Reklama

Reklama

Bitva o Midway

  • USA The Battle of Midway
Dokumentární / Krátkometrážní / Válečný
USA, 1942, 18 min

Obsahy(1)

John Ford pracoval pro válečné námořnictvo ještě před válkou, do aktivní služby narukoval jako dobrovolník mezi prvními z řad hollywoodských filmových profesionálů. Náhoda tomu chtěla, že byl přítomen na ostrově Midway, když se zde odehrála jedna z klíčových bitev mezi japonským a americkým letectvem. (oficiální text distributora)

Recenze (7)

