Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• Tom Hardy

Prvních 30 minut jsem doslova s otevřenou pusou koukal, co to provedli s mým oblíbeným komiksem. Dál už jsem si jen zoufal, že jsem veděl o přepálené stopáži dvou hodin (!) a chápal, že lepší už to nebude. Toporné, bez energie i nápadů, nudné a korunu tomu dává příšerný český dabing, jehož pojetí britů skoro nabádá k myšlence, že chce český distributor snímek sabotovat, aby na něj nikdo nechodil. Bolestivá zkušenost, u které jsem se hodně přemáhal, abych z kina neutekl. Více zde.(18.10.2012)

• panMartin

Asterixe mám rád, komixy mám skoro všechny. Bohužel kvalita hraných filmu se animákům nevyrovná. To je čím dál tím horší a horší. První dva díly by ještě celkem šly. Hodně tomu dodávala dvojice Depardieu a Clavier. Katastrofa od začátku do konce, dokonce se divím že v takovémto hrozném snímku vzal hlavní roli i Depardie. Připadalo mi jako by I herce ve filmu to nebavilo a rádi by už šli konečně domů.(3.3.2013)

• venison

Asterix a Obelix 1, 2 a 3 jsou blbinka, ale opravdu se u ní člověk pobaví a zarelaxuje si.. Všechna "historická" fakta jsou "uvěřitelná".. A Asterix je opravdu prcek a Obelix je opravdu chlap jak hora.. Čtvrtý díl je nemožná parodie na předchozí díly.. Je to ubohý, trapný, "dějiny" absolutně nesedí.. Asterix je děsnej.. Tragédie - nechápu, že jsem to zvládla dokoukat :-((17.3.2013)

• kaylin

Pecka to rozhodně není a vlastně celá hraná série mi přijde zbytečná, ale tady mě naprosto dostalo, jak Britové mluví francouzsky s britským přízvukem. Funguje to, ale rozhodně to není prvek, který by táhnul celý film. Ten postupně nudí a nudí, mimo jiné i proto, že se prostě hraje na to, na co se hrálo v předchozích filmech. V komiksu to nevadí, ale ve filmu je to víc znát.(7.6.2016)

Předem říkám, že na animovaných příbezích Asterixe a Obelixe jsem vyrostla, miluju je, takže ke každému hranému filmu přistupuji s nedůvěrou. Ani tady tomu nebylo jinak, ale kupodivu to nebylo až tak zlé. Několikrát jsem se zasmála, něco bylo spíše trapné, takže ty 3* jsou myslím akorát. Fajn film na nedělní odpoledne, čekala jsem větší hrůzu.(11.3.2013)

• - Kapitán pirátské lodi (Gérard Jugnot) v jedné ze scén křičí: "Jsem král světa!'' Stejnou větu vykřikuje na přídi parníku Jack (Leonardo DiCaprio) ve filmu Titanic (1997). (Stoka)

• - Viking Brkoslav je naučen dokonalému gentlemanství, čehož se drží. Ve scéně na útesu však společně s ostatními vikingy běží, přestože je ve filmu mnohokrát zmíněno, že gentleman nikdy neběhá. (Merenre)

• - Gérard Depardieu jako Obelix je jediný herec, který hrál ve všech čtyřech dílech. (Stoka)