Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

Asterix And Obelix: God Save Britannia

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

Rozhodně jsem to čekala o hodně lepší. Zážitek z kina byl spíš smích smějících se malých dětí, když zaznělo sprosté slovo nebo někdo někoho bouchl, což mě už vážně tolik nevytrhne. Ale zase nemůžu říci, že jsem se nezasmála, je tam spousta vtipných scén. Velké mínus, že se změnila většina velkých herců, ať už je to Asterix nebo Caesar. A dabing? Naprosto otřesný!(22.10.2012)

• Fíla

Vše je tu splácané dohromady. Asterix v Británii, Asterix a Vikingové a pak další nesmysly. Kromě britského přízvuku film nemá žádný vlastní nápad. Nejedná se o Asterixe a Obelixe, nýbrž o parodii na jejich předchozí díly. Mám Asterixe až moc rád, než abych třeba přilepšil, to se nestane. Dostane, co si zaslouží.(1.3.2013)

• korbitch22

Neuvěřitelné kam tahle série klesla.První Zidiho díl byl naprosto špičkovým filmem.Okouzlující a šarmantní komedií, kterou měl Zidi pevně v rukou a vedl v ní špičkové herce k naprosté komixové přesnosti.Dvojka byla sice extrémně dementní, ale o to víc zábavná.Třetí a čtvrtý díl sou už jen naprosto ubohé paskvily, které nemají absolutně žádný příběh a režiséři v nich pouze střídají trapnější scénu za trapnější, bez pořádné gradace příběhu, děje, či nedej bože výpravy nebo snad dramaturgie.Všechno je nechutně umělé, herci, prostředí, kostýmy, "humor" neexistuje.Clavier moc dobře věděl proč tuhle potápějící se loď včas opouští.Usmál sem se asi 3x, jinak sem měl co dělat abych to vůbec dokoukal.Už jenom to, že Asterix je stejně vysoký jako Obelix, dokonce je to ještě o kus větší kretén.Naprostý filmařský fail a veškerý art prvního dílu a šílenosti druhého jsou nenávrtně mrtvé.Jediná výhoda o proti třetímu dílu je, že to není tak imbecilně trapné, jen neuvěřitelně suché.Špatný......hodně, hodně špatný.15%.(5.3.2013)

• Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!(8.3.2013)

• Stanislaus

Čtvrté hrané dobrodružství nejznámější galské dvojice byla pořádná polízanice. Herecké obsazení drží nad vodou jediný přeživší člen ansámblu Gérard Depardieu, jinak to bylo vesměs vážně k pláči (necharismatický Caesar, Asterix vypadající jako totální opilec, wtf-grupa Normanů atd.). Samotný příběh je tak překombinovaný, tříská se tam dohromady tolik různých časových epoch a nesmyslů, až z toho člověka bolí oči. Tohle bylo už vážně hluboké dno a tvůrci by měli raději nechat Galy odpočívat (alespoň nějaký čas) v pokoji.(25.12.2014)