• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Kanada, 2012, 101 min

Nejsem žádný velký fanoušek Roba, ale na LoS jsem se docela těšil a jsem rád, že zrovna patřím do té skupiny, kterou tento film nezklamal. Od Zombie mě hodně vzal remake Halloweenu, dojem ovšem pokazil hned druhým dílem. LoS je vcelku originální a má opravdu silný vizuál a masky, na kterých film dost zakládá. Samotný příběh není sám o sobě taky špatný. Místy je to dost ujeté, ale tím správným způsobem. Nevadila mi ani v hlavní roli Sheri Moon Zombie. Překvapení a nebráním se rozhodně i druhé projekci 8/10.(2.8.2013)

• Fr

,, BUDOUCNOST MŮŽEŠ ZMĚNIT. ALE OSUD, OSUD TEN NEZMĚNÍŠ. JE PŘEDURČEN SILAMI, NA KTERÉ JSME KRÁTKÉ.“...... /// Strašidelný čarodějnice (tož vo tom žádná! jestli někoho z vás nepoleká 100letá nahá bába, tak …) a příběh, kterej ne a ne chytnout potřebný votáčky. Podivná ,,můza“ zasvěcená kozlovi – takovej čarodějnickej film, kterýho čarodějnice nejsou vozdobou (a bohužel ani ten kozel…). Nevotravuje to, ale je to spíš takový ,,vo ničem“. Včetně toho konce. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč mně z těch novejch Sabbatů hrabe. 2.) Zjistím, že přidat se ke skupině kolem Margaret Morgan neznamená stát se partyzánem (soráč vole, na Džihád taky radši zapomeň…). 3.) Thx za titule ,,Chatterer“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.5.2013)

Jedno sa musí Robovi Zombiemu uznať. Má vskutku jedinečný hororový rukopis. Jeho filmy sú desivé, znepokojivé, drsné, plné mučivého gore, vcelku sympatických obetí a monštruózneho zla. A také sú aj The Lords of Salem. Musím sa ale priznať, že mi viac vyhovovala Robova niekdajšia priamočiarosť v Halloweene a Vyvrheľoch pekla, než jeho posledné snímky. V čele s týmto. Všetky tie vízie, sny, predstavy a halucinogénne nakrútené pasáže mi proste nevyhovujú, iritujú ma. Ale taký kasting sa nevidí často. Dee Wallace, Ken Foree, Bruce Davison, Sid Haig, Maria Conchita Alonso, Michael Berryman...(22.5.2017)

• stuntmanMIKE

tak toto Zombiemu nevyslo... nevravim, ze je to uplna konina, ale gradacia deja, ktora bola inak spociatku velmi dobra, sa postupne vytraca. Zombieho ruka nad filmom je citelna a mnohe sceny su charakteristicke pre tohto inovativneho rezisera. Problem vsak nastane v poslednej tretine filmu, kedy malo dojst ku maximalnej gradacii ako sme u neho zvyknuty, ale straca sa to. Miesto toho sa tam objavuju neurcite az artove zobrazenia, ktore sa tam podla mna vobec nehodia. Dufam, ze sa tento sialenec co najskor vrati do starych kolaji a bude aj nadalej tocit filmy s brutalnym nasilim a nevyberanym slovnikom. Toto bolo slabe... 40%(5.5.2013)

Tak na tenhle kousek jsem se těšila jako blázen. Film jsem zkoukla před necelou půlhodinou, takže píšu svůj komentář pěkně začerstva. A rovnou se přiznám, že ačkoliv se snažím o opak, jsem k dílu Roba Zombieho poněkud nekritická, takže pokud chcete zcela objektivní zhodnocení, tak jí budete muset hledat v komentářích jiných uživatelů. A moje dojmy z filmu? Volná ruka a absolutní svoboda projevu Robovi sedí. S filmem i příběhem si vyhrál po svém a tak se tábor diváků nutně musel rozdělit na dvě části, stejně jako tomu bývá i u ostatních Zombieho filmů. Ne každému jeho styl sedne. Já jsem jedna z těch, které si jeho pojetí hororu užívají. Po vizuální stránce se nám opět dostává temnoty kombinované s psychedelickými barvami, neony a stíny. Nechybí ani skvělá hudební stránka (zvláště ta ústřední melodie, která se ve filmu pravidelně objevuje, je krásně nepříjemná). A nesmím zapomenout na Sheri, tentokrát s dredy, pro kterou je její role vyloženě ušitá. Děj postupně ztrácí na souvislosti a nakonec zaniká ve změti obrazů a jednotlivých scén, nad kterými pravděpodobně člověk nemá detailně přemýšlet, ale má si je užít a nechat se pohltit atmosférou. Rozhodně to však není snadno uchopitelný oddechový film a pro jeho plné pochopení či nepochopení si ho asi budu muset zopakovat. A na to druhé shlédnutí se velice těším.(8.5.2013)

• - John 5 je kytaristou v sólové kapele Roba Zombieho. Podílel se také na většině skladeb filmu. (666Carnage)

• - Jeden z reálných soudců salemských čarodějnic se jmenoval John Hathorne. (hladass)

• - Meg Foster přirovnala spolupráci s Robem Zombiem k procházce labyrintem. (hladass)