Reklama

Reklama

Dívka odjinud

(seriál)
  • Kanada Lost Girl (více)
Krimi / Fantasy / Horor
Kanada, (2010–2015), 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Hrají:

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(77)

Obsahy(1)

Lost Girl je fantasy seriál, ktorý začala vysielať stanica Showcase. Príbeh sa točí okolo hlavnej hrdinky menom Bo (Anna Silk), ktorá má nadprirodzené schopnosti a živí sa sexuálnou energiou ľudí. Ako malá vyrastala so svojimi rodičmi a ani len netušila čo sa v nej skrýva, až po jej prvý pohlavný styk, keď vysala z jej priateľa život. Teraz, sama a vydesená vyráža na cestu životom pričom zistí, že patrí medzi druh Fae, známy najmä z legiend. Aby toho nebolo málo, taktiež zistí, že ako Fae nie je sama a tak sa vydáva zlatou strednou cestou medzi Fae a človekom, aby odhalila tajomstvo svojho pôvodu. Spolu s jej ľudskou parťáčkou Kenzi a Dysonom, sexy policajným detektívom tak týždeň čo týždeň pomáhajú ľuďom alebo Fae dostať sa z ich problémov. (U_S_O)

(více)

Recenze (56)

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Zatím mám za sebou první tři díly, nemůžu se zbavit dojmu, že sleduju klon Černého anděla s Albou. Uvidíme, kam se seriál posune, zatím se spíš nudím a necítím se na víc jak na 40%. Edit: První série dost bídná, zajímavý fantasy svět plný postav s neobyčejnými schopnostmi, ale dost nezajímavě zpracovaný. Sem tam mi to připomíná Zaklínače v současném světě, Ďáblovo sluhu rozdílnými záporáky, a konceptem především zmíněného Černého anděla, až na to, že vše zmíněné bylo narozdíl od tohohle dotaženější. Každá epizoda Lost Girl v prvních minutách jen načrtne solidní zápletku, která se v průběhu daného dílu rozmělní a hrubě nevyužije a ač jsem tak ještě neučinila, stejně mě svrběly nejednou prsty nad rychloposuvnou šipečkou. Ke všemu mi zhruba v půlce série začaly být všechny ústřední postavy (snad s vyjímkou Lauren, ale to je asi tím, že tam nepobíhá tak často) děsně nesympatické až na obtíž (vlkodláckej oficír především) a to včetně těch, které mi v prvních dílech jakž takž seděly. Uvidíme, zda přinese druhá série něco nového, nebo to bude stále taková rozplizlá břečka, u níž mám pocit, že by bylo lepší stáhnout něco jiného a přestat mrhat časem. Nejlepší díl první série - epizoda s pavoukem (já ty malý šmejdy prostě špatně snáším). Za S01 - 40% Za S02 - 60% (Zábavnost je o něco výše, ale pořád je to jen slabá tv produkce a já začínám mít pocit, že už to asi fakt sleduju jen kvůli potencionální líbačce mezi Bo a Lauren :-) Po S02E10 to se seriálem vzdávám a jdu sáhnout po jiném.) ()

sedlo03 

všechny recenze uživatele

Tím, že jsem zhlédl první sérii dalo by se říci na jeden zátah, tak mě tento seriál vcelku dost baví, ale je mi jasné, že pokud bych to měl sledovat týdně a mít čas nad tím přemýšlet, najdu zde spoustu chyb a určitě bych musel slevit z mého hodnocení. Zatím se tak neděje a proto dávám 4* Po druhé sérii hodnocení nechávám, snad udrží nastavenou latku. * 3 série je zatím to nejlepší, co seriál nabídl. Jen tak dál! ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Skvělý nápad a úžasný potenciál! V první polovině první série určitě velice kvalitní podívaná, která udrží pozornost, trochu se veze na oblibě různých fantasy světů, přesto si buduje ten svůj, který je popravdě velmi zajímavý. V druhé polovině však následuje jakýsi propad a celý příběh je zakončený opravdu neuvěřitelně hloupě. To snad ani nemohl vymyslet člověk, který nám představil svět Fae. Závěr stál seriál jednu hvězdičku a tak jsme (zatím) na 3*. (1. sezóna - 65%) ()

Tred2 

všechny recenze uživatele

Fantasy pozadí je docela slušné, některé "vedlejší" hlavní postavy vypadají zajímavě (ti nabušenci, kteří nemají moc prostoru). Zpracování námětu už je o dost horší. Ubírá se to hodně -teen směrem, s trochu větším nádechem sexu, než bývá zvykem (ale opravdu jen trošku, ono to ani jinak snad ani nejde, v rámci námětu, že?). Hlavní představitelka je nudná a v obličeji nazajímavá. Vůbec většina hlavních postav jsou děsní dřeváci. Jediná výjimka je "sidekick" v podání Ksenii Solo, která má takovou tu otravnou roli, ale zvládá ji na poměry seriálu velmi dobře a je to tak prakticky jediný nad-50% faktor seriálu. Případy jež jsou proplétané v jednotlivých dílech jsou snad ještě pod úrovní Smallvillu (ano, tak ubohé to je), celková zápletka pak velmi neuspokojivá, na to, co všechno z toho mohlo být. Celkově je to na 2*, ale vzhledem k fanstasy námětu a Ksenii Solo jsem ochoten jít na 3. Viděl jsem pouze první sérii a s největší pravděpodobností to tak zůstane. ()

Naki 

všechny recenze uživatele

První co mě zaujalo, byla rozhodně postava Kenzi, která dělá seriál úžasně zábavný a druhá věc, nepřehlédnutelné jiskření mezi Bo a jinými ženami. Rozhodně se Lost Girl liší pojetím nadpřirozených schopností a rozdělení Fae na světlé a tmavé, což mi připadá daleko zajímavější než ostatní seriály. So far, it looks great! ()

Galerie (934)

Zajímavosti (2)

  • Anna Silk, představitelka hlavní postavy Bo, se na začátku druhé série stala vegankou. (Chloe..)
  • Inga Cadranel, která hraje matku Bo (Anna Silk), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Anna Silk. (Chloe..)

Reklama

Reklama