Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• D.Moore

Asterix a Obelix bez nápadů, bez humoru... Vlastně skoro beze všeho. Když se objeví třeba jen nepatrný záblesk vtipu, tvůrci ho hned pečlivě zadupou do země (stejně jako toho ubohého hráče ragby) a divák, který čekal srandu, jen zoufale zírá a vyhlíží vteřinu, která ho donutí alespoň k pousmání. Ze všech hraných Asterixů je podle mě nejlepší druhý díl a ve srovnání s touhle suchařinou se mi to opět potvrdilo. Schází tu ztřeštěnost, schází tu parodie ("Jsem tvůj otec" je pořádně vousatá hláška, upomínka na Mechanický pomeranč není vůbec vtipná a závěrečná citace 300 je zase neskutečně nevyužitá)... Člověku se skoro zdá, že film napsali a natočili ti ohavně upjatí Britové, z nichž si žabožrouti dělají legraci. Nebo spíše "legraci". Dvě hvězdičky nicméně dávám za krásnou výpravu, nádherné kostýmy, velmi hezkou Charlotte Lebon a Badeltovou hudbu - nic z toho si ale tahle galská bída nezaslouží. Bohužel.(23.5.2013)

• Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!(8.3.2013)

• SOLOM.

Neměl jsem ještě do nedávna ani tušení, že existuje tento díl a po jeho zhlédnutí lituju, že má nevědomost nepokračovala dále. Laurent Tirard dokonal dílo zkázy a poslal tuhle „sérii“ do kopru už úplně. Najde se zde sice opět několik světlých okamžiků a humorných situací, ale jinak je to jen přehlídka zmaru. Dementní český dabing je jen špičkou ledovce – To že si Francouzi udělali prdel z Britů by mi ani tolik nevadilo, ale to že z Vikingů tu udělají bandu bukvic se jmény jako Brkoslaf…tím si to u mě spočítali úplně. Nemluvně o tom, že Římani tu byli více méně jenom do počtu (no díkybohu alespoň za scénu ze sklípku a závěrečný fight – jinak bych tomu vlepil rovnou odpad). Na tohle jít do kina, tak mě asi jeblo!30%(17.1.2015)

Předem říkám, že na animovaných příbezích Asterixe a Obelixe jsem vyrostla, miluju je, takže ke každému hranému filmu přistupuji s nedůvěrou. Ani tady tomu nebylo jinak, ale kupodivu to nebylo až tak zlé. Několikrát jsem se zasmála, něco bylo spíše trapné, takže ty 3* jsou myslím akorát. Fajn film na nedělní odpoledne, čekala jsem větší hrůzu.(11.3.2013)

• Hoyt

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.(12.11.2012)