The Trip (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 2010–2017, 9 h 10 min (Minutáž: 30–35 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

I když jsem kvůli svým neznalostem nemohla stoprocentně docenit všechno, co v jednotlivých dílech zaznělo, to co jsem poznala a pochopila mě dostávalo do kolen. Oba herce jsem doposud registrovala jen matně, ale The Trip ve mě rozhodně vzbudilo zájem dozvědět se o nich něco víc. Byt byly díly formou stereotypní, v každém se našla naprosto originální chvíle, která pro mě dělala každý díl osobitým a zapamatovatelým, jediné co bych vytkla byly poněkud přehnaně patetické konce epizod s klavírním doprovodem, které mi brzo začaly lézt na nervy. Jinak jsem si ale užívala ten nádech nějaké intimity, kterou do toho herci vnesli. Netradiční a tak nějak pohlcující.(4.9.2013)

Připadalo mi, jako kdybych jel společně s Cooganem a Brydonem na výlet. Ať je to moc příjemný humor nebo krásná krajina, sledoval jsem obrazovku se zájmem. Když se dvojice rozjela v imitování na různá téma, tak jsem hltal každou hlášku a zavzdychnul nad koncem dialogu. Nejvíc mě asi nakopla "příprava před bitvou". Škoda jen neznalosti spousty britských reálií a vynuceného emocionálního konce Nymanovou Gattacou. -"Gentlemen, to bed, for we rise at... What time's the battle? About 12 o'clock. On horseback, about three hours? So we leave about 8-8:30?"(21.2.2012)

Formát z Tristram Shandy dotažený ještě o kousek dál. Vysoce originální humor, který nespočívá jen ve střetu dvou známých imitátorů. Ještě jedno slovo k místnímu obsahu. Ty postavy jsou "skutečné".(8.2.2011)

The Trip (2010) - 70% (Nejlepší epizody: L'Enclume, Hipping Hall), The Trip to Italy (2014) - 90% (Nejlepší epizody: Da Giovanni San Fruttuoso, Villa Cimbrone Ravello), The Trip to Spain (2017) - 80% (Nejlepší epizody: Etxebarri, El Refectorium), The Trip to Greece (2020) - ?% (Nejlepší epizody: ).(20.5.2017)

Bohužel nedokážu plně docenit přehršle narážek a imitací slavných osobností, protože se převážně vztahují k britské kultuře. V opačném případě bych určitě šla s hodnocením výš. Seriál v tradičním duchu britské komedie, která umně kolísá na hraně mezi humorem a dojemným dramatem.(28.8.2014)