Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• korbitch22

Neuvěřitelné kam tahle série klesla.První Zidiho díl byl naprosto špičkovým filmem.Okouzlující a šarmantní komedií, kterou měl Zidi pevně v rukou a vedl v ní špičkové herce k naprosté komixové přesnosti.Dvojka byla sice extrémně dementní, ale o to víc zábavná.Třetí a čtvrtý díl sou už jen naprosto ubohé paskvily, které nemají absolutně žádný příběh a režiséři v nich pouze střídají trapnější scénu za trapnější, bez pořádné gradace příběhu, děje, či nedej bože výpravy nebo snad dramaturgie.Všechno je nechutně umělé, herci, prostředí, kostýmy, "humor" neexistuje.Clavier moc dobře věděl proč tuhle potápějící se loď včas opouští.Usmál sem se asi 3x, jinak sem měl co dělat abych to vůbec dokoukal.Už jenom to, že Asterix je stejně vysoký jako Obelix, dokonce je to ještě o kus větší kretén.Naprostý filmařský fail a veškerý art prvního dílu a šílenosti druhého jsou nenávrtně mrtvé.Jediná výhoda o proti třetímu dílu je, že to není tak imbecilně trapné, jen neuvěřitelně suché.Špatný......hodně, hodně špatný.15%.(5.3.2013)

CITÁT - (PAPOUŠEK) - Tak kluci - hrrrr na ně!!!............ Zaútočíme na Británii každý den přesně o páté, to pijou tu svou horkou vodu.............. CITÁT - Můžu ti nabídnout divočáka nebo pivo........... Záběr na Nourmany ve 20 minoutě je naprousto bouží., pardon Jupiterouvský. U Joupiteura!!! CITÁT - Doubry vuečer, čtyuřikraut divoučaka........... Příběh Asterixe a Obelixe v Británii, kde i páky fungují obrauceně. Má to doubrý rozjezd a asi houdinu to vydrží. Pak už je to jen slaubí čaujíček. Snad se doužiju kounce. U Menhiru, to vaum tedy řeuknu, je to leupši než traupné Olympijské hry. CITÁT - Ženy, ženy, ženy ta slabá a šalebná stvoření.......... Nou a jaukou vždy, vše dopaudne štaustně. Čekauly jste snaud něuco jineuho?? CITÁT - Tak to je konec, jdeme domů............čaj?......... Nějauky proubleum?(18.4.2013)

• Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!(8.3.2013)

• SOLOM.

Neměl jsem ještě do nedávna ani tušení, že existuje tento díl a po jeho zhlédnutí lituju, že má nevědomost nepokračovala dále. Laurent Tirard dokonal dílo zkázy a poslal tuhle „sérii“ do kopru už úplně. Najde se zde sice opět několik světlých okamžiků a humorných situací, ale jinak je to jen přehlídka zmaru. Dementní český dabing je jen špičkou ledovce – To že si Francouzi udělali prdel z Britů by mi ani tolik nevadilo, ale to že z Vikingů tu udělají bandu bukvic se jmény jako Brkoslaf…tím si to u mě spočítali úplně. Nemluvně o tom, že Římani tu byli více méně jenom do počtu (no díkybohu alespoň za scénu ze sklípku a závěrečný fight – jinak bych tomu vlepil rovnou odpad). Na tohle jít do kina, tak mě asi jeblo!30%(17.1.2015)

• verbal

Takhle při neděli jsem se zcela dobrovolně ("Kurva, taky bys je mohl sem tam někam vzít, ať furt nesedí doma a já můžu vyspat tu opici!") rozhodl, že poskytnu svým dvěma antikoncepčním selháním nějaké to kulturní vyžití. V hospodě už byly a probíhalo to docela poklidně ("Tati, kdy už konečně dopiješ, ať můžeme jít, je nám docela chladno, když nás ten pán odvedle poblil!"), a tak padla úplně přirozeně ("Chceme jít na Asterixe, jinak naprášíme mamce, žes zase chlastal!") má volba na kinematograf. No nekupte to! Třikrát stotřicet za lupeny, dvě kila za výživné a zdravé dobroty americké provenience, to máme šest stovek v prdeli během pěti minut a mělo li by se to opakovat, budu si muset nechat zvednout tu minimální mzdu! Ale stálo to zato! Bylo nás tam celkem asi deset, z toho další čtyři fakani, co hráli po kině hoňku a zkoušeli pohodlnost snad všech ostatních neobsazených sedaček. Mé děti LNB (Lehký Nedostatek Bití) syndromem naštěstí netrpí, a tak se celou dobu vzorně bavily. Až na pár odpustitelných výjimek. Pátá minuta - "Tati, já to vidím rozmazaně!". "Musíš si nasadit ty brýle, vole!". Sedmá minuta - "Tati, já si přes ty brýle nevidím do popcornu!". "Ježiš, tak si je na chvíli sundej, ne?!". "No jo, ale to zase budu mít rozmazané!". Trpělivě beru do ruky krabici se špatně vypukanou kukuřicí a naplněn otcovskou láskou ji cpu mladému do chřtánu. Dvacátá minuta - " Tati, mně se chce na záchod!". "Vždyť si před chvilkou byla!". "Jenže mně se chce ještě...". Nu, proč se trochu neprotáhnout, že ano! Na hajzl to je asi kilák. tak snad mi moc neuteče. Dvacátá pátá minuta - "Tati, mně se chce taky". "No to si děláš prdel!!! Před chvíli jsme tam byli!". "Jo, já vím, ale to se mi ještě nechtělo.". No co, pohybu není nikdy dost. Čtyřicátá minuta - "Tati, skoč nám ještě pro Fantu, už jsme dopili a máme žízeň.". " Vždyť jste toho měli každý litr!!". "No a co, ty nevíš, že mladý organismus musí hodně pít, aby měl v cajku ledviny a neskončil na dylajíze???!!". Při servírování jsem si docela slušně polil rifle. Nevadí, aspoň to zamaskovalo mé problémy s prostatou. Osmdesátá až stá minuta - Hajzlová etuda podruhé. Sto pátá minuta - "Tati, mě už to nebaví, kdy už půjdeme?". "Drž hubu a seď, za ty prachy to dokoukáš!" Sto šestá minuta - "Jenže mě bolí břicho!"..... Děti jsou prostě radost! A tak jsem si užil nesmírně příjemné odpoledne se svými pěstěnými budoucími dárci orgánů a kostní dřeně a jsem rád, že to byla taková pičovina, kterou ani nestojí zato komentovat.(24.10.2012)