Zvonilka a velká záchranná výprava

• USA Tinker Bell and the Great Fairy Rescue (více)

Co byste dělali, kdybyste potkali vílu? Staňte se svědky prvního setkání Zvonilky s člověkem, který není tím, kým myslíte. Dlouho před tím, než se Zvonilka setkala s Wendy a ztracenými chlapci, se seznámila s Lizzy, dívenkou, která pevně věřila na sílu vílího prášku a kouzelnou říši víl. Když víla jednoho léta navštíví rozkvetlé anglické louky, protnou se poprvé dva velmi odlišné světy a vznikne zvláštní pouto mezi Zvonilkou a zvídavým děvčátkem, které potřebuje kamarády. Zatímco se ostatní víly vypraví na odvážnou záchrannou akci, pustí se Zvonilka do velmi riskantního dobrodružství a ohrozí vlastní bezpečí i budoucnost všech víl. Prožijte naplno úžasný Disneyho nový příběh o síle důvěry a přátelství. Film Zvonilka a velká záchranná výprava je plný napětí a snění a učaruje celou vaši rodinu. (oficiální text distributora)

Gemini

Poctivý celovečerní film nejen s vílou Zvonilkou, ale i s hromadou jejích kamarádek. A taky s malou zvídavou holčičkou a starostlivým, ale v jeho racionalitě zabedněným tatínkem - přírodovědátorem. A protože i tento straight-to-DVD Disneyho animovaný produkt více než výkonně produkoval a svým umem zaštiťoval samotný Pan Pixar, John Lasseter, kupodivu to opět (už potřetí) krásně vypadá, má to myšlenku, a více než dobře to funguje. Proto i dospělého diváka dokáže přibrzdit doběla rozčilená víla, jejíž nadávání můžete slyšet jen jako jemňoučký zvoneček:) Proto i dospělý divák může svému teprv rozum beroucímu cvrčkovi během děje vysvětlovat, že ten tatínek není prostě jenom zlý a hloupý, když holčičce nevěří, že víly existují, místo aby musel lepit neschopnost a lenost tvůrců dát dohromady něco, v čem nejsou logické a dramaturgické díry rozměrů ega našeho prezidenta s jeho mluvčím dohromady:P Prostě ano, tímhle Disney - ovšem jen díky trvalému dohledu statného ošetřovatele - zabodoval. Potřetí 80%. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,872,752Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,548,483 //počet predaných kusov 213,294Tržby za predaj DVD v USA $47,412,428 //počet predaných kusov 2,562,109║ Víla Cililing si opäť udržiava svoj príbehový a animačný štandart a jej ďalšie dobrodružstvo slušne zabaví - pobaví, zatiaľ videl len v Českom dabingu, takže na Slovenský sa moc teším. __31.12.2012 videl aj v Slovenskom znení a fantázia, úžasný príbeh, pekné piesne, roztomilé, hravé, silné, jednoznačne najlepší diel Cililing. /100%/ ()

Ainy

To je tak, když rodiče nemají čas věnovat se svým dětem. Myslí jen na práci a pak to takhle dopadá. Kdyby po mně mé dítě chtělo, abych si vzala v práci klouzáka a šla uvěřit na víly, létání a kouzla, nechala bych samozřejmě všeho a šla, jak jinak ... Není nic lepšího, než si splnit svůj sen a trochu pohnout časem ;-) ()

NinadeL

Krásné. Na to, jak jsem se bála celé frenčízy, že Zvonilka a obecně Disney víly budou hloupější a lacinější než všechny Barbie filmy dohromady, musím uznat, že to tak špatné věru není. I Barbie filmy mají výkyvy, od vysloveně kvalitních až po ty za trest a stejně tak je to se Zvonilkou. Takže i mezi jejími filmy se dají najít kouzelná dobrodružství, která vás doukáží vrátit do dětství i v dospělosti. A to je případ i Zvonilky a velké záchranné výpravy. Spojení světa mini víleček se světem malé holčičky, která je fandou na víly a má vysloveně ideální domeček pro panenky, který velikostí tak akorát odpovídá té naší malé Nezbedě... to je naprosto dojemný nápad. A funguje :) ()

playboxguest

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60% ()

misterz

Pre mňa už nie tak pekné a zaujímavé ako Zvonilka a tajomstvo krídiel, ale stále si táto rozprávka drží vysoký štandard. Je to príbeh plný ponaučenia a príjemnej zábavy. Zaslúžené 4* ()

