• Kanada

• Austrálie

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Kanada, 2012, 101 min

• JohnnyD

Rob Zombie je nepochybne zaujímavý režisér, no jeho ambície prekonávajú jeho reálny talent (čo bolo do očí bijúce pri Halloweenoch). Lords of Salem je psychedelická pocta satanistickým hororom zo 70s a konca 60s, no bohužiaľ snaha padá pre Zombieho neschopnosť rozprávať príbeh a pre jeho obsesiu raz skvelými, raz smiešnymi (záver s dildami) no skoro vždy samoúčelnými psychedelickými scénami. To najlepšie vidieť na prítomnosti niekoľkých wake-up scenes, tak typických pre kolíziu absencie umu rozprávačstva a sklonu k predvádzaniu sa snovým vizuálom. Príbeh nikam nesmeruje iba prekračuje na jednom mieste a vyvrcholenie filmu vyfučí do vetra. V konečnom dôsledku Lords of Salem nie sú ani tak retro 70s satan horor ako skôr Marilyn-Manson-like videoklipom natiahnutom na stopáž celovečerného filmu. V niektorých momentoch je to teda pôsobivé, no film ako celok je zapadnutý prachom už teraz v čase jeho vydania.(26.4.2013)

Snaha režiséra Zombieho udělat děsivý horor o čarodějnictví, což má podle mého dost velký potenciál. Jenže tento potenciál nebyl naplněn ani z daleka. Vše bylo takové monotonní, žádné velké akce. Prvky, které zřejmě měly děsit, mi připadaly jako marná snaha tvůrců okopírovat všechny bizardnosti z ostatních hororových snímků, hodně mi některé scény připadaly podobné s filmy o Silent Hill apod. Průměrný horor. 40%(26.7.2013)

• bestlama

Já prostě nepolezu do prdele žádnému zdejšímu uživateli a už vůbec ne Zombiemu. Já si prostě s klidným svědomím napálím odpad a můžete se jít klidně potrhat na smetiště. Jelikož nejsem zvědavý, odteď, už na žádnou tvorbu tohoto masterpeache, tak se distancují od jeho tvorby do budoucna. Nerad strašně kazím ezoterická, erudovaná díla, které připomínají více omalovánky než Kačer Donald. Mně tak může být u prdele celé to vymítání, ďábelství apod. Protože když to dostane tenhle RobKokot, tak je to ještě větší fraška na druhou. Zhlédnuto pouze jednou a dvakrát v životě už do stejného Salému nevstoupím. Lords of Salám je nehorázně stupidní, "artová", samoúčelná peachovina, kterou se snaží propagovat skrze 666. Teď mě třeba natáhněte na skřipec, utrhněte nehty nebo upalte, zkurvení kacíři. Žádnou brutalitu jsem u toho nečekal jako v jeho minulých filmech a tak jsem byl skvěle spokojený.(26.4.2013)

• misterz

Tak toto sa Rob Zombiemu vonkoncom nepodarilo. Totálne nudné, sterilné a koncepčne nedotiahnuté. Jediné čo stojí za zmienku je pomerne slušná hudba, pekná herečka a pár bizarnejších výjavov (ale nič extra). Strata času a premárnený potenciál dobrého mytologického základu čarodejníckeho námetu. 40/100 Videné v rámci Horror Challenge Tour.(26.2.2016)

Jo, tyhle satansko-démonické horrory, to je můj šálek kávy. A Zombie mi přesně kápl do noty. Pravda, ten konec jsem pobíral trochu déle, ale nakonec pobral a došel k tomu, že je to výborný závěr celého odvyprávěného příběhu. Zombie docela ujel na vizuální stránce filmu, čímž si tu a tam docela vypomohl tam, kde ztrácel dech s příběhem, ale nakonec je to jen dobře. Ale i ten příhěh je fajn. A k tomu výborná hudba, natolik výborná, že jsem po hodně dlouhé době sjel i závěrečné titulky a to moc často nedělám. Chci soundtrack. Já Zombieho docela můžu a byť jsem po shlédnutí traileru očekával trošku něco jiného, rozhodně nejsem zklamaný. Ba právě naopak. Za mě naprostá spokojenost. Naprostá natolik, že mě svrbí prst abych tam přihodil i tu poslední hvězdičku. Uznávám ale, že, jak je tady často zmiňováno, asi to není film jen na jedno podívání. Tohle chce asi více chvil ztrávených společně.(15.5.2013)