Čas na dobrodružství

• USA Adventure Time with Finn and Jake (více)
USA, (2010–2018), 55 h 39 min (Minutáž: 11–44 min)

Tvůrci:

Pendleton Ward

Kamera:

Helder Sun

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne (více)

Série(10) / Epizody(279)

Seriál Čas na dobrodružství animátora Pendletona Warda vznikl na základě krátkého filmu vytvořeného pro televizní program Random! Cartoons televize Nicktoons Network (filmová studia Frederator), fungující jako inkubátor pro animovanou tvorbu. Samotný Ward nazval styl seriálu „černou komedií“ s „krásnými“ okamžiky jako ve filmu Můj soused Totoro japonského režiséra Hajaa Mijazakiho okořeněnými špetkou zvráceného humoru ve stylu komediálních seriálů jako jsou Simpsonovi nebo Pee-Wee's Playhouse (Pee-weeho domeček). Děj seriálu se odehrává v post-apokalyptickém světě, který Ward popisuje jako „zvenku sladký bonbónek, uvnitř temnota.“ (Anifilm)

shanley

Roztomiloučké je to a správně ulítlé, charaktery jsou spontánní a mají prvoplánové nápady, které vycházejí z aktuálního naladění. Stává se tam vše, co si má dětská mysl může přát a nikdy nevíte, jakou rozkošnou adventrure podniknou hrdinové dnes. Klučíka a jeho psa jsem si zamiloval, k princezně Bubblegum vytvořil fantazijně erotický vztah. ()

KubaTT1

Neskutečně luxusní seriál, ovšem vůbec bych to nenazýval pohádka. Spousta vulgárních výrazů, vtipné ale trochu hanlivé scény pozoruhodná dobrodružství. Je to film spíše pro puberťáky nebo někoho, kdo se fakt zasměje i takovéto kravině asi jako já :D Tenhle seriál není pro každého :) ()

RoSzomak

Tento magicky animovaný seriál Vás zavedie do krajiny Oooz v ktorej sa stretnete z veľkým množstvom nekonvenčných a zaujímavých postavičiek. Tvorca Pendleton Ward spravil tento seriál na motívy DnD, čo sa prejavuje častými odkazmi a často pochybnou logikou v jednaní postav, ktorá by v skutočnom svete nebola možná. Toto spolu s animáciou akoby pridáva na sureálnosti celého sveta, ktorý Vás vtiahne okamžite do vnútra. Čím ďalej naberajú diely hlbší podtón a charaktery v tomto, na prvý pohľad infantilnom, animáku získavajú komplexitu až literárnych postav (príkladom, nech je postava Ice Kinga). Taktiež oceňujem, prepojenosť jednotlivých dielov; keď sa jedna z typických nezmyselných poznámok premení v ústredný motív celého dielu. Len málo ktorý film či seriál ma vie prekvapiť tak ako práve Adventure Time. Na druhú stranu netreba opomenúť animáciu ktorá nie je príliš pre bežného diváka a humor sa miestami môže zdať vyložene detinským. ()

ogheekapr

Něco tak šíleně divnýho jsem snad ještě neviděl. Právě proto je to ale tak vtipný. Mluvící sladkosti a k tomu ty divný obličeje...zkrátka plné hodnocení si to zatím zaslouží. Jen si říkám co autoři požili, když to vyráběli... ()

Hacune

Tak blbý, až je to geniální. Tolik WTF momentů není kolikrát ani v celém seriálu, zatímco tady je jimi doslova napěchován každý díl. ()

tuberatanka

Medzi animovanými rozprávkami som videl aj ďaleko väčšie psychiatrie, ale budiž, toto jedno celkom baví. V najsilnejších miestach je to psychedelický úlet plný nepredvídateľných bizarných nápadov, v slabších je to stále dobrá kreslená rozprávka zasadená do čudného sveta plného personifikovaných sladkostí s vysoko polymorfným psom. po viacerých dieloch sa to môže opozerať, ale to nevadí. ()

Zaba

ANO!! Animáků je v současné době opravdu MOC, ale jen málo z nich mě opravdu chytí za srdce. A TOTO je jeden z nich. Nic tady není nemožné a to je na tom to úžasné. Každý díl je pecka. Každá postava je unikátní, ale nejvíc to vždycky rozsekne Jake. Všem, co mají rádi trhlé fantasy a neuvěřitelné příběhy můžu jen a jen doporučit. ()

