poster

Svobodný otec (TV seriál)

 • Velká Británie

  Single Father

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 4 h (Minutáž: 60 min)

 • Beatle
  *****

  Nádherné, strhující a dramatické až za hrob. Krátká minisérie která popisuje nejen tragickou smrt milované družky, matky a kamarádky, ale zároveň ukazuje co všechno se může stát, když máte moc tajemství, či je vám tajeno, s čím žijete :) Minisérie zároveň skvěle (a hlavně naprosto reálně) popisuje jak muži a ženy obecně v obdobných situacích myslí....tedy minimálně mě přijde, že SINGLE FATHER opravdu netvoří charaktery, které by člověk obdivoval, ale charaktery, se kterými člověk soucítí. Což je velká přednost. Co se hereckých výkonů týče, Dave Tennanta není třeba vyzdvihovat, protože tenhle chlap ať hraje cokoli, tak to podává s tak strhující oddaností k roli, že je to až ...no...nepopsatelné :) Dále bych herecky vypíchla Suranne Jones a z dětských představitelů malou Millie Innes. Za mne osobně tedy v celkovém hodnocení 95%, protože jsem se na každý nový díl opravdu těšila, ale 5% dolu za zvuk, který je zase takový nějaký špatně...nazvučený :)(1.11.2010)

 • novoten
  *****

  Intimní óda na Davidovo herectví a v první řadě velmi hutná vztahová všehochuť sahající od dojemných chvil přes nepříjemné pointy až po odlehčené momenty odkoukané ze života. Malý počet epizod v tomto případě rozhodně neznamená nedostatek příležitostí k tomu dostat se postavám pořádně pod kůži. Naopak čím větší trpělivost má divák s pokusy vyznat se ve všech vedlejších postavách, o to sladší odměna na něj čeká. Klíčové momenty ze mě dolovaly nejrůznější emoce po hromadách.(10.9.2013)

 • BarryLyndon
  ****

  Je to celkem fajn, mělo to několik silných momentů, ale jinak takový nadprůměr. Je to víceméně po štěku ve Fright Night moje první herecká zkušenost s Davidem Tennantem a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli umí hrát nebo ne. On tam střídá špičkově zahraný scény s taškařicoidním přehrávání, za který by se nemusel stydět ani Kessler Knigge z 10 dinge die sie nicht tun sollten. Fakt nevím, co si o něm myslet.(22.11.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Trochu jsem se tohoto dramatu bála, hlavně toho, že bude slzopudné.. a taky že jo, ale dalo se to utáhnout, byť bylo trochu nezvyklé vidět Dejva v téhle herecké póze. Nejvíce mě dostala scéna (kterou tam vícekrát zopakovali), kterak Ritu srazí to nešťastné policejní auto, ve všech čtyřech dílech nebylo nic zkázonosnějšího (byť se to tam hemží dětmi všeho věku) a tvůrce jsem za to nenáviděla. Přesto jsem ráda, že do roli Rity obsadili Lauru Fraser, se kterou již David hrál ve Vzpomínkách Casanovy a i s Suranne Jones tvoří dobrou dvojku. Když už tu hážu jmény jako okvětními lístky, nesmírně mě potěšil Rupert Graves (alias Greg Lestrade z Sherlocka) v roli movitého právníka. K příběhu samotnému nemám výtek, Britové umí dobře natočit drama, aby se vám z něj svíral hrudník, ale umí to udělat tak, že trpíte dobrovolně a rádi a když odcházíte, slyšíte sami sebe říkat "tak zase příště natočte něco fajn.."(11.4.2014)

 • santiamén
  ***

  Telenovela po britsku, tudíž daleko snesitelněji, než jsme zvyklí od Hispánců, ale pořád telenovela, takže mě místní (pře)hodnocení nerealisticky navnadilo. I podle komentářů soudím, že nadšení bude převážně pramenit z nekritického obdivu k Davidu Tennantovi, na mě bohužel jako výjimečný herec nikdy nepůsobil (strašně koulí očima v dramatických momentech, to je tak jediný výrazný projev, který jsem zaznamenala).(11.11.2013)