Taký obyčatný seriál o takých obyčajných ľuďoch na takú obyčajnú tému, ale neobyčajně zahrané neobyčajnými hercami. Celkove taký slušný priemer. Vidím to za 3*.(15.3.2012)

Ako to už na svete chodí, staré ustupuje novému, v tomto prípade rodinné domy a záhrady panelákom. Na svedomí to má úkladný architekt Hryc, proti ktorému sa postaví antisystémová dôchodcovská úderka v zložení Dibarbora (s vnukom sa zásadne zdraví bojovým heslom "Mor ho!"), Greššo (predabovaný, podľa letopočtu sa najskôr nedožil postsynchrónu) a starý dobrý Polónyi. Konšpiračné schôdzky prebiehajú v cukrárni u Strniskovej a ruku k dielu priloží aj najmladšia generácia. Okrem tohto sa rieši dôležitosť dedinského futbalu, problematika dysfunkčných rodín, recitačné preteky, rozkrádanie majetku v socialistickom aj osobnom vlastníctve, alkoholizmus, teplá strava, význam vzdelania a chov včiel. Miestami trochu rozvláčne, ale milé, dýcha z toho Dušekova poetika, v každej epizóde nesmie chýbať snová pasáž, solídna Filipova hudba a celé je to v podaní slovenskej hereckej elity, okrem už spomínaných by som vyzdvihol Grúberovú, Furkovú, Kiša, Dóczyho, Krivosudského a špeciálne moje oko vo filmoch z tejto doby vždy poteší Alena Michalidesová.(21.6.2020)