Šťastné narozeniny

Francie, 1962, 12 min

Pierre Levent

Eva Zora

• Houdini

Oscar 1 : Krátký film(14.12.2018)

Chutný predkrm k filmu Veľká láska. Milá, zábavná, priamočiara a jednoduchá francúzska groteska.(25.10.2011)

Moje prvé stretnutie s Étaixom je trochu rozpačité. Pohľad na ruch veľkomesta je dobre odpozorovaný, ale vtip a povestný francúzsky šarm sa vytratil kdesi s výfukovými plynmi. Kraťas bol premietaný na Slovensku vďaka ASFK s celovečerným filmom Veľká láska.(7.10.2011)

Ono to vypadá více americky než francouzsky, tedy jako americká němá groteska, ale je to sehráno velice vtipně, tedy francouzsky vtipně. Zvláště nebohý a v svém autě kroužící zákazník holičské oficíny, marně hledající místo k opětnému zaparkování, mne pobavil.(11.6.2016)

"Jednoho letního odpoledne roku 1896 Bridget Driscollová neopatrně sestoupila z chodníku na londýnskou ulici a byla usmrcena automobilem: byla to první smrtelná oběť automobilismu v dějinách Velké Británie." ___ Od té doby automobil neohroženě vládne ulicím, městům i krajině. Zbývá ovládnout vzduch. ___ Sam film je k vidění na: http://www.youtube.com/watch?v=09C_pgOXULw ___ http://www.youtube.com/watch?v=zN7EWbMgDDs&feature=related(24.3.2011)

Pitoreskní groteska po francouzsku? A vlastně proč ne :) Je to milé, je to zábavné a nebezpečně vtipné. Nedivím se ani trochu, že Piérre Étaix za tento snímek dostal roku 1963 Oscara v kategorii krátkometrážní film.(17.5.2011)

Přiznám se, že jsem s už dlouho takhle nepobavila. Takové normální odpoledne se sledem na sebe se vršících nepříznivých zásahů osudu - takové "šťastné narozeniny".(25.1.2011)

Narozeniny to nejsou, je to výročí. Malá bláznivá etuda o muži, co se snaží dostat včas domů na oslavu výročí. A o dalším muži, co šel k holiči. A dalším, co pospíchá s kufrem. Na svojí délku to člověka pobaví.(1.12.2011)

• lobo87

Mňa táto francúzska groteska príliš nezaujala. Chýbal mi väčší vtip a tradičný francúzsky šarm. Bohužiaľ... 45%(9.1.2012)