Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• Dale

Komiks o Asterixovi a všetky vzniknuté filmy majú spoločné so skutočnými historickými skutočnosťami len pramálo, no pár drobností sa tam nájde, ktoré majú reálny základ, či už ide o postavy (Caesar, Kleopatra...) a ako tak vždy sedia aj kostýmy, budovy a pod. Toto tu je ale neskutočný guláš bez ladu a skladu, ktorý má na svedomí nejaký historický analfabet, lebo tu pospájal etapu 2000 rokov dokopy. Kostýmy sa tu nájdu aj ultramoderné z 20. storočia a celé Anglicko je akoby v štýle 18.-19. storočia, takže to pôsobí v spojení s Caesarom fakt neskutočne, vrátane britskej kráľovnej (neviem, či to mala byť Victoria, Alžbeta I alebo II). Navyše ďalší herec v úlohe Asterixa je krok úplne mimo, aj samotná postava Asterixa je len hormónmi nabudený frajer, ktorému ide iba o to, dostať nejakú Angličanku do postele. Nezachraňuje to ani Depardieu. Tento film má šťastie, že už si veľmi nepamätám predošlú časť, inak by v porovnaní s ňou išiel zrejme do odpadu. Hnus velebnosti, jdu blít.(2.1.2016)

• Lamiczka

Julius César konečně pochopil, že nemá smysl dobývat jednu bezvýznamnou galskou vesničku, která jako jediná odolávala náporu celé římské armádě. Své dobývací zájmy přesunul na ostrovní království Britanii. Zoufalá královna vyšle svého nejlepšího muže, aby přivezl od Galů jejich slavný "magic" nápoj. Doprovodem mu je na cestě zpět do Britanie Asterix a Obelix. César, aby uspíšil dobyvatelskou misi, pro změnu verbuje nebojácné Normanďany, kteří se ničeho nebojí a v Britanii se mají naučit strachu. Jak dopadne výprava na Britský kontinent, který je plný gentlemanů, tradicí a upjatého chování a podaří se včas doručit cenný sud, jež má zachránit britský lid od Césarovy nadvlády? Ve čtvrtém pokračování série o známé kreslené dvojici se přesouváme ze známého prostředí galské vesnice na neprobádané území staré Britanie. Jenže od začátku musí být každému dospělému divákovi jasné, že je něco špatného na tom království anglickém. A vůbec na celém filmu. Až do konce jsem marně čekala na nějakou parádní scénu, která mě od srdce rozesměje a pobaví. Bohužel jsem si musela vystačit pouze se dvěma narážkami na filmy Hvězdné války a 300. To ale z celkové stopáže skoro dvou hodin je setsakramentsky málo. Vůbec celý příběh je tak překombinovaný a splácaný jako neumělá bábovička od tříletého dítěte, hrajícího si na pískovišti. Autoři celkem zbytečně zkombinovali dva komiksové sešity - Britanii a Normanďany - a vznikl tak téměř nicneříkající paskvil. Ani herecké výkony nepřesvědčují, napotřetí vyměněný představitel hlavní postavy - Asterixe - nudí a nevzbuzuje žádnou emoci. I Depardieu jako Obelix vypadá, že ho to už přestalo bavit a tak si své party nuceně odbývá a zbytečně se nezviditelňuje. A tak to co dělalo tyto dva Galy výjimečné - jejich síla, charisma, vitálnost a optimismus - je najednou pryč. Víděno s českým dabingem ve 3D, možná i proto se mi to herecky moc nelíbilo. Ale to je jenom jedna část celku, který hodnotím velmi podprůměrně. Zbytečně dlouhá stopáž, nevýrazné herecké obsazení, překombinovanost a nesystematičnost, film je určen rozhodně pro publikum předškolního věku (tím spíš ale nechápu narážky na filmy, které musí vidět jen dospělý, aby je pochopil).(21.10.2012)

• higuain

Animovaný film na motivy Asterixova dobrodružství v Británii je mým nejoblíbenějším Asterixem vůbec, a tak mám velké problémy nebrat si tohle prznění osobně. V pořadí čtvrtý díl hraného Asterixe v mnoha ohledech doslova opisuje legendární scény z Asterixe v Británii, avšak dělá to s obrovskou mírou křečovitosti, topornosti, bez citu a bez invence. Vtipných narážek je na těch přepálených 110 minut minimum a uměle našroubovaná a naprosto zbytečná vedlejší dějová linka s Vikingy tomu plusové body taky nepřidá. Suma sumárum, Asterix jde film od filmu do prdele.(19.12.2014)

• Hoyt

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.(12.11.2012)

• honajz

Hodně slabé a hodně špatné. Sem tam fór (většinou převzatý z komiksu, nic původního), slepenec minimálně tří příběhů, homosexuální narážky, mizerné triky, příčemž i herci hrají jako z musu, aby si vydělali na honorář. Občas se tam sice něco vtipného mihne, některé scény se povedly, ale celkově je to utahané, roztahané a nudné, bez kapky nápadu, šťávy.(13.9.2014)

• - Do role Asterixe tvůrci zvažovali obsazení Francka Dubosca a Lorànta Deutsche. (henrycruel)

• - Snímek byl stejně jako 3 předchozí pokračování natočen na motivy komiksů o Asterixovi od Goscinnyho a Uderza. (Mr.Hudson)

• - Viking Brkoslav je naučen dokonalému gentlemanství, čehož se drží. Ve scéně na útesu však společně s ostatními vikingy běží, přestože je ve filmu mnohokrát zmíněno, že gentleman nikdy neběhá. (Merenre)