Šťastné narozeniny

• Francie Heureux anniversaire (více)

Pohľad na modernú dobu v rušnom veľkomeste vychádzajúci z klasických grotesiek i zo štýlu Etaixovho mentora Jacquesa Tatiho. Slávny scenárista Jean-Claude Carrière sa pri nakrúcaní tohto nápaditého a vtipného krátkeho filmu podieľal aj na réžii. V hlavnej úlohe sa predstavil spoluscenárista a režisér Pierre Étaix. (oficiální text distributora)

Flego

Moje prvé stretnutie s Étaixom je trochu rozpačité. Pohľad na ruch veľkomesta je dobre odpozorovaný, ale vtip a povestný francúzsky šarm sa vytratil kdesi s výfukovými plynmi. Kraťas bol premietaný na Slovensku vďaka ASFK s celovečerným filmom Veľká láska. ()

fragre

Ono to vypadá více americky než francouzsky, tedy jako americká němá groteska, ale je to sehráno velice vtipně, tedy francouzsky vtipně. Zvláště nebohý a v svém autě kroužící zákazník holičské oficíny, marně hledající místo k opětnému zaparkování, mne pobavil. ()

Aelita

"Jednoho letního odpoledne roku 1896 Bridget Driscollová neopatrně sestoupila z chodníku na londýnskou ulici a byla usmrcena automobilem: byla to první smrtelná oběť automobilismu v dějinách Velké Británie." ___ Od té doby automobil neohroženě vládne ulicím, městům i krajině. Zbývá ovládnout vzduch. ___ Sam film je k vidění na: http://www.youtube.com/watch?v=09C_pgOXULw ___ http://www.youtube.com/watch?v=zN7EWbMgDDs&feature=related ()

V.Silver

Pitoreskní groteska po francouzsku? A vlastně proč ne :) Je to milé, je to zábavné a nebezpečně vtipné. Nedivím se ani trochu, že Piérre Étaix za tento snímek dostal roku 1963 Oscara v kategorii krátkometrážní film. ()

mmJitule

Přiznám se, že jsem s už dlouho takhle nepobavila. Takové normální odpoledne se sledem na sebe se vršících nepříznivých zásahů osudu - takové "šťastné narozeniny". ()

lobo87

Mňa táto francúzska groteska príliš nezaujala. Chýbal mi väčší vtip a tradičný francúzsky šarm. Bohužiaľ... 45% ()