Sintel: Příběh draka (neoficiální název)

• Nizozemsko

Sintel

Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy

Nizozemsko, 2010, 14 min

Colin Levy

Halina Reijn

Prosím vás, každý, kto je ochotný venovať 10 minút animované filmu, skuknite to. Sintel dokázal povyprávať dej plnší než akákoveľvek pixarovka a zvláda to len pomocou vizuálnych prvkov. Takisto výborne funguje i mix klasických a moderných prvkov fantasy. Taktiež animácia je je oveľa príťažlivejšia než v moderných (ja ich nazývam "gombíkových") animákoch. Sintel je jednoducho dôkazom, že to ide i bez miliónových rozpočtov a neskutočne ukecaných postáv.(8.10.2012)

A máme ho tady!!§ Dlouho očekávaný reklamní animovaný filmeček, který nakonec co se týče grafiky dopadl fakt skvěle a tak si lidi co na něm dělali můžou oddychnout, protože hlavní úkol byl splněn na jedničku. Z důsledku toho byl však příběh odsunutý na tzv. druhou kolej a určitě se to v celkovém součtu dalo ještě o nějakou minutku natáhnout, abychom se s hlavní dívčí aktérkou Sintel a jejího kamaráda Scalese ještě více sblížili. Konec se pak snaží zahrát pouze na city a díky hudbě, která je famozní, se to docela daří, ikdyž nic senzačního, aby to skolilo takového kance jako jsem já to zase si nemyslete nebylo. Být tam lepší příběh šel bych s radostí na 5 hvězdiček, takhle musím jednu chtě nechtě ubrat a celkově tuto zkušenost opouštím s pozitivním nadhledem na další vytvořené filmečky s tímto zázračným free prográmkem.(12.11.2010)

Za 14 minut vcelku silný příběh s kvalitní grafickou stránkou a navíc volně šiřitelný film? Milé překvapení. Hudba podrtrhla zajímavou atmosféru, ale i tak jsem zde nalezl místa která byla dle mne zbytečná a to například postava jakéhosi starce v chýši, který tam byl víceméně k ničemu. Ale za 14 minut solidní podívaná. 4z5(22.2.2013)

SPOILER! Několik (snad) roků obětovat tomu, aby dívka našla svého dráčka, ale bohužel se sekne. A zjistí, že draka co zabila, nebyl ten, co unesl jejího dráčka.. Bohužel zjistí, že ten koho zabila je její bývalí malý dráček a bohužel si sama neuvědomila jak dlouho cestovala a jak zestárla. A nakonec to uzavírá ta krásná písnička. Jinak nádherná animace, vidět to ve 3D, tak bych byl potěšen asi ještě víc. Na mě možná i moc smutné. Asi si to ještě teď znovu shlídnu.(29.5.2012)

Trochu příliš na pocity a na tyto pocity trochu moc krátké ... Sice jsem nějaké ty pocity pociťoval, jenže současně mi na tom pár věcí nesedělo. Je to (asi vzhledem k podmínkám?) celkem dobře udělané a roztomilé, budiž, ale odmítám se tady rozplývat nad tím, jak je možné dostat tolik emocí na tak krátkou stopáž. (: "Jakých emocí", "jak")(10.2.2013)

• - Práce začaly v květnu 2009. Film byl oficiálně uveden 27. září 2010 na filmovém festivalu v Nizozemí. On-line verze byla k dispozici ke stažení 30. září 2010 a během několika týdnů byl film zhlédnut více než 1 000 000krát. (Hem.m)

• - Do češtiny byl tento snímek nadabován poloamatérskou skupinou Perla Group. (Arany)

• - V souvislosti s filmem vznikla i hra "Sintel The Game", oficiálně oznámena 12. května 2010 na Blenderartists.org. (Hem.m)