PISTA226

10/10 Tenhle seriál se stal mým nejoblíbenějším a pokud je tady někdo kdo váhá o tom tomu dát šanci, tak rozhodně do toho! Tohle je něco, co v člověku něco zanechá a i po dlouhé době bude vzpomínat jak skvělé to bylo. Hned ze začátku začnu s dokonalou animací. Všichni jsou tu vlastně celkem normální, ale mají často nudličkovitě vtipné končetiny i příroda atd... je vlastně běžná normální animace, ale člověk z toho tak příjemně cítí něco víc. Každičký díl má něco málo přes 10 minut, někdo by si mohl stěžovat, že je to málo, ale rozhodně není, je to perfektní. Člověk může skončit kdykoli ho mamka zavolá na večeři atd... a i příběh právě v tom díle je na to skvěle stavěný a zaručí to člověku, že se uprostřed dílu nezačne nudit. Celý seriál je rozdělený na pomyslných pár částí a to 1-4 série, kde je často každý díl rozdílný a nijak zvlášť na sebe nenavazuje a je to o různých blbostech a mini příbězích, které jsou dokonale náhodné a díky tomu divák nikdy nemůže odhadnout co přijde. Třeba banánový muž co sestrojil raketu do vesmíru. Takovéhle náhodnosti, které jsou ale dobře vysvětlené a nakonec dávají smysl jsou vtipné a odráží se právě v druhu humoru který tu je. Někomu může připadat trochu cringe, ale za mě osobně je to přesně trefa do černého a spojováním náhodných blbyn a občasných narážek je tak vtipný, že se člověk se spojením děje bude opravdu smát. Celý seriál obsahuje snad všechny druhy žánrů od detektivky, po menší horor. A když přijde nějaký takový méňě častý žánr, tak si ho člověk opravdu užije a stojí za to. Třeba díl Jake the brick je pouze relaxační povídání, ve kterým se vlastně nic neděje a jen se komentuje zajíc v nepříjemné situaci, ale spojením krátkého času dílu, krásné animace a vtipu v pozadí je to jeden z nejlepších dílů. V celém seriálu už od úplného začátku můžeme vidět všude v krajině různé pozustatky apokalipsy, a právě tyto drobnůstky, kdy se seriál nesoustředí přímo na tajný děj a nechá človéka teorizovat a postupně mu dává větší střípky je tak úžasný, že už jen kvůli tomuto je to jeden z nejlepších seriálů, a když se člověk dostane k dané odpovědi, tak žasne. Bohužel asi jediná věc, kterou tomuto seriálu musím vytknout je fakt, že právě tohle dokanalé apokaliptické drama se po asi 6 sérii moc nerozvádí a působí dost ukončeně, a i když seriál dokáže v pořádku fungovat dál s neskutečným světem plným možností, člověku je líto, že svou nejlepší skrytou zbraň už tolik neuvidí poznávat. Druhá pomyslná část seriálu 5-8 série dostává už trochu větší spojitosti a začíná se tu rodit cesta k nějakému většímu cíly. A tady je to asi část, kterou začnou mít rádi lidi, co potřebují rovnou linku příběhu, která jede. Ale za mě upřímně naprosto doporučuju obě části i s právě předchozími sériemi, které jsou sice více samostatné, ale mnohem víc rozvádí charakter postav a nekonečné množství způsobů divností a světa, který jen tak někde nenajdete. Fakt, že celý svět je naprosto šílený a při pomyšlení, že 95% obyvatel he z cukru a další jsou démoni, upíři, mutanti, obři a spoistu dalších, ALE ve skutečnosti je to pořád ta samá Země s lidmi, kteří tu opravdu byli a seriál dokáže neskutečně zábavně, logicky a dobrodružně vysvětlit všechno, co se děje a divák to opravdu chápe. Poslední 2 série jsou připrava