• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Kanada, 2012, 101 min

Při koukání na tento další Robův počin je z Pánů Salemu cítit jeho surový styl a docela dobré téma, ale celé to je strašně nudné a než se člověk dodívá ko samotného konce, tak už film nemůže děsit, ani kdyby se tam byly lekačky, že by jsem vyletěl z kůže, jelikož už u toho dávno spím a to není dobře. Abych dodal tak ty lekačky taky nemůžeme očekávat. Co se týká Zombieho filmů tak mám rád jen dva a to Vyvržence pekla a Halloween, jinak je to docela tvůrčí hrůza a zde nám to znovu dokázal. Jedinné co v tomto filmu bylo opravdu na dobré úrovni byly vizuály a občas nějaká povedená atmosféra, která stejně k ničemu nevedla. Slabota, očekával jsem přeci jen drobet více. 40%(12.10.2013)

Nie je potrebné z celého toho sa počmárať. Koment, ktorý neguje ten druhý a naopak - to sem nepatrí. Nech každý vypľuje svoj názor a netreba škrabkať. Rob je Môj čávo aj keby niečo pokazil , tak má bonusy, ktoré to vyžehlia. Je to iný ROB na akého sme zvyklí. Tu sa nejedná o zasrané slipy a odpalovičky skoro až v grind kabáte.( je tutti, že Q.T ho husto sleduje, Vadia tie kríže aj tie bláboly, ale potrebný Sigh a nekonečne squelá Sheri , ktorá ho len tak nepustí (ani sa nedivím ) Pitvať rocker pestrofarebnú a hlbokomyselne sa zamýšlať nad posolstvom - to vynechaj. Je jasné , že Rob nefunguje len na črevách , ale dokáže sa odchýliť a odskúšat si fanúsikov. JE BOŽÍ a milujem ho. Vizuálna hostina bez posolstva , remeselne vyžmýkaná.( BRUCE / SHERI / DEE /LYNCH /...proste atmosfear a Trier to nebude nikdy - už ani Raimi.Nemám ,čo dodať. Ideš do diskusie ? - choď. Inak najblbší cover aký k tomuto niekto pripol.(26.4.2013)

• dubinak

Zombie opět ''nezklamal'' a nastolil mi další ze svých rádoby shock filmů, který ztvárnili nepřesvědčiví a nesympatičtí herci. Dvě hvězdy si to ale určitě zaslouží a mohu TLoS ocenit za jeho nejlepší film, co jsem alespoň já dokoukala s úspěchem až do konce. Vizuálně to na Zombieho poměry působilo až neuvěřitelně draze, takže už to si zaslouží aspoň tu jednu hvězdu. Šanci jsem tomuto snímku nedávala, ani co by se za nehet vešlo, nesmírně mě ale zajímal námět, který vypadal zprvu opravdu libově. Za malou zmínku taky stojí hudba, a to je asi tak všechno. Ostatní už je jen obnažená, nablýskaná a naprosto nefungující trapná snaha ukázat něco šokujícího tentokrát z trochu jiných vod Zombieho vkusu, a zase se to nepovedlo.(7.5.2013)

Hodně rozporuplný tenhle film je. On totiž nejebe jen do křesťanství, Boha, Ježíše Krista, ale vlastně zesměšňuje i čarodejnice, satanismus a Satana samotného. Zobrazit totiž Satana jako malé tlusté monstrum, s povrchem těla jak kdyby se inspiroval maskou Jeda z Texaského masakru, s pahýlama místo rukou (nebo co to je) a kterému z břicha vylézají jakási chapadla, penisy jako v nějakém tentacle hentai. Jo, to už chce trochu odvahu, jelikož připomíná jakéhosi retardovaného kripla který utekl z filmu Freaks (1932), ale ne Pána temnot. Celkově ale The Lords of Salem nemají špatný scénář, ta myšlenka se mi i líbila, hlavně protože se točí kolem čarodejnic, satanismu apod. Náboženskou tématiku mám rád. Ani Sheri Moon Zombie mi nevadila, i když v druhé, hlavní, půlce skoro neví jak má hrát, aby to vypadalo dobře a pohybuje se jak zombie, ale co. Problém ale je, že Rob Zombie z toho udělal z poloviny nudu. Valnou část je film jak na houpačce. Zajímavá scéna, bum nic, zajímavá scéna, a zase další nic. Je očividné, že Rob Zombie chtěl hlavně šokovat scénami, což se mu vlastně vcelku obstojně daří. Záběr na Pány ze Salemu, honící si svá červená přirození trochu pobouřil i mě. Ne záběrem, ale důsledkem. The Lords of Salem je totiž dalším snímkem, díky kterému si lidé budou říkat, že satanisté jsou úchyláci, vrazi a provozují lidské oběti. Díky Robe Zombie, trochu ses to snažil zamaskovat tím, že Satana zde vzývají čarodejnice, což není historicky až tak špatně, ale celkový důsledek je jasný. Nemohu The Lords of Salem označit za špatný snímek. Svou úlohu plní na jedničku, Heidi má nad pokoji skvělý plakát z filmu Cesta na Měsíc (1902), ve filmu hraje i dobrá hudba (Bach) a celkově snímek nemá špatný scénář. Průser ale pro mě je jeho zpracování. Šokovat není špatné, ale přecijen to lze daleko lépe dějově zpracovat.(4.5.2013)

• Isherwood

Při vší úctě k Robovi, za mě „ne“! Oceňuju estetické hrátky s kulisami, které jsem obdivoval už u druhého Halloweenu, ale ten děj nejsem při vší vůli schopen strávit. První dvě třetiny jedou tak, jak máme od Roba rádi, tedy atmosféra je hodně zlá a postavy jsou taženy náznaky fyzicky nepříjemných zážitků. Ta závěrečná je však úletem do jiné dimenze, ve které se snažíte rozklíčovat, o co se hraje, aby vám to v závěru bylo absolutně putna, což je nejhorší možná vizitka. Rob netočí divácké filmy, které jsou pro každého, ale měl jsem za to, že už si za ta léta spolu dokonale rozumíme. Evidentně ne. 2 a ½.(25.4.2013)