poster

Čas na dobrodružství (TV seriál)

 • USA

  Adventure Time with Finn and Jake

 • USA

  Adventure Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2010–2018, 55 h 39 min (Minutáž: 11–44 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Hrají:

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne, Brian Posehn, Tracy Morgan, Mark Hamill, Henry Rollins, Fred Tatasciore, George Takei, Clancy Brown, Isabella Acres, Michael Dorn, Neil Patrick Harris, Kumail Nanjiani, Jonathan Frakes, Brian Doyle-Murray, Matt Jones, Ron Perlman, Kerri Kenney, Ron Lynch, Marc Maron, Johnny Pemberton, Alan Oppenheimer, Max Charles, Dan Mintz, Ashly Burch, Jessica Anne Bogart, Gregg Turkington, Tig Notaro, Lou Ferrigno, Steve Agee, Ava Acres, Bobcat Goldthwait, Kevin Michael Richardson, Mark Proksch, Eric Bauza, Tipper Newton, Brett Gelman, Jonathan Katz, James Adomian, Justin Roiland, Jill Talley, Kyle Kinane, Rae Gray, Cameron Esposito, Paul Williams, Melissa Villaseñor, Andres Salaff, Jack Pendarvis, Steve Wolfhard, Keith Ferguson, John Kassir, Thomas F. Wilson, Erik Estrada, Clancy Brown (vyp.), Peter Stormare, Jeff Bennett, Tom Herpich, Paul Reubens, Stephen Root, Davey Johnson, Michael J. Anderson, Miguel Ferrer, Andy Samberg, Kate Micucci, Toby Huss, Brian Baumgartner, Grey Griffin, Maurice LaMarche, Madeleine Martin, Rich Fulcher, Weird Al Yankovic, Keith David, Susie Essman, Donald Faison, Matthew Broderick, Paul F. Tompkins, Ming-Na Wen, Cloris Leachman, James Kyson, M. Emmet Walsh, Jim Cummings, Kristen Schaal, Donald Glover, Shyloh Oostwald, Wallace Shawn, LeVar Burton, Riki Lindhome, Chuck McCann, Aziz Ansari, Isabelle Fuhrman, Paul Scheer, Phil LaMarr, John Hodgman, Marina Sirtis, Anne Heche, Andrew Daly, Rainn Wilson, Roddy Piper, Lena Dunham, Creed Bratton, Jonah Ray, Peter Serafinowicz, James Urbaniak, Paget Brewster, Marc Evan Jackson, Billy West, Tress MacNeille, Lucy Lawless, Pamela Adlon, Alan Tudyk, Alia Shawkat, Clark Duke, Chris Isaak, Tom Scharpling, Ron Livingston, Kay Lenz, Gillian Jacobs, Ron Funches, Rebecca Sugar, Billy Brown, Rebecca Romijn, Beau Billingslea, Cloris Leachman (a.z.), Jenny Slate, Tunde Adebimpe, Fred Stoller, Amy Sedaris, Lauren Lapkus, Hannibal Buress, Rich Sommer, Reggie Watts, Lennon Parham, Amy Sedaris (a.z.), J.B. Rogers, Josh Fadem, Helena Mattsson, Livvy Stubenrauch, Jasika Nicole, Sharon Horgan, Laraine Newman, Felicia Day, Isabella Acres (a.z.), J.G. Quintel, Charlotte Newhouse, Fred Melamed, David Herman, Raza Jaffrey, Dave Foley, Steve Berg, Laura Silverman, Sean Giambrone, Willow Smith, Thurop Van Orman, Ethan Maher, Dana Snyder, Mandy Siegfried

Producenti:

David O'Reilly

Scénografie:

David O'Reilly
(další profese)

Diskuze k TV seriálu (24)

Chceš také sledovat diskuze k sériím a epizodám?
Chceš také zrušit sledování diskuze k sériím a epizodám?
  • 1.10.2016  10:47
  Lazyt
  (hodnocení, komentáře)

  ty závěrečné titulky jsou parádní:D

  • 19.1.2015  17:01
  TammiLargo
  (hodnocení, komentáře)

  JFL: děkuju za osvětlení :)

  • 18.1.2015  18:59
  JFL
  (hodnocení, komentáře)

  TammiLargo: U animovaných epizodních seriálů se stalo běžnou praxí, že se sezóny nevysílají v kuse, ale po částech. Extrémem jsou v tomto ohledu nové věci od sutudia Disney, které se vysílají vyloženě nahodile. Sezóny představují komplet, který vysilatel zadal k výrobě, ale je běžné, že se v rámci sezóny dělají pauzy, kdy se seriál střídá s jiným. Je to dané především časovou náročností produkce animovaných seriálů – kdyby se měla sezóna vysílat celá, musely by být větší rozestupy. Ostatně i pro zahraniční distribuci se už seriály neprodávají po sezónách, ale prostě po momentálně dostupných balících. Díky tomu ale tvůrci mají jednak jistotu smlouvy na velký počet epizod a navíc i dostatek času pro tvůrčí práci. Něco jiného jsou pásově vyráběné věci jako Simpsonovi, nebo pořady recyklující animaci z předchozích sezón jako South Park, který si díky tomu může dovolit unikát týdenní produkce.