na závěr. Jak už jsem říkal je tu neskutečné množství postav, které jsou každé naprosto, ale naprosto výjimečné jak už vzhledem, tak i charakterem. Každičká psotava i ty menší mají téměř vždy promýslený dramatický příbeh, který je krásně vykresluje a po tom všem není možné, aby divák nemiloval jakoukoli z těchto postav. To ja dokáže tenhle seriál prodat postavu je až zázrak. Kdo by třeba řekl, že si za 10 minut v celým seriálu dokážu oblíbit bublinu vzduchu tak moc, že ji už nedokážu opustit. I ty, vztahy které mezi sebou všechny postavy mají jsou fakt silné a emocionální. Přes to vše je tu ale asi 7 hlavních postav, kolem kterých se to tu hlavně točí a teprve tady jsem viděl masterpiece v příběhu fiktivní postavy v podobě Ice Kinga, který, přes to, že působí jako starý modrý úchyl získal moje srdce. Seriál ví přesně, co divák potřebuje, a proto do všech postav dává něco malého, v čem se každy může najít a pokud to nenajdete u prvních dvou postav, tak u zbylých 50 to najdete. Když budete velmi pozorní nebo si obraz občas zastavíte, tak zjistíte, že detaily jsou tady opravdu všude. Už jen v rychlým proběhnutím v lese se najde hromada neskutečných drobností, jako třeba malá vesnička pidimutantů a mnoho dalšího, díky čemůž to vše působí více propracovaně a plně. Od samého začátku je tu pár postav, věcí, míst, které až neuvěřitelnou náhodou sedí a navazují na věci v vudoucnu takovým spůsobem, že člověk nevěří, že tohle měli promyšlené dopředu. Pokud mám za mě říct mé oblíbené díly, tak krom hromady dalších, na které si nemohu vzpomenout jsou to Ketchup, Jake the brick, Bonnibel Bubllegum a hlavně Simon & Marci. Seriál má sice mnoho označených žánrů a ještě více neoznačených, ale je tu především jeden, který by pod to měli opravdu dát, protože je to něco, na čem seriál z části stojí a proč i mimo sledování dokáže zůstat mnoho týdnů v hlavě diváka a to, že je to MUZIKÁL. Ano je tu takové obrovské množství pišniček všeho druhu, které mohou být i 10 vteřin dlouhé, ale téměř každá z nich je neskutečně krásná, padnoucí do seriálu a hrozně chytlavá. Do toho se tu s hudbou spojují i různé intra a outra, které člověk ani nechce přeskočit, naopak si je rád pustí znova a znova si začne všímat malých detailů a zkrytých eastereggů při skvělé hudbě. Jak už jsem říkal animace je tu božská, ale tenhle seriál se opravdu nebojí riskovat a proto tu je hned několi různých druhů animací, které pokažné vytřou zrak a nepůsobí vůbec divně vůči příběhu, kvůli samostatnosti spousty dílů a jejich dobrodružného šílenství. Některé psotavy tu říkaj často i velmi zajímavé názory a věty, které jsou k zamyšlení. Téměř v každém druhém díle nějaká menší písnička zazní a díky tomuhle se mi tento seriál ještě víc zaryl do srdce. Upřímě mohu říci, že i když to tak vypadá, tak tohle není jen seriál pro děti, ale naprosto pro každého, téměř vším dokazuje, že je spíš pro dospělé, ale že i dítě bude šťastné a i když něco nebude chápat, tak si užije naprosto dokonalé díly plné zábavy a dobrodružství. Za tímhle vším, za tou radostí, dramatem, hudbou, hezkou animací atd... přichází plnohohodné finále, které ačkoli mohlo být pomaleji najeté a více rozvedené bylo naprosto skvělé a u posledních dvou písniček si divák s radostí v srdci pobrečí. () (méně) (více)

