Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: God Save Britannia

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

CITÁT - (PAPOUŠEK) - Tak kluci - hrrrr na ně!!!............ Zaútočíme na Británii každý den přesně o páté, to pijou tu svou horkou vodu.............. CITÁT - Můžu ti nabídnout divočáka nebo pivo........... Záběr na Nourmany ve 20 minoutě je naprousto bouží., pardon Jupiterouvský. U Joupiteura!!! CITÁT - Doubry vuečer, čtyuřikraut divoučaka........... Příběh Asterixe a Obelixe v Británii, kde i páky fungují obrauceně. Má to doubrý rozjezd a asi houdinu to vydrží. Pak už je to jen slaubí čaujíček. Snad se doužiju kounce. U Menhiru, to vaum tedy řeuknu, je to leupši než traupné Olympijské hry. CITÁT - Ženy, ženy, ženy ta slabá a šalebná stvoření.......... Nou a jaukou vždy, vše dopaudne štaustně. Čekauly jste snaud něuco jineuho?? CITÁT - Tak to je konec, jdeme domů............čaj?......... Nějauky proubleum?(18.4.2013)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Rímske légie na čele s Júliusom Cézarom napadli Britániu. Kráľovnej prichádzajú na pomoc Asterix a Obelix! KOMENTÁR: Film je mimoriadne pestrofarebný, čo je výborná pastva pre oči! Zďaleka v ňom nejde len o boj. Na svoje si prídu aj milovníci romantiky, konverzačného humoru či krásnych scenérií! Pochváliť treba aj slovenský dabing, ktorý na rozdiel od českého dabingu nepridáva Britom akýsi anglický prízvuk, ktorý namiesto vylepšenia skôr spôsobuje dojem rečovej vady. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(24.11.2014)

• Dale

Komiks o Asterixovi a všetky vzniknuté filmy majú spoločné so skutočnými historickými skutočnosťami len pramálo, no pár drobností sa tam nájde, ktoré majú reálny základ, či už ide o postavy (Caesar, Kleopatra...) a ako tak vždy sedia aj kostýmy, budovy a pod. Toto tu je ale neskutočný guláš bez ladu a skladu, ktorý má na svedomí nejaký historický analfabet, lebo tu pospájal etapu 2000 rokov dokopy. Kostýmy sa tu nájdu aj ultramoderné z 20. storočia a celé Anglicko je akoby v štýle 18.-19. storočia, takže to pôsobí v spojení s Caesarom fakt neskutočne, vrátane britskej kráľovnej (neviem, či to mala byť Victoria, Alžbeta I alebo II). Navyše ďalší herec v úlohe Asterixa je krok úplne mimo, aj samotná postava Asterixa je len hormónmi nabudený frajer, ktorému ide iba o to, dostať nejakú Angličanku do postele. Nezachraňuje to ani Depardieu. Tento film má šťastie, že už si veľmi nepamätám predošlú časť, inak by v porovnaní s ňou išiel zrejme do odpadu. Hnus velebnosti, jdu blít.(2.1.2016)

• SOLOM.

Neměl jsem ještě do nedávna ani tušení, že existuje tento díl a po jeho zhlédnutí lituju, že má nevědomost nepokračovala dále. Laurent Tirard dokonal dílo zkázy a poslal tuhle „sérii“ do kopru už úplně. Najde se zde sice opět několik světlých okamžiků a humorných situací, ale jinak je to jen přehlídka zmaru. Dementní český dabing je jen špičkou ledovce – To že si Francouzi udělali prdel z Britů by mi ani tolik nevadilo, ale to že z Vikingů tu udělají bandu bukvic se jmény jako Brkoslaf…tím si to u mě spočítali úplně. Nemluvně o tom, že Římani tu byli více méně jenom do počtu (no díkybohu alespoň za scénu ze sklípku a závěrečný fight – jinak bych tomu vlepil rovnou odpad). Na tohle jít do kina, tak mě asi jeblo!30%(17.1.2015)

Předem říkám, že na animovaných příbezích Asterixe a Obelixe jsem vyrostla, miluju je, takže ke každému hranému filmu přistupuji s nedůvěrou. Ani tady tomu nebylo jinak, ale kupodivu to nebylo až tak zlé. Několikrát jsem se zasmála, něco bylo spíše trapné, takže ty 3* jsou myslím akorát. Fajn film na nedělní odpoledne, čekala jsem větší hrůzu.(11.3.2013)

• - Snímek byl stejně jako 3 předchozí pokračování natočen na motivy komiksů o Asterixovi od Goscinnyho a Uderza. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně přibližně v 59. minutě, kdy Ms. Macintosh (Valérie Lemercier) vyslýchá a následně vyučuje gentlemanství Mr. Brkoslava, má Ms. Macintosh v jednotlivých prostřizích ruce založené před tělem a za tělem. (Adrai)

• - Kapitán pirátské lodi (Gérard Jugnot) v jedné ze scén křičí: "Jsem král světa!'' Stejnou větu vykřikuje na přídi parníku Jack (Leonardo DiCaprio) ve filmu Titanic (1997). (Stoka)