Dívka odjinud (TV seriál)

• Kanada

Lost Girl

Stratená duša

Krimi / Fantasy / Horor

Kanada, 2010–2015, 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder, Paul Amos, Hrant Alianak, Tenika Davis, John Kapelos, Robin Brûlé, Naomi Snieckus, Amy Lalonde, Jon Cor, Steven Yaffee, Steve Cochrane, Rosemary Dunsmore, Eugene Clark, Yulia Lukin, Anthony Lemke, Inga Cadranel, Michael Mando, Raoul Max Trujillo, Jonathan Higgins, Rachel Skarsten, Cristina Rosato, Lynne Griffin, Kristin Fairlie, Dewshane Williams, Ryan Scott Greene, Salvatore Antonio, Tattiawna Jones, Rebecca Amare, Bjanka Murgel, Tim Rozon, Amber Goldfarb, Kate Trotter, Dan Lett, Steffi DiDomenicantonio, Rebecca Dalton, Holly Deveaux, Lauren Ash, Chad Connell, Sarah Jackson, Meghan Heffern, Vanessa Matsui, Angela Besharah, Sadie LeBlanc, Karen Cliche, Mia Kirshner, Ian Matthews, Gabrielle Miller, Lyndie Greenwood, Ingrid Kavelaars, Tommie-Amber Pirie, Steve Lund, Craig Arnold, Chris Owens, Matt Schichter, Ieva Lucs, Joanne Boland, Jadyn Wong, Michelle Nolden, Jeff Pangman, Shamier Anderson, Sean Clement, Damon Runyan, John Tench, Paulino Nunes, Jason Blicker, Christine Horne, R.D. Reid, Justin Kelly, Christopher Russell, Brittany Allen, Benjamin Ayres, Arnold Pinnock, Phyllis Ellis, Oluniké Adeliyi, Sean Bell, Aaron Berg, Gord Rand, Marty Adams, Adam Kenneth Wilson, Leslie Carlson, Jennifer Gibson, Allison Dawn Doiron, Elias Toufexis, Eve Harlow, Bruce Beaton, Seán Cullen, Julian Christopher, Shanice Banton, Ryan Belleville, Eliana Jones, Kate Lynch, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Ben Lewis, Alisen Down, Von Flores, Casey Hudecki, Gabe Grey, Alex Paxton-Beesley, Gordon S. Miller, Robert Mauriell, Courtney Deleen, Alana Bridgewater, Hannah Emily Anderson, Richard Clarkin, Sarain Boylan, Keith Dinicol, Serje Basi, Carlyn Burchell, John Paul Ruttan, George Tchortov, Sitara Hewitt, Brandon Firla, Philip Akin, Jonathan Whittaker, Billy MacLellan, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Lanette Ware, Maria Vacratsis, Aron Tager, Matt Purdy, Helena Marie, Randal Edwards, Debra McCabe, Aren Buchholz, Ava Preston, Chad Allen, Anna Hardwick, Katherine Barrell, Michael Rhoades, Jocelyn Hudon, Erica Deutschman, Stefano DiMatteo, Derek McGrath, Jenny Raven, Marci T. House, Michael Cram, Samantha Munro, Emily Piggford, Theresa Joy, Linda Kash, Conrad Coates, Robert B. Kennedy, Chris Gillett, Oliver Becker, Krystin Pellerin, Samantha Madely, Cory W. Grant, James Cade, Kris Siddiqi, Merwin Mondesir, Stephanie Belding, Graham Abbey

Tím, že jsem zhlédl první sérii dalo by se říci na jeden zátah, tak mě tento seriál vcelku dost baví, ale je mi jasné, že pokud bych to měl sledovat týdně a mít čas nad tím přemýšlet, najdu zde spoustu chyb a určitě bych musel slevit z mého hodnocení. Zatím se tak neděje a proto dávám 4* Po druhé sérii hodnocení nechávám, snad udrží nastavenou latku. * 3 série je zatím to nejlepší, co seriál nabídl. Jen tak dál!(24.10.2011)

• keddy79

První dvě série jsou koukatelné. Příběh se dobře rozjíždí. Je nám představen svět fae, ukrytý před běžnými lidmi, kam patří mytologické stvoření od sirén, valkýr, red caps až po polednici. Hlavní postava Bo je sukkuba, která pátrá po svém původu a její další starostí je, zda dát své srdce vlkodlakovi nebo lidské doktorce. Ani v těch dvou sériích svět fae není příliš konzistentní, ale v dalších sériích se vyloženě rozpadá. Scénaristé se snažili děravý příběh poslepovat spoustou sexu, ale to nestačí. Čtvrtá série je už jen ztrátou času.(11.8.2014)

Trick. Vex. Tamsin. Dyson. Kenzi. Hale. Postavy, které jsem si zamilovala. Zápletka mě bavila navzdory nic moc recenzím - moc jsem od toho neočekávala. Hlavní postava je sukuba, která neví odkud se vzala a kam jde... a snaží se být mermomocí "dobrá". Postupně získává přátele (kteří seriál táhnou) a zjišťuje víc a víc ze své minulosti. Příběh je místy bohužel slabší, ale je to pět sezón po pár dílech a pokud jste hodně přes fantasy a romantiku, tenhle seriál vás určitě chytne. I ve mě myslím něco zanechal. :)(30.10.2016)

Fantasy pozadí je docela slušné, některé "vedlejší" hlavní postavy vypadají zajímavě (ti nabušenci, kteří nemají moc prostoru). Zpracování námětu už je o dost horší. Ubírá se to hodně -teen směrem, s trochu větším nádechem sexu, než bývá zvykem (ale opravdu jen trošku, ono to ani jinak snad ani nejde, v rámci námětu, že?). Hlavní představitelka je nudná a v obličeji nazajímavá. Vůbec většina hlavních postav jsou děsní dřeváci. Jediná výjimka je "sidekick" v podání Ksenii Solo, která má takovou tu otravnou roli, ale zvládá ji na poměry seriálu velmi dobře a je to tak prakticky jediný nad-50% faktor seriálu. Případy jež jsou proplétané v jednotlivých dílech jsou snad ještě pod úrovní Smallvillu (ano, tak ubohé to je), celková zápletka pak velmi neuspokojivá, na to, co všechno z toho mohlo být. Celkově je to na 2*, ale vzhledem k fanstasy námětu a Ksenii Solo jsem ochoten jít na 3. Viděl jsem pouze první sérii a s největší pravděpodobností to tak zůstane.(31.8.2013)

Mám slabosť na tieto fantasy haluze, inak to bolo zatiaľ dosť podpriemerné. Scenár a dialógy sú zúfalo naivné a prvoplánové a ani akcia a efekty to bohvieako nezachraňujú. Ale dlhodobá línia ohľadne pôvodu Bo vyzerá celkom zaujímavo. A čuduj sa svete, po 5. dieli mám tak trochu zvyškový dojem coolovosti - z veľkej časti vytvorený vďaka hudbe, kostýmom a Anne Silk, ktorá sa mi tiež začína páčiť. Dúfajme, že sa z toho vyvinie niečo pozerateľné.__ Po 13. dieli: stále je to pomerne slabo napísaná haluz, ale nemôžem si pomôcť, páči sa mi to.(22.9.2010)

• - Anna Silk, představitelka hlavní postavy Bo, se na začátku druhé série stala vegankou. (Chloe..)

• - Inga Cadranel, která hraje matku Bo (Anna Silk), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Anna Silk. (Chloe..)