Delfín, příběh o snílkovi

• Peru

El delfín: La historia de un soñador

• Německo

Der Delfin - Die Geschichte eines Träumers

(Německo)

Dolphin: Story of a Dreamer, The

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Peru / Německo / Itálie, 2009, 86 min

Eduardo Schuldt

Pre deti úžasná rozprávka asi preto že nie je AMERICKA. Bez násilia a sprostých reči, ktoré potom deti opakujú.(8.1.2012)

Nakonec zvyšuji na pět. Je to celkem milý a příjemný film na odreagování a hodně se mi líbí hlavní myšlenka filmu, že si každý má jít za tím co má rád, a ne dělat otrocky to co dělají všichni ostatní.(17.9.2010)

• ivishka

Bože já jsem asi úplně mimo, když tady vidím takovou velkou spoustu hvězd....ne já ne...vy všichni jste mimo. Jako za co ty hvězdy? Upustím od faktu, že jakási pofidérní ryba je poskládaná z dílů těchto žijících i možná fiktivních živočichů: dinosaurus, krtek, úhoř...ok...ale z toho všeho se najednou v záblesku zelené záře stane delfín a i ten s odpuštěním největší h**zl přijde na to, že mít sny je krásné a přestane najednou mít hlad a stane se z něj podmořský vegetarián? A ty dialogy???Pan režisér bude asi břídil...to snad ani není možný, že takový "skvosty" existují. Jedna věc je moralizovat, ale druhá věc je, když celou dobu ve filmu moralizuje nějaká nesprávně anatomicky zobrazená ryba(žralok s jazykem?! wtf).(22.12.2012)

Film neurazí, ale ani nepotěší. Vhodný je snad pro úplně malé děti (naší tříleté dceři se líbilo, že jsou v něm rybičky), jinak není zajímavý ani příběhem, ani zpracováním. Hlavní myšlenka je poměrně zajímavá (jít si za svým snem), ale nikterak rozvinutá. Delfín Daniel nemusí na cestě za svým snem vůbec nic obětovat, jen vždy poslechne "hlasu moře" o tom, kam má plout a kde najde tu nejlepší vlnu. Hrdinství v tom tedy moc není a nijak mě to nenalákalo číst si s dětmi ten údajný bestseller, film jsme tedy jednou (a naposledy) zvládli...(30.3.2012)

• gouryella

Silene kycovita animace, ale jinak vcelku snesitelne(29.1.2012)

• - Snímek byl natočen podle knihy "The Dolphin - Story of a Dreamer" Sergia Bambaréna, kterou napsal v roce 1996. (Terva)