Tarlom

Trochu rozpačitý začátek a i později někdy nevyrovnaná „kvalita" epizod, ale celkově zatím dost povedené. Nevím jestli jsem někdy v jiném seriálu viděl takovou koncentraci nápadů. Je to dost zvláštní až šílená podívaná, ale většinu času podle mě funguje. Kromě humoru a neobyčejné nápaditosti i díky sympatickým hlavním postavám. Hudební vložky zatím většinou také stály za to a líbilo se mi, když seriál někdy šel více do hloubky a třeba poodhalil minulost některé z postav. I přes pár výtek bych téhle animované jízdě určitě doporučil alespoň dát šanci a nenechat se od sledování odradit slabším začátkem. ()

sdf1

Adventure Time se rozhodně dá popsat jako "střeštěný animák pro malý děcka", jímž samozřejmě je, ale tento popis neříká nic o dobrých stránkách tohoto seriálu. Seriál vypráví o dvou dobrodruzích, Finnovi a Jakeovi, žijících ve stromovém domě a zažívajících dobrodružství. Hlavní postavy jsou pozitivní stránkou Adventure Time. Seriál nemá prakticky žádný celkový děj až na posledních pár sérií, které však často ale neobsahují ty nejlepší epizody. Epizody obecně postupně odkrývají minulost postav svým absurdním způsobem s absurdním, ale většinou vtipným humorem. Seriál vyniká také různorodostí a odlišností samotných epizod, které pojednávají od prakticky záchrany světa po epizody, ve kterých se snaží hlavní postavy dostat koně uprostřed noci od jejich domu. Některé epizody jsou dokonce tak šílené, že je diskutabilní, jestli jejich autor nebyl při jejich vytváření pod vlivem určitých látek (pravděpodobně ne). Tím však nechci naznačit, že Adventure Time není dobrý seriál pro děti. Je skvělý. Snad nejlepší stránkou celého seriálu je samotná animace a kreativita toho, co všechno se může v takovém animovaném světě stát. Animace je jednoduchá, ale autoři ji dokáží skvěle využít, čemuž napomáhá jestě Jakeova schopnost měnit tvar a velikost, takže se Jake může na celou jednu epizodu stát cihlou nebo se celá epizoda může odehrát v Jakeovi (možná je to nepochopitelné, ale nejde to moc vysvětlit dokud samotnou epizodu neuvidíte). Velká škoda je, že hlavní záporák seriálu, The Lich je většinou poražen hned po tom co se objeví, protože si myslím, že měl jako záporák opravdu potenciál. Hudba seriálu, krom počáteční znělky, také nepatří mezi pozitivní stránky seriálu. Tím mám na mysli scény, kdy postavy zpívají. Najdou se však i výjmky. Nakonec samotné finále Adventure Time není nijak skvělé a osobně mě vcelku zklamalo, ale není se čemu divit když celý seriál nemá skoro příběh. Naštěstí třetí epizoda Together Again doplňkového seriálu Adventure Time: Distant Lands dokáže finále krásně nahradit. Jedná se o opravdu solidní finále. ()

Nathyman

Když jsem Jakea a Finna viděl poprvé, říkal jsem si, jakážto otřesná animace? Proč to proboha působí jako Salad Fingers? Ale nějak časem jsem viděl další díl, a u něj jsem se velmi nasmál... Zkrátka tak nějak dozrál ve mě smysl pro jejich humor... A nedám na ně dopustit... ()

Quizzie

Duha zkřížená s jednorožcem, která mluví korejsky, post-apokalyptický svět plný kouzel, princezna je šílený vědec, upírka s baskytarou vyrobenou ze sekery... Opravdu to má být pro děti? Díky svému nápaditému příběhu, prokresleným postavám a humoru je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. Originální kresba a skvělá indie hudba jen přidávají na kvalitě. Je to pro děti, které se nebojí hlubokého příběhu, ale hlavně pro dospělé, kteří neztratili fantazii. ()

Kiszoun

Bizarnost enormních rozměrů. Kombinace všech halucinogenů (za doprovodu otravy muchomůrkou červenou) nejspíš dala vzniknout této "pohádce". Ani nechci počítat, kolik vyhřezlých plotének jsem si ušetřil, díky dívání se na tuto úchylárnu, místo abych lítání po lesích a hrál si na feťáka s mykologickými sklony... O penězích za LSD ani nemluvě :D ()

tomcas

Čistá esence geniality. Miluju to od prvního okamžiku. Vyzdvihnout jakýkoli moment by znamenalo popřít naprostou dokonalost všech ostatních. ()

annacfd

Nechci drogy zadarmo... Dokoukáno do s05e27. ✔ Zbytek nevím, jestli někdy dokoukám, ale není to bez šance. | Rozhodně nedoporučuji pro děti (nemluvě o tom, že se to do češtiny v podstatě přeložit nedá). Seriál je naprosto šílený, ale nedivte se, když občas narazíte i na hlubší myšlenku. Celkem opravdu vtipné a praštěné. ()

Vlad

Toto je najlepsi kresleny pocin postmodernej doby. Na tejto pripravke na psychiatricky pobyt vyslovene "ujizdim" a kto by to bol povedal, rovnako dobre sa to paci aj mojmu 7r. synovi s ktorym to pozerame spolu a bavime sa pritom obaja bozsky. 100% ()