Jirka_Šč

Celkem příjemná a pohodová rodinná pohádka. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale na cílovou skupinu to nediskutabilně funguje, takže čtyři :). ()

honajz

Ale jo, objektivně - je to pro holky, odkojené barbínami, a pro ně je to udělané dobře. A tatínci se mohou vílám koukat pod minisukýnky. ()

ARI50

Chudák děvče, díky zvonilce se jí změnil život a to je dobře, pěkný příběh tentokrát to bylo lepší. ()

Terva

Tak jako vždy....pěkné, vtipné, veselé, dobrodružné a krásně kreslené. CITÁT - Tati, to je ale nádherný motýl !! ( Chudák špatně nabarvenej ) Děti to žerou a i já jsem podlehl kouzlu Zvonilky. Při sledování jsem cucal lízátko a měl strašnou chuť na piškoty a kakao. Opět nadupaný bonus, který mimo jiné obsahuje videoklip How to belleve, vystřižené scény a třeba i informace o novém filmu Tangled. http://www.csfd.cz/film/241059-na-vlasku/ ()

ConanVJ

Třetí pohádka o víle Zvonilce nás zavede do začátku letního období. Zvonilka s ostatními vílami putují do lidského světa, aby připravili vše na letní období. Zvědavá Zvonilka je unesena malým děvčátkem a kamarádi se jí vydají zachránit. Jednoduchý příběh je natočený opět precizně. Myslel jsem si, že mi prostředího lidského světa a lidských postav nesedne, ale to jsem se hodně spletl. S malou holčičkou jsem začal pochvilce soucítit a vznikající přítelství se Zvonilkou jsem jí přál. Pohádka je opět krásná fantasy, která nabízí krásný svět a spoustu emocí. Graficky je to opět paráda a hudba je také pěkná. Mě se pohádka líbila obět vícnež předešlé díly a dávám jí 100% :) ()

MartinezZ

14.11.2010 ~ Co očekávat od Disneyácké dětské animované pohádky? Zcela nečekaně pohádku. Tuhle speciálně cílenou na holčičky a věřím, že by z ní byly unešené. ~ Ta tam jsou doby roztomilých Disneyových animáků, které byly hezké, zábavné a pohádkové. Od té doby se mnohé změnilo a tak je zvláštní, když se na světě od téhož studia objeví i nějaká pohádka, která není imbecilní a je roztomilá. A to tahle o Zvonilce je. A ano, jsem asi úchyl, když jsem se na to dobrovolně sám díval. Ale co, haňte mě, mě se to prostě líbilo. Nejprve jsem si to pouštěl jako kulisu při sestavování skříně, nakonec na to koukal a skříň doskládal až po filmu :) Všechno je tu hezky naanimované, roztomilé, ťuťuňuňuňácké a tomu tak podobně. ~ Jistě, určené je to hlavně malým slečnám, které se budou rozplývat nad existencí malinkatých živoucích vil a od Ježíška si pak budou svoji vlastní Zvonilku přát pod stromeček. A nebo alespoň její další příběh. Tenhle totiž není prvním Zvonilčiným dobrodružstvím. Ten první jsem neviděl a dokud nebudu mít důvod jej nějaké dcerunce příbuzných shánět, sám se po něm pídit nebudu. Ještě by se mi víly zalíbily a já tak kvůli Disneymu ztratil těch posledních pár gramů zdravého rozumu, tedy pokud mi ještě nějaký zbývá. ~ Tak či tak, Zvonilka se po svém předchozím dobrodružství (?), kdy dala vzniknout své reputaci všeumělky (neskutečné ukecalky a nenechavky ničeho v klidu) dostává se do skrytého obydlí všech vil a ihned začíná prozkoumávat, kde by mohla být užitečná. Avšak zprvu se zdá, že je vše v naprostém pořádku, všechno všude funguje jak má a Zvonilka kvůli nedostatku nutnosti jejího všeumětelství nejeví zrovna kdovíjaké nadšení. Příběh ovšem začíná ve chvíli, kdy se Zvonilka dozvídá, že jejich úkryt je nedaleko lidského obydlí. To ovšem ve všech budí jisté zděšení, protože lidé nikdy nesmí zjistit, že víly existují! Nu a Zvonilčina přítomnost ve všech ještě o něco větší starosti, protože ji všichni znají. V lidském obydlí žije otec s malinkou dcerou. Otec se zájmem ve sběru motýlů a jejich chladnokrevném vraždění přibodáváním do vitrínek, dcerunka s přesvědčením, že víly skutečně existují. I připraví vílám domeček, nečekaje, že by do něj kdy někdo ze světa vil vstoupil. To by tu ovšem nesměla být Zvonilka... ~ Ta se při jedné své cestě okolím za zjišťováním nového a nepoznaného, současně deptajíc svým objevováním jednu z kolegyň, chytne "omylem" právě do přichystaného domečku a neštěstí je na světě. Malá holčina uzřela, že víly opravdu existují. Začíná tak výprava za záchranou Zvonilky z rukou těch hrůzostrašných lidí. Zatímco svět vil je v pozdvižení a v přípravách epické záchranné akce, mezi holčinou a vílou vykvétá přátelství. Nakonec bude muset svět vil a lidí spojit síly pro záchranu utajení magického pidi světa před zraky těch, kteří by v zájmu vědy byli jeho záhubou. ~ A co v tomhle dětském dojemném příběhu vyzdvihnout? Jednoznačně malou holčinu, která není zlá, jen je sama s tatínkem, který na ní kvůli pobláznění vědeckým světem nemá čas, a chce mít jenom kamarádku, někoho, s kým si hrát. A pak Zvonilku. Hezounky vymodelovanou mini postavičku s křidélky, kdy jí její křehkost věříte i na obrazovce. A co mi z toho přišlo nejroztomilejší byl fakt, že lidé neslyší, co víly říkají, ale slyší pouze cinkání zvonečků - Zvonilka. ~ Máte doma malou dcerku a potřebujete ji na nějakou chvíli zabavit? Jednoznačně ji sežeňte pohádky se Zvonilkou. Žádné střílení a v rámci rádoby zábavy mlácení a vraždění. Pohodový roztomilý dobrodružný příběh pro malé, který mě, odrostlého cvoka, v záplavě těch přiblblých imbecilních animáků překvapil. Je hezké vědět, že je stále ještě někdo schopný udělat koukatelný animák pro malé a mrňavé bez násilí, krve a výbuchů. A kvůli tomu i ochotně ignoruji, že se tu čas od času zpívá, což mi připomíná muzikál a mé duši nelahodí. Je mi skoro třicet a prostě se mi to líbilo. Jsem normální? Zřejmě ne, ale co :) () (méně) (více)

