Reklama

Reklama

Sintel: Příběh draka

(neoficiální název)
  • Nizozemsko Sintel
Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy
Nizozemsko, 2010, 14 min

Režie:

Colin Levy

Scénář:

Esther Wouda

Obsahy(1)

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

Recenze (192)

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Pěkná animace a hlavně nádherná hudba. Příběh draka, který závěrem překvapí a divák by i slzu nejradši pustil. Bohužel příběh je velmi krátký, pokud by tento snímek byl rozvinut do celovečerního, tak neváhám a plný počet dám. Emoce nefungují, tak jak by měli a k tomu je potřeba právě delší snímek.. 8/10 = 87% ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní snímek. Mladá dívka najde na střeše domu malého a osamoceného draka. Rozhodne se, že mu pomůže a že spolu zažijí spousty dobrodružství. Jednoho dne však malého dráčka sebere jeho matka. Dívka se tedy vydá do dalekých končin draka najít. Když dorazí na místo, kde drak přebývá. Rozhodne se malého dráčka vysvobodit, ale nedopatřením vzbudil jeho matku. Nastane bitva mezi dívkou a drakem. Dívka nad drakem zvítězí a když drak umírá, tak si dívka uvědomí, že zabila svého dračího přítele, kterého se ujala, když byl ještě malý. Velmi emotivní podívaná s nádherným příběhem. Ke shlédnutí zde. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Trošku zklamání z technické stránky, která je místy opulentní a fotorealistická a místy zase naprosto videoherní (což svědčí o špatně použitých texturách a svícení, což se ve 3D animaci projevuje přesně takto) a také pokud jde o příběh, který je krajně předvídatelný a mytologie a logika nejsou domyšlené. Místy nicméně úchvatné... ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

Za tak krátky čas, tak skvelá výprava podporená výbornou hudbou mi doslova vyrazila dych. Nehovoriac o súboji s drakom a jeho prevedením, keď sa mu dostala ozaj dôveryhodná podoba. Prvý krát som videl ako sa drak kŕmil surovým mäsom čo doteraz v rozprávkach o drakoch chýbalo. Trocha nalomená pointa s otvoreným koncom, ale inak každý akčný moment stál za to. 90% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

velmi pěkné, a nemyslím tím jen animaci, která je v rámci mezí opravdu neuvěřitelná (samozřejmě stále se to nemůže rovnat animovaným velkofilmům - ale to jen jako varování pro nějaké přehnané fajnšmejkry), ale taky celé dojímavé vyznění příběhu a i příběh jako takový. Škoda toho zmrštěného prostředku, ale na čas 12 minut bych toho asi chtěl moc. Jako normální celovečerní film by to bylo určitě ještě mnohem lepší. Takhle příjemný krátký zážitek s krásnou hudbou. Ale k takovému epickému tématu se takovéto filmy nehodí. To sem si více užil toho králika. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (5)

  • V souvislosti s filmem vznikla i hra "Sintel The Game", oficiálně oznámena 12. května 2010 na Blenderartists.org. (Hem.m)
  • Do češtiny byl tento snímek nadabován poloamatérskou skupinou Perla Group. (Arany)
  • Název pochází z holandského slova "Sintel", které lze přeložit jako "žhavý". (Hem.m)

Reklama

Reklama