  na příspěvěk reagoval TammiLargo
  • 18.1.2015  09:57
  TammiLargo
  (hodnocení, komentáře)

  butterslider: Taky jsem se na to dívala, nechápu, v jakém sledu se to vysílá :D

  na příspěvěk reagoval JFL
  • 18.1.2015  01:43
  butterslider
  (hodnocení, komentáře)

  TammiLargo: ¨Nevím jestli to není na půlky, ale teď na stránce, kde to sleduji (toonget com) vyšli dvě nové episody 6. série. Jedna z nich (episoda 24) má celkem zajímavý Lore, stojí za shlédnutí.

  na příspěvěk reagoval TammiLargo
  • 17.1.2015  12:51
  butterslider
  (hodnocení, komentáře)

  Finn zní šíleně jinak. Miluju Angličtinu, takže možná je to i kvůli tomu, ale překlad mě bohužel nezaujal... Škoda :-/

  • 16.1.2015  18:53
  JFL
  (hodnocení, komentáře)

  (mOnkey): Překlad je dílem vynikajícího Petra Putny. Má na kontě mnoho dalších špičkových věcí: http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=44&t=19082

  • 16.1.2015  15:02
  martess
  (hodnocení, komentáře)

  JFL: Ten dabing dava na postavy uplne iný pohlad a sympatie každopadne nie su zle lne je to dosť nezvyk Jake znie mladší a Fin starší to sa mi asi tak najviac nepáči

  • 16.1.2015  12:32
  (mOnkey)
  (hodnocení, komentáře)

  JFL: Velmi povedené, hlavně Jake zní dobře a navíc má i poměrně blízko k originálu. Určitě nekonvertuju k dabingu, ale rozhodně mě příjemně překvapil. Mimochodem, kdo měl na starosti překlad, nikde jsem to nenašel.

  na příspěvěk reagoval JFL
  • 16.1.2015  12:16
  JFL
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval (mOnkey) , martess
  • 9.1.2015  14:16
  Rob Roy
  (hodnocení, komentáře)

  Jde i o oblíbený seriál Bena Wheatleyho. Tohle o něm napsal: This is a kids' show on Cartoon Network, but I've got a nine-year-old son who watches it. To me, it's like his generation's Ren & Stimpy – it's so funny, brilliantly written and anarchic. It's the best thing on television by a mile. I'm happy that they're making something that is so – literally – adventurous for children; it's really twisting their minds around. All the narratives are really strange, and the references are all over the place – it's great that they're not underestimating their audience at all. It's just terrific, and I think that was the entry-level drug for him to start reading comics.

  • 8.1.2015  12:48
  JFL
  (hodnocení, komentáře)

  Sice jsem zaujatý, nicméně oběma směy (na dabing jsem dohlížel a jsem velký fanda originálu), a dabing dle mého dopadl výtečně. Má to bravurní překlad Petra Putny (mmj. Lego příběh, Rango, Gumbalův úžasný svět) a dabéři i režisér si seriál sami oblíbili, což je na jejich výkonech dost znát. Jako samozřejmě, že některé hlasy zní jinak než v originále, ale když se přes tento nevyhnutelný fakt přenesete, je to fajn.

  Pokud máte k dabingu apriorní averzi, tak se prostě dál dívejte na originál.

  • 7.1.2015  19:37
  martess
  (hodnocení, komentáře)

  JFL: Konečne ale bojim sa že to nebudem chcieť pozerať s dabingom

  • 7.1.2015  18:16
  TammiLargo
  (hodnocení, komentáře)

  JFL: SRSLY????? Tak to su zvědavá...ale dabing bude nejspíš ble.

  • 7.1.2015  14:09
  JFL
  (hodnocení, komentáře)

  Od 15. ledna s českým dabingem na ČT:D - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10729072042-cas-na-dobrodruzstvi/

  na příspěvěk reagoval TammiLargo , martess
  • 10.12.2014  08:24
  TammiLargo
  (hodnocení, komentáře)

  butterslider: 6.série se teď na podzim odvysílala, takže další čekej někdy na jaře.. :)

  na příspěvěk reagoval butterslider
  • 10.12.2014  04:30
  butterslider
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, nevíte kdy budou nové díly? Právě jsem dokoukal nějaký 22. díl 6. série, a nikde nemůžu najít nové online. Ke stažení jsem se ještě nedíval, ale asi bych to ani nechtěl...

  na příspěvěk reagoval TammiLargo
  • 3.11.2014  22:52

  Uživatel Drekt smazal svůj příspěvek.

  • 28.6.2014  17:39

  Uživatel martess smazal svůj příspěvek.

  • 25.6.2014  12:51
  martess
  (hodnocení, komentáře)

  navigator: myslím že tí čo ang nevedia tých to ani nezaujíma :D bez mojej ang by som to ani nepozeral

  • 24.6.2014  20:09
  navigator
  (hodnocení, komentáře)

  cz titulky sú iba na prvú sériu, na tie ďalšie nie sú ani anglické titulky.. jeden z tých momentov kedy som naozaj rád že viem anglicky :)

  na příspěvěk reagoval martess
  • 13.12.2013  23:40

  Uživatel martess smazal svůj příspěvek.

  • 5.12.2012  12:01
  KubaTT1
  (hodnocení, komentáře)

  bufanda8: v Češtině to není ono, spíš bych bral titulky.

   

  • 8.11.2012  21:07
  bufanda8
  (hodnocení, komentáře)

  Není to náhodou někde česky prosím?