• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Kanada, 2012, 101 min

• Martin741

Nudna a dost podpriemerna hororova podivana hemziaca sa surrealistickymi vyjavmi, kadejakymi podivnostami a bizarnostami. A pre mna aj nestastny pokus spojit art s hororom. Horor suvisi podla mna s krimi zanrom, frylermi a akcnakmi. Reziserovi Zombiemu /Halloween 2007/ nevyslo toto nestastne spojenie art + horor. 20 %(9.4.2016)

Další divácky absolutně nevděčná psychadelická haluz od magora, kterej bere asi hodně zajímavý koktejl drog.Naivně jako kretén jsem si myslel, že Lords of Salem by mohlo být svižným čarodějnickým hororem, očekávání při ohlášení natáčení byla velká a kdo měl stejně naivní představu jako já, musel hodně rychle vystřízlivět při zhlédnutí prvního traileru.Jestli se vám nelíbil Robův Halloween 2, tomuhle se vyhněte větším obloukem než pedofil školce.Film je neskutečně pomalej, nic moc se v něm ani vlastně prvních 45 minut neděje, jenže zombie nějakou zvrhlou záhadou tvoří tak neskutečně depresivní atmosféru, totální bezmoc, čistej strach, bez pomoci laciných lekaček, jen díky neskutečně trefné hudbě, dlouhým artovým nájezdům kamery a pomalu se odrkývajícm příběhem, který i přes všechna negativa prostě diváka nutí čekat na to co přijde.Škoda, že nepřišlo nic moc.Rob sice cpe tu svojí vychrtlou fetku do každýho filmu a dělá stejnou chybu jako kdysi Harlin, ale tady se mu to docela povedlo.Film je jako houpačka, chvilku chcete dát tý hustý depresi 5*, chvilku zase přemýšlíte o regulerním odpadu, při naprosto zvrhlých a totálně šílených scénách.Můj kompromis jsou slabé 3*, jelikož prostě nedokážu plně pochopit z jakejch důvodů točí tenhle kretén co točí, na druhou stránku mě film dokázal místy vzít sebou do vnitř hlavy magora, spocenej sem až na prdeli a je mi normálně zle, divně prostě a to musim nepokrytecky zombiemu nechat.Pokud čekáte svižnou hororovou podívanou, vyhněte se tomu opravdu velkým obloukem, pokud chcete vidět zase něco naprosto šíleného, pomalého, debilního, ale zároveň svým způsobem dokonalého, je to film pro vás.Já se z toho asi nevzpamatuju nějakej pátek.50%.(6.5.2013)

Jedno sa musí Robovi Zombiemu uznať. Má vskutku jedinečný hororový rukopis. Jeho filmy sú desivé, znepokojivé, drsné, plné mučivého gore, vcelku sympatických obetí a monštruózneho zla. A také sú aj The Lords of Salem. Musím sa ale priznať, že mi viac vyhovovala Robova niekdajšia priamočiarosť v Halloweene a Vyvrheľoch pekla, než jeho posledné snímky. V čele s týmto. Všetky tie vízie, sny, predstavy a halucinogénne nakrútené pasáže mi proste nevyhovujú, iritujú ma. Ale taký kasting sa nevidí často. Dee Wallace, Ken Foree, Bruce Davison, Sid Haig, Maria Conchita Alonso, Michael Berryman...(22.5.2017)

Při koukání na tento další Robův počin je z Pánů Salemu cítit jeho surový styl a docela dobré téma, ale celé to je strašně nudné a než se člověk dodívá ko samotného konce, tak už film nemůže děsit, ani kdyby se tam byly lekačky, že by jsem vyletěl z kůže, jelikož už u toho dávno spím a to není dobře. Abych dodal tak ty lekačky taky nemůžeme očekávat. Co se týká Zombieho filmů tak mám rád jen dva a to Vyvržence pekla a Halloween, jinak je to docela tvůrčí hrůza a zde nám to znovu dokázal. Jedinné co v tomto filmu bylo opravdu na dobré úrovni byly vizuály a občas nějaká povedená atmosféra, která stejně k ničemu nevedla. Slabota, očekával jsem přeci jen drobet více. 40%(12.10.2013)

Narozdíl od mnohých mě zklamání nepostihlo. Spíš naopak. Ve většině Zombieho filmech je koukatelná jen jeho manželka, což v tomhle případě sice tolik neplatilo, ale na druhou stranu tu byla jiná přidaná hodnota. Salemskou tématiku mám rád a neměl jsem problém s tím, jak jí Zombie uchopil. Neurazilo mě ani obsazení. Zkrátka to byl koukatelný čarodějnický horor, ale jen do doby, kdy si Rob něco šlehnul a pustil se do střihání. Ten rádoby umělecekj závěr byl moc a dává tomu procenta dolů. Přesto Lords of Salem patří v dosavadní režisérově tvorbě k tomu lepšímu. 50%(26.5.2013)

• - Sheri Moon Zombie zpočátku nechtěla hrát ve filmu, proto se rozhodl Rob Zombie obsadit do role Heidy herečku Leslie Mann (kvůli podobnosti se Sheri Moon Zombie), která tuto možnost odmítla s tím, že se neumí srovnat s postavou a není to typ postavy, které zvykne hrávat. Později se v roli Heidi objevila Sheri Moon Zombie. (lucius789)

• - Ve filmu se stejně jako ve všech dalších snímcích Roba Zombieho objevila Sheri Moon Zombie. (J*A*M*A*L)

• - Ve vedlejších rolích se objevili Clint Howard, Camille Keaton a Udo Kier, ale jejich scény byly nakonec vystřiženy. (hladass)