poster

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

 • Francie

  Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majesté

 • španělský

  Astérix y Obélix al servicio de Su Majestad

 • slovenský

  Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

 • anglický

  Asterix And Obelix: God Save Britannia

 • anglický

  Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Nejslabší filmový díl Asterixe a Obelixe. Tak to určitě. Každopádně bych to ale zase až tak černě neviděl. Edouard Baar se mi jako Asterix líbil rozhodně víc než ten poslední, ale samotné zpracování bylo dost pitomý. Vlastně se mi nestalo, aby mi jakákoliv filmová verze Asterixe s Obelixem připomínala víc kreslenou verzi než právě tenhle film. V jistých chvílích to vlastně byla doslovně přepracovaná kreslená verze a to je podle mě dost málo na to, aby tímhle filmem tvůrci něčím překvapili. Tvůrčí v tomhle ohledu fakt moc nebyli. Dokázali to s Misí Kleopatra, ale tady to bylo dost mimo. Jako určitě jsem se pobavil, český dabing mě vysloveně bavil, nechápu důvod, proč by neměl no a kolikrát jsem se fakt upřímně zasmál. Mrzelo mě ale že si s tím nedali větší práci. Nemůžu se zbavit dojmu, že ačkoliv atmosféra a prostředí je úplně skvělé, pořád se film tváří hrozně odflákle. Ale to protáčení různých herců na postavy starosty, Asterixe a Césara už mě nebaví. Mám Asterixe a Obelixe rád, ale možná už by bylo dobrý přestat.(3.4.2013)

 • Stanislaus
  *

  Čtvrté hrané dobrodružství Asterixe a Obelixe byla už celkem řádná polízanice. Herecké obsazení drží tak nějak nad vodou jediný přeživší člen ansámblu Gérard Depardieu, jinak to bylo vesměs vážně k pláči (necharismatický Caesar, jako totální opilec vypadající Asterix, WTF grupa Normanů a tak dále). No a příběh je tak překombinovaný, tříská se tam o sebe tolik různých časových epoch a nesmyslů, až z toho člověka bolí oči. Zkrátka tohle bylo už vážně hluboké dno a tvůrci by raději měli nechat Galy odpočívat (alespoň nějaký čas) v pokoji.(25.12.2014)

 • kaylin
  **

  Pecka to rozhodně není a vlastně celá hraná série mi přijde zbytečná, ale tady mě naprosto dostalo, jak Britové mluví francouzsky s britským přízvukem. Funguje to, ale rozhodně to není prvek, který by táhnul celý film. Ten postupně nudí a nudí, mimo jiné i proto, že se prostě hraje na to, na co se hrálo v předchozích filmech. V komiksu to nevadí, ale ve filmu je to víc znát.(7.6.2016)

 • Hoyt
  **

  Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.(12.11.2012)

 • becki_tu
  ***

  Mise Kleopatra zůstává nepřekonána. Po rozpačitých Olympijských hrách však přichází sympatická parodie na anglický národ, která se samozřejmě opět inspiruje původními komiksy od pánů Goscinnyho a Uderza. Je trochu škoda, že sérii trápí herecké obsazení role Asterixe a i tady to mělo k ideálu, který by si jedna ze dvou hlavních postav série jistě zasloužila, docela daleko. U Obelixe byl tenkrát výběr bezchybný a i v pokročilých letech řádí Depardieu jako malý kluk. Samozřejmě nechybí ani parodické odkazy na jiné filmy (Star Wars, 300, ...) a oceňuji i trefně přeložené jména (viděno v originálním znění s titulky). U minulého dílu jsem předpovídal, že filmová série "Asterix a Obelix" půjde do kytek. V pořadí již čtvrtý díl však naznačil, že určitý potenciál tu pořád je a teď si naopak přeji, aby další film byl opět hoden kvalit původních komiksů a nebyl jen marketingovým parazitem na osvědčené značce.(7.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace