V ramci normalizacnych filmov len znesitelny priemer a krasny dokaz toho, ze ceskoslovenskej kinematografii dochadzal za normalizacie dych. A na vysiny 60. rokov mohla reziserka Marta Gogalova hladiet len zdialky. Priblizit im sa ale rozhodne nedokazala. Film nezachranili ani Kvietik a Geprtova, hoci snaha bola. 51 %(30.7.2013)

Po rokoch už manželstvo nie je to, čo na svadobnej hostine. Namiesto čardášu sa tancuje v blate pri výrobe tehál a nedostatok a nechuť k sexu privádza do šialenstva oboch. A nielen takáto otvorenosť ma vo filme prekvapila, ale aj úplne otvorené odsudzovanie družstevníctva a kolektivizácie. Všetko je tak krásne typicky slovenské, a nielen ústredná dvojica svojim výzorom a problémami, ale aj názory ľudí, svokrovcov, snaha o budovanie domu, ľudská pýcha a záverečné prekliatie. To záverečné veľké rozhodnutie je typické už menej, ale o to silnejšie, a silná je aj scéna na konci so stavbou domu v pozadí. Dočolomanský je jednoducho frajer, má traktor s vlečkou a takým patrila budúcnosť. –––– To je tá ich politika. Najskôr zoberú pôdu a potom ženy.(17.11.2016)

"Načo dom, keď nemáš pekného slova?". Mám rád tieto slovenské filmy z dedinského prostredia. Kvietika v úlohe nesympatického otca a manžela často neuvidíte a išlo mu to na výbornú. Ako vždy...Jeho manželka si pri ňom musí vytrpieť svoje a česká herečka L. Geprtová svojími smutnými očami divákov súcit s prehľadom strháva na svoju stranu. Ako tv film samozrejme neohuruje krásnymi exteriérmi, je skôr komornejšie ladený, ale to vôbec nevadí. Je tu skvelá herecká zostava a je tu čo hrať, pretože tieto témy sú večné a zároveň vďačné. Kvietik je tu natoľko silná postava, že zakaždým keď zmizne, čakáte kedy sa opäť objaví. Dočolomanský v malej, ale tiež pomerne silnej roli, no najviac priestoru dostáva L. Geprtová. Usudzujem, že film mnoho ľudí nevidelo, čo je pri jeho kvalite trochu škoda. Hravo dokáže nahradiť časté reprízy známejších českých a slovenských filmov. Ja som bol milo prekvapený. 80%.(30.7.2013)

"Boha sa netreba báť. Len zlých a hlúpych ľudí." 70 %. Poriadna psychologická depka. Hororové spracovanie dedinského spôsobu života (každodenné ohováračky znudených blbcov sú strašidelnejšie, než Leatherface oháňajúci sa v Texase motorovkou), výborne napísané postavy, inteligentne spracovaná téma nevery, domáceho násilia alebo čisto trilerových svokrovcov. Dobré, možnože až PREKVAPIVO dobré. Inak, Dočolomanský ukradol Kvietikovi ženu už o 8 rokov skôr (v kultovej Medenej veži).(18.11.2016)

Jako malá holka jsem nechápala, proč od takového tyrana neuteče. Na malé dědině stačilo málo, aby se člověk stal terčem pohrdání a upadl v nemilost. Dobře napsaný scénář, působivá hudba Luboše Fišera, herecký koncert všech zúčastněných.(16.8.2017)