Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

Asterix And Obelix: God Save Britannia

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

Mise Kleopatra zůstává nepřekonána. Po rozpačitých Olympijských hrách však přichází sympatická parodie na anglický národ, která se samozřejmě opět inspiruje původními komiksy od pánů Goscinnyho a Uderza. Je trochu škoda, že sérii trápí herecké obsazení role Asterixe a i tady to mělo k ideálu, který by si jedna ze dvou hlavních postav série jistě zasloužila, docela daleko. U Obelixe byl tenkrát výběr bezchybný a i v pokročilých letech řádí Depardieu jako malý kluk. Samozřejmě nechybí ani parodické odkazy na jiné filmy (Star Wars, 300, ...) a oceňuji i trefně přeložené jména (viděno v originálním znění s titulky). U minulého dílu jsem předpovídal, že filmová série "Asterix a Obelix" půjde do kytek. V pořadí již čtvrtý díl však naznačil, že určitý potenciál tu pořád je a teď si naopak přeji, aby další film byl opět hoden kvalit původních komiksů a nebyl jen marketingovým parazitem na osvědčené značce.(7.9.2013)

No, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Jakmile jsem se o tomto dílu dozvěděl, byl jsem naštvanej, protože se už potřetí změnil představitel Asterixe. Bral bych Claviera, ten byl nejlepší. Kromě toho je film jedna velká parodie a řekl bych, že v Británii to právě bude nejoblíbenější film, co tam kdy měli. Způsob, kterým totiž prezentují brity je přinejmenším trapný a necitlivý. A navíc trapných sekvencí opět od minule přibylo. Ale i přesto je to pořád Asterix a Obelix a je to docela sranda. Je na každém jak film pochopí...45%...[07.11.2011_Cinestar_Liberec](8.11.2012)

Trochu modifikovaný animák Asterix a Britové (ten mě bavil ze všech nejvíc). Je vidět, že co je v animáku vtipný, v hraném filmu vyznívá občas dost trapně. Ale tvůrci opět zvýraznili typické rysy jednotlivých národů, a to celkem fungovalo. Bbyť proti animované verzi spoustu věcí chybělo; takže jediné, v čem je tenhle film lepší, je odvazová hudba, která je možná trochu mimo, ale zachraňuje co se dá. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 8 | humor 4 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(24.2.2013)

Mezi všemi zdejšími znalci filmového umění se cítím intelektuálně osamocen a tak se v případě hodnocení tohoto snímku uchyluji k primitivním instinktům. Od komedie totiž chci, abych se smál a smíchu jsem si užil skutečně hodně, protože je mi zcela jedno, že Asterix není kreslený, že ho hraje již stopadesátý herec a že je to všechno hrozná hovadina. Jako rozený gentleman, který samozřejmě nikdy neběhá, sice musím připustit, že při mém hodnocení hrála jistou nevýznamnou roli nějaká ta soukromá sexuální orgie u Caesara, ale na svém hodnocení přesto trvám, protože znudění Britové uprostřed palby mi dali hodně inspirace ke správnému vnímání světa.(14.8.2014)

• Helo

Ou můj bouže. Skourou dvě houdyny bezoustyšnéoue nudy. Jářku, taktou znesvětit jeden z nejuepších animáučů ou Asterixoui, tou chtěo houdně oudvauhy, neníliž prauda? Za ceoué dvě houdyny ausi tak dva pouvedené šprýmy. A prouč ty dvě hvězdičky? Za scénky s Nourmany (BTW: WTF??? Normani z dalekého severu? scénáristi viděli učebnici dějepisu asi jen v učebnicích o školních pomůckách - jasně je to komedie, ale aby byla zábavná, tak musí stavět na něčem reálném). Druhou hvězdičku za těch někoulik scuén, kteuré se snaužily reinscenovat scénky z animáče (ačkoli většinou ne příliš povedeně, ale oceňuji alespoň snahu). A dějouvá linie králouvny naprousto zbyteučná a králouvna sama na přes držku. Z paroudických scén stoují za zmínku pouze (tady to "ou" má skutečně být) paroudování "třístovky" v závěuru filmu.(1.6.2013)