Série(5) / Epizody(68)

Nudíte se při hodinách dějepisu? Dívejte se na Děsivé dějiny a váš pohled na historii už nikdy nebude jako dřív! Uvidíte, co jste ještě neviděli, dozvíte se, co vám učitelé tajili! Ti z vás, kteří znají stejnojmennou sérii knih britského spisovatele Terryho Dearyho, už asi tuší, o čem je řeč. Svérázná učební metoda „legrace a šok" je ovšem v televizní verzi mnohem působivější než v té literární. Na rozdíl od knížek, které jsou monotematické, je každá epizoda cyklu rozdělena do několika kapitol. V prvním díle se vypravíme na starověké římské pohřebiště, vyplujeme pod pirátskou vlajkou a zazpíváme si se čtyřmi králi jménem Jiří. Pro úplnost dodejme, že překladu se ujal Robert Novotný (podepsaný pod většinou českých verzí knižních Děsivých dějin), texty písní pocházejí z dílny Jiřího Dědečka, režii českého znění má Michal Vostřez a v hlavních rolích uslyšíme Jiřího Lábuse, Jana Maxiána, Lumíra Olšovského a další známé hlasy. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele ancientlady k tomuto seriálu (1)

Děsivé dějiny (2009)

To je pořad, který prostě každý čvrtek musím mít. Půl hodinový pořad, který uteče jako voda. Výborný britský humor. Chcete se pobavit a získat vědomosti? Zde se dozvíte, co dělali panovníci, jak vznikl hotdog, proč děti do pěti let neměli jména ve viktoriánské době a mnohé další. Pořad plný skečů, parodií, na některé známé pořady. jako třeba historické Prostřeno, Výměna manželek, Historická ordinace. Jediné co mě štve že je tohle na Déčku tak upozaděné. zasloužil by si to vysílat i jinde. ()