Sintel: Příběh draka (neoficiální název)

• Nizozemsko

Sintel

Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy

Nizozemsko, 2010, 14 min

Colin Levy

Halina Reijn

Na freeware program velmi kvalitní animace. Hodně realistická, což tomuto kraťasu dodává tu správnou hloubku. Příběh pro mě krásný a smutný, kdy průběh vyvolal s mých očích jiskry radosti nad tak krásným přátelstvím, aby hned v zápětí konec vyvolal v mých očích smutek a slzy. Krásnou hudbou podpořený, aspoň pro mě, emocionální zážitek, který je opravdu krásně spracovaný.(2.4.2013)

Toto by som chcel vidieť v celovečernej podobe. Je to úplne super. A hlavne oceňujem to maximálne využitie free programu Blender na tvorbu 3D modelov a prostredia, keďže celý tento film je robený v tom programe, na demonštráciu toho, že aj z niečoho, čo je ponúkané zadarmo, môže vzísť niečo tak kvalitné a úžasné. Keby sa dalo, dám aj 6 *(29.12.2010)

Trochu příliš na pocity a na tyto pocity trochu moc krátké ... Sice jsem nějaké ty pocity pociťoval, jenže současně mi na tom pár věcí nesedělo. Je to (asi vzhledem k podmínkám?) celkem dobře udělané a roztomilé, budiž, ale odmítám se tady rozplývat nad tím, jak je možné dostat tolik emocí na tak krátkou stopáž. (: "Jakých emocí", "jak")(10.2.2013)

Kraťoučký filmeček, do kterého autoři nenásilně zasadili velmi silnou zápletku. Grafika je naprosto parádní, když člověk vezme v úvahu, v čem byl vytvořen (Vznikl totiž částečně jako prezentace programu Blender). Jediné co mi vadí, je podle mě opravdu hnusná dračí hlava, ale to je na uvážení jednotlivce.(21.10.2016)

Nádherný a dojemný snímek s výborným příběhem. Animace mohla být samozřejmě lepší, autoři by to jistě zvládli, kdyby chtěli. Jenže ono jde o propagaci freewareového programu, pomocí kterého byl tento film vytvořen, takže to autorům za zlé rozhodně nemám. Ba naopak, jde krásně vidět, co lze s pílí vytvořit a nemusíte na to použít program za X tisíc. 9/10(3.3.2014)

• - Do češtiny byl tento snímek nadabován poloamatérskou skupinou Perla Group. (Arany)

• - Snímek slouží k propagaci freewarového programu Blender, který se využívá k tvorbě 3D grafiky. Účelem bylo ukázat, že i s programem, který je zdarma ke stažení, lze tvořit hodnotné výstupy. (Bobik99)

• - Název pochází z holandského slova "Sintel", které lze přeložit jako "žhavý". (Hem.m)