Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• Spinosaurus

Znásilnění Asterixe a Obelixe. Ale opravdu hanebné! Jednička a dvojka jsou pro mě srdcovky. Filmy, u jejichž dialogů se vždycky nasměju. Olympijské hry už byly pouze průměrné, přičemž od propadáku je zachraňoval pouze Brutus s hlasem Josefa Cardy a pár vtipných odkazů. Tohle je ovšem prznění všech předchozích dílů. Na filmu není nejhorší, pokud je trapný (i když i takových scének je zde požehnaně), ale pokud je nudný, což přesně vystihuje tento film. Za hodinu a čtvrt jsem se jenom tak lehce pousmál na 2-3 Obelixovými hláškami, ale jinak vůbec nic. Po hodině a čtvrt jsem byl nucen film vypnout, protože jsem začal usínat. K samotným "vtipným scénám". Kdo tohle proboha vymýšlel? Tohle byly vtipy 4. cenové kategorie, které bych za minutu při psaní scénáře vymyslel i já před spaním. Není mi 5 let, ani nejsem slabomyslný, abych se posadil na zadek z toho, že pirátská loď dostane už asi počtvrté "na prdel". A i kdyby, je to tak suše a trapně natočeno, že mě to spíš urazilo. V Kleopatře tahle scénka pokaždé fungovala. Zvláštní, že? Herci, to je doslova fiasko. Takový spolek necharizmatických postav se vidí málokde. Depardieu prostě na všechno sám nestačí. Největším tragédem byl Cézar. Znuděný dědula. V minulých filmech vždy hrál Cézara nějaký charizmatický herec, tady bych si Cézara spletl s posledním lodním leštičem. A ten odkaz na Dartha Vadera? Ano, v Kleopatře jsem se smál. Tady jsem opět jen nevěřícně kroutil hlavou. Další, co mi neskutečně pilo krev, byla ta všudypřítomná modernita. Co to sakra bylo? Co byli ti motorkáři? Co byli ti pankáči? Proč Zničehonix vypadá, jako když právě vyšel z CAčka? Proč je film neustále doprovázen moderní hudbou? Tohle má být příběh ze Antiky!!! Potřebovaly předchozí filmy, kde se také objevily moderní odkazy tyhle nesmysly? Naopak, snažily si zachovat reálnost a díky tomu pak moderní narážky vynikaly. Vtípky kolem Angličanů mě taky spolehlivě uspávaly. Čemu jsem se na tom měl smát? Přízvuku? Stokrát opakovanému klidnému životnímu stylu? Největší peklo jsem si nechal na konec a to je vizuální stránka obecně. Fakt by mě zajímalo, do čeho peníze tohoto extrémně drahého filmu šly. Kostýmy jsou neskutečně levné. Horší, než v jedničce. Ale hlavně digitální efekty. Jestli někdo nadával na předchozí díl, že byl jimi zahlcen, tak zde je to ještě horší. Každá druhá budova, pozadí, nebe, lodě, to všechno je jeden hnusný vyblitý digitál. A nejhorší je na tom to, že na rozdíl od jedničky, či Kleopatry, kde efekty působily reálně, zde nacházíme jen efekty na úrovni omalovánky, které člověk pozná na první pohled. Je toho víc, co by se dalo zkritizovat, ale už opravdu nemám sílu.(8.2.2014)

• venison

Asterix a Obelix 1, 2 a 3 jsou blbinka, ale opravdu se u ní člověk pobaví a zarelaxuje si.. Všechna "historická" fakta jsou "uvěřitelná".. A Asterix je opravdu prcek a Obelix je opravdu chlap jak hora.. Čtvrtý díl je nemožná parodie na předchozí díly.. Je to ubohý, trapný, "dějiny" absolutně nesedí.. Asterix je děsnej.. Tragédie - nechápu, že jsem to zvládla dokoukat :-((17.3.2013)

• Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!(8.3.2013)

• suicide

Jako celek hodně slabé, děravé až to bolí. Ale spousta vtipů, která potěšila a rozesmála. I když mám Angličany velice rád, proč by nemohli být zdrojem vtipů? Jejich zdrženlivost nebo horká voda o páté. Zvýrazněním vlastností i stereotypů jednotlivých národů jinak nudnému filmu dost scénáristé pomohli. Stejně tak jako pár dalšími vtípky na téma budoucího vývoje oněch národů – jako stoletá válka. Ale celkem vzato – asi pro další případné filmové pokusy bych radši divákům doporušil komiks, i kdyby ze sebe nejslavnější ruský Francouz Depardieu vydal to nejlepší, čeho jeho široké ruské srdce bude schopno.(2.2.2014)

• Helo

Ou můj bouže. Skourou dvě houdyny bezoustyšnéoue nudy. Jářku, taktou znesvětit jeden z nejuepších animáučů ou Asterixoui, tou chtěo houdně oudvauhy, neníliž prauda? Za ceoué dvě houdyny ausi tak dva pouvedené šprýmy. A prouč ty dvě hvězdičky? Za scénky s Nourmany (BTW: WTF??? Normani z dalekého severu? scénáristi viděli učebnici dějepisu asi jen v učebnicích o školních pomůckách - jasně je to komedie, ale aby byla zábavná, tak musí stavět na něčem reálném). Druhou hvězdičku za těch někoulik scuén, kteuré se snaužily reinscenovat scénky z animáče (ačkoli většinou ne příliš povedeně, ale oceňuji alespoň snahu). A dějouvá linie králouvny naprousto zbyteučná a králouvna sama na přes držku. Z paroudických scén stoují za zmínku pouze (tady to "ou" má skutečně být) paroudování "třístovky" v závěuru filmu.(1.6.2013)

• - Snímek byl stejně jako 3 předchozí pokračování natočen na motivy komiksů o Asterixovi od Goscinnyho a Uderza. (Mr.Hudson)

• - Natáčení filmu probíhalo od 4. dubna do září 2011. (henrycruel)

• - Gérard Depardieu jako Obelix je jediný herec, který hrál ve všech čtyřech dílech. (Stoka)