poster

Ráj na zemi - vzestup a pád socialismu (TV film)

 • USA

  Heaven on Earth: The Rise and Fall of Socialism

Dokumentární

USA / Kanada, 2005

Hrají:

Henry Strozier (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • kaposlav
  **

  Dokumentárny film v ktorom sa povie len tá časť pravdy, ktorá sa im hodí. Mnoho zaujmavých informácií nemôžem poprieť, ale objektivitu v tomto dokumente nehladám. Socializmus nie je a nikdy nebol dokonaly nikde na tejto planéte, ale v spravodlivej konfrontácií by kapitalizmus rozšliapal na márne kúsky. Celkom chápem zámer tvorcov oblbnúť ludí, že komunizmus je vlastne socializmus a aby nebolo málo tak socializmus je vlastne kapitalistická socialna demokracia. Si robia snaď prdel, že v Británií mali socializmus a ten mohol za zlú ekonomiku. Za zlú ekonomiku mohla strata kolónií, ktoré sa osamostatnili a nemal kto robiť na ních ako su veky vekov zvyknutí. Za všetko zlé v kapitalizme môžu komouši. To je posolstvo tohoto veldiela. 2*(11.1.2013)

 • noriaki
  ****

  Lehce povrchní dokument skákající od tématu k tématu bez ladu a skladu. Základní náhled nabídne a to podstatné nevynechá. I přes všechny nedostatky má jednu podstatnou výhodu; není to dokument o komunismu, ani o Východním bloku, ale doopravdy o socialismu. Což znamená že se začíná v Anglii, končí v Americe, a mezitím absolvuje, mimo jiné, dlouhou odbočku k Izraelským kibucům.(22.4.2014)

 • Hrdia
  ****

  Socialismus jako utopie, která ač se zdá líbivá v některých našich představách, nemůže vzhledem k rozmanitosti lidské populace být nikdy úspěšná.(4.6.2013)

 • Marwiner
  ***

  Tento dokument snad ani nelze hodnotit objektivně. Ať chcete nebo ne, vždy ho uvidíte prizmatem vlastního vnímaní světa. Pravičáci budou víceméně spokojeni a levičáci nadávat. Já sám, ač se považuji spíše za pravicového voliče, nemohu popřít, že čím více se autoři dostávají k současnosti, tím zřetelněji si pletou dojmy s pojmy a zaměňují svá zbožná přání za fakta. Myslím ale, že je třeba vzít v úvahu i dobu vzniku. Uprostřed boomu, tři roky před plným propuknutím hospodářské krize, která podle mínění ekonomů z roku 2005 nikdy neměla nastat, se dá jejich pohřbívání socialismu celkem pochopit.(28.5.2013)