SonGokussj

Čtvrtá Tinker Bell v pořadí a zatím bok po boku s Tajemstvím Křídel nejlepší :-) Nebylo tu tolik gadgetů, předpovídal jsem konec, ale i tak jsem si jízdu ("let") užil :-) Je to prostě kouzelné ... :-) 85% ()

kaylin

Za to, že je snímek plný humoru, který není rozhodně špatný, ale místy opravdu rozesměje, a za to, že je to hezky pohádkové, příjemné a prostě člověk ví, že to dobře skončí, dávám 60 %, protože si myslím, že tohle je něco, co může děti opravdu bavit. Navíc, pokud se podívá i dospělý, uvědomí si, jak moc je tomu dětskému světu vzdálený a možná ho to i nakopne, aby se svým dětem trochu víc věnoval, pokud tak nečinil doposud. ()

Streeper

Přemýšlela jsem jestli dát 3* nebo 4*, nakonec jsem dala 4* a to z důvodu, že se mi líbila to realistické pojetí vztahu mezi otcem a dcerou. Otec má za to, že jeho dcera je až příliš jednoduchá, raději věří nesmyslům jako jsou víly, které přeci neexistují namísto toho, aby se věnovala něčemu užitečnějšímu, nakonec ale přeci jen i on sám uvěří. Naštěstí mé dětství bylo dokonalé, jelikož rodiče mě v mých vírách ve víly, princezny nebo strašidla podporovali. Pohádka krásně utíkala, bavila jsem se u toho a líbilo se mi přátelství mezi Zvonilkou a Bětkou. ()

majo25

Stretnutie s ľudmi nie je tak zaujímavé, ako sa na začiatku môže zdať. Viacmenej z neho vyplýva komično a klišovitosť vzťahu zaneprázdneného otca a opustenej dcéry s bujnou fantáziou. Vadilo mi tiež to, že v jednom filme sú piráti (t.j. sa odohráva niekedy v novoveku) a v tomto sú zasa autá (začiatok 20. storočia). Skáče sa hore-dole, ako sa to tvorcom práve hodí. Nedomyslené je to aj v príklade toho, že víly nemôžu lietať v daždi, ale človek, hoci bez krídiel, iba posypaný prachom môže. Odhliadnuc od toho, animák je porovnateľný s ostatnými filmami z vílej série, má svižnosť, rovnaký humor a celkovú detskú sympatičnosť. ()

wendelin9

Jedná se o jeden z mála novějších animáků, které jsou opravdu určeny jen dětem. Dospělému nic moc nového nepřinese, ale věřím, že děti si jej zamilují. ()