Sintel: Příběh draka

Režie:

Colin Levy

Scénář:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

jaqubko

Prosím vás, každý, kto je ochotný venovať 10 minút animované filmu, skuknite to. Sintel dokázal povyprávať dej plnší než akákoveľvek pixarovka a zvláda to len pomocou vizuálnych prvkov. Takisto výborne funguje i mix klasických a moderných prvkov fantasy. Taktiež animácia je je oveľa príťažlivejšia než v moderných (ja ich nazývam "gombíkových") animákoch. Sintel je jednoducho dôkazom, že to ide i bez miliónových rozpočtov a neskutočne ukecaných postáv. ()

sirien

Nádherná animace... a nádherný příběh. A nemálo sugestivní, upřímně přiznávám, že to jak to je smutné a přesvědčivé zároveň je důvod, proč jsem si to pustil jen párkrát. Nicméně kvůli tomu to nezavrhávejte, končí to poměrně hezky :) Rozhodně stojí za to - má to nápad, má to poměrně košatý děj, překvapí (hned několikrát) a vůbec je to krásně udělané. ROZHODNĚ to je kouzelnější, než hromada jiných věcí s draky. ()

TheJokerCZ

Nádherný a dojemný snímek s výborným příběhem. Animace mohla být samozřejmě lepší, autoři by to jistě zvládli, kdyby chtěli. Jenže ono jde o propagaci freewareového programu, pomocí kterého byl tento film vytvořen, takže to autorům za zlé rozhodně nemám. Ba naopak, jde krásně vidět, co lze s pílí vytvořit a nemusíte na to použít program za X tisíc. 9/10 ()

Benedygtus

Zvlastni jak plnohodnotny pribeh, ktery bych si umel predstavit i jako jeden a pul-hodinovy film se vejde do 15 minut, ba ani to ne...nebudu se zaobirat tim jak a cim to bylo vytvoreno, ale musim uznat, ze to je vcelku hezky ztvarneno! 4* jsou akorat, bid me prijde trochu smesne, ze stejne hodnoceni jsem dal i americkym velkofilmum za nemale penize. ()

• Snímek slouží k propagaci freewarového programu Blender, který se využívá k tvorbě 3D grafiky. Účelem bylo ukázat, že i s programem, který je zdarma ke stažení, lze tvořit hodnotné výstupy. (Bobik99)
  • Práce začaly v květnu 2009. Film byl oficiálně uveden 27. září 2010 na filmovém festivalu v Nizozemí. On-line verze byla k dispozici ke stažení 30. září 2010 a během několika týdnů byl film zhlédnut více než 1 000 000krát. (Hem.m)
  • Do češtiny byl tento snímek nadabován poloamatérskou skupinou Perla Group. (Arany)