poster

Vše pro dobro světa a Nošovic

 • anglický

  All for the Good of the World and Nosovice!

Dokumentární

Česko, 2010, 82 min

Režie:

Vít Klusák

Kamera:

Jakub Halousek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  ***

  Dokument, který mě příliš neoslovil ani nevzal za srdce, byť podle tématu měl. Připisuji to špatné koncepci, místy se mi zdá, že jsem marně pátral po souvislostech a příčinách některých scén. Zasloužil by si zkrátit a režisér měl vytknout nějakou základní nit, po níž se dokument bude ubírat a ne se utápet ve scénách typu laškování brigádnic se šefém směny při sbírání zelí.(23.10.2012)

 • Dannysek4U
  ****

  Klika na zajimavy figury, zajimavejch situaci uz bylo o neco min, reklama na zelarnu bozi. A i pres to a pres chvilema prilis okate vycuhujici navodnost nevede tenhle dokument k jasnymu rezultatu a neprinasi ani nic moc novyho. Trebaze pohledna, je to dalsi svejkovina vedouci k poznani, ze prizpusobivost je vecna. Skoda, ze se vic nepracovalo na sledovani stretu asijsky kultury s evropskou, to by me dost zajimalo, a stejne tak by slo celej kus obohatit taky informacne, byt to nebyl Klusakouv stezejni zamet. Kazdopadne zajimava podivana.(5.3.2012)

 • starbrejkr
  ****

  Klusák definitivně rezignoval na pokus o neutrální pohled a ono je to snad i dobře. Když se o to v Českém míru jakžtakž pokoušel, nedopadlo to úplně nejlíp, nicméně Nošovice se vrací na úroveň Českého snu a konečně i některé mrazivé scény se vrátily (nejvíc nadšená rodinka po exkurzi v té nádherné krabici Hyundai). Občas tedy až moc hrubě tlačí na pilu, když přehnaně účelově srovnává roboty v továrně s laškujícími Slovenkami přehazujícími si hlávky zelí, ale co už....Pokud jde o nadnárodní korporace, stavění na zelené louce či lidskou chamtivost, není třeba se s tím s**t. Hyundai je tady pouze jedním z příkladů, nedělejme si iluze, že jen Korejci jsou ty zlí a třeba ve Škodovce si velká část pracovníků válí šunky. Ony právě ze všeho nejzajímavější byly alespoň pro mne záběry přímo z provozu, kde je krásně vidět postupné přibližování robotů skutečných a robotů homo sapiens. Myslím, že pan tiskový mluvčí Vaněk dnes musí pukat vzteky za to, jak jistě v dobrém úmyslu ukazoval masožravé rostlinky doufaje, že Klusák svým dokumentem rozšíří pravdu o konání Hyundai pro dobro světa:-) Za mě tedy velká spokojenost a patrně nejlepší Klusákova věc, která se i díky závěrečné peckové reklamě blíží pěti hvězdám. A(3.1.2012)

 • swamp
  *****

  Mě, jakožto pijáka zlatavého moku Radegast a Těšíňáka, bydlištěm vzdáleného od Nošovic jen co by kamenem dohodil, se tento dokument velmi týká. To nemluvím o tom, že v Českém Těšíně existuje firma Donghee, která je úzce spojena s nošovickou automobilkou Hyundai. Vít Klusák nám svým klasicky šťouravým způsobem představuje praktiky jihokorejské firmy a asi se nevyhne srovnání s americkým provokatérem Michaelem Moorem. Jediným krokem vedle mi přijde obhajoba mladého muže, který byl z automobilky vyhozen asi po roce a půl. Tento muž (i když lépe by se hodilo říct chlapec) byl přítomen i na diskuzi s režisérem po projekci dokumentu a můžu říct, že můj názor na něj se nezměnil. S největší pravděpodobností se jedná o někoho, komu se prostě pracovat nechce. Jinak Klusáka chválím a těším se na další jeho zářez.(22.12.2010)

 • Luke7
  ****

  Humorně laděný dokument, který hovoří o vážné věci. Jde především o zábor kvalitní orné půdy pro podnikatelské účely. Kvalitní země pro pěstování plodin ubývá erozí, špatným hodpodařením a také hlavně zástavbou velkých podniků, skladovacíh hal. Místní obyvatelé své pole nechtěli prodat, protože je zem živila co by zemědělce. Roky obdělávali své pozemky (10-15 let), aby z nich něco bylo. Pak stačí, aby pár politiků lobovalo a obyvatelé donutit prodat své pozemky pod nátlakem likvidace a pozemky byly v majetku Hyundai. Koncerny jdou za obchodem tam kde je Vláda země pobízí různými pobídkami, levnou pracovní silou. Z dokumentu jde jasně vidět jak se novodobí otrokáři chovají ke svým zaměstnancům. Zkus si ztěžovat půjdeš dělat na linku, zkus si ztěžovat na pracovní podmínky dostaneš vyhazov. Zhlédnuto v rámci festivalu Jeden svět 2011 v Opavě.(2.3.2011)

 • - Film je pravděpodobně poslední český dokument, který se natáčel filmovou technologií super16 mm, vše se dnes točí na digitál. (Zdroj: Hypermarket Film)

 • - Pre zamestnancov Hyundai platil prísny zákaz s filmármi vôbec komunikovať. Montér Ondra, ktorý ako jediný s filmármi otvorene komunikoval, bol za svoju prostorekosť z podniku vyhodený. (Raccoon.city)

 • - Po závěrečných titulcích následuje překvapení pro trpělivé diváky... (Zdroj: Hypermarket Film)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace