vášaryovej (ktorá si tu zahrala dokonca mníšku). Proste u mňa dielo na plných 5 hviezd a určite sa ku tomuto 2-dielnemu tvfilmu budem vracať. Mal som to šťastie, že som natrafil na dobrého zberateľa, ktorý ho stihol nahrať v čase reprízy niekedy v roku 2007, odvtedy nebola reprízovaná.(18.8.2018)