Sintel: Příběh draka (neoficiální název)

• Nizozemsko

Sintel

Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy

Nizozemsko, 2010, 14 min

Colin Levy

Esther Wouda

Za 14 minut vcelku silný příběh s kvalitní grafickou stránkou a navíc volně šiřitelný film? Milé překvapení. Hudba podrtrhla zajímavou atmosféru, ale i tak jsem zde nalezl místa která byla dle mne zbytečná a to například postava jakéhosi starce v chýši, který tam byl víceméně k ničemu. Ale za 14 minut solidní podívaná. 4z5(22.2.2013)

Vynikajúci príbeh s drakmi. Pomsta, ktorá si zaslúži potrestať zlo sa zmenila v pravý opak. Troška prehnaná akcia čo ma veľmi mrzelo spolu so záverom, ktorý dodal nádej a ospravedlnenie. Takto to v bežnom živote nefunguje a nemyslím, že príbeh mal mať rozprávkový podklad. Keby si zachoval realitu so smútkom, určite by to dopadalo na naše vcítenie sa do hlavnej hrdinky a hodnotenie by sa dalo inak vyjadriť.(16.6.2011)

Zvlastni jak plnohodnotny pribeh, ktery bych si umel predstavit i jako jeden a pul-hodinovy film se vejde do 15 minut, ba ani to ne...nebudu se zaobirat tim jak a cim to bylo vytvoreno, ale musim uznat, ze to je vcelku hezky ztvarneno! 4* jsou akorat, bid me prijde trochu smesne, ze stejne hodnoceni jsem dal i americkym velkofilmum za nemale penize.(17.11.2010)

Opět jeden z těch řekněme dospělejších animáků, kde život není tak dokonalý, jak by si člověk přál. Nepamatuju si, kdy mě animák zasáhl natolik, abych se vzpamatoval až po titulcích a pak usínal s divným pocitem. Velká škoda, že je příběh nacpaný jen do 14 minut. Při celovečerní délce mohl být příběh mnohem výraznější a vzpamatovával bych se z toho týden. Navíc pochvala za skvělou animaci a sympatickou hrdinku i dráčka.(30.4.2013)

Naprosto brilantní kousek. Silný dojemný příběh podpořený krásnou animací, který by leckterá studia rozmázla na animovaný celovečerák, je zde umě shrnutý do ideální čtrthodinky a dopad nechává silnější než většina dvouhodinových blockbusterů. Spisovatelské umění povídky promítnuté do roviny filmové. Bravo!(30.1.2011)

• - Název pochází z holandského slova "Sintel", které lze přeložit jako "žhavý". (Hem.m)

• - V souvislosti s filmem vznikla i hra "Sintel The Game", oficiálně oznámena 12. května 2010 na Blenderartists.org. (Hem.m)

• - Snímek slouží k propagaci freewarového programu Blender, který se využívá k tvorbě 3D grafiky. Účelem bylo ukázat, že i s programem, který je zdarma ke stažení, lze tvořit hodnotné výstupy. (Bobik99)