Bitva o Midway

Alfred Newman

John Ford

Robert Parrish
  • Houdini

Oscar 1 : Dokument(12.1.2005)

Moc pěkná a navíc i umělecky kvalitní propaganda, na níž se vytříbená režisérská ruka nezapře. Z dokumentárního hlediska se dá použít jako doplněk ke stejnojmennému velkofilmu, neboť obsahuje unikátní záběry boje na samotném atolu Midway - s tím hlavním, tedy souboji leteckých perutí s protiletadlovou obranou letadlových lodí, je to z pochopitelných důvodů slabší.(2.7.2005)

• Volodimir2

Ide o 3. diel zo seriálu Vojnové epizódy z archívu z roku 2003.Silná a umelecký kvalitná americká propaganda. Z dokumentárneho hľadiska sa dá použiť ako doplnok k filmu Bitka o Midway z roku 1976.(19.5.2015)

Každá strana ve druhé světové válce měla nějakou propagandu svých cílů, své armády či znechucení nepřátelské strany. .. Tohle je jedna z amerických propagand, která ukazuje své letce a srdečnost USA. .. Nic světoborného, ani na tu dobu. I když je z toho cítit ta doba. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(17.2.2016)

• rawen

Výsměch všem normálním lidem, kteří své životy naivně vložili do rukou armády pro pochybné cíle... Propaganda horší než ta v 50.letech u nás... Na zvracení(2.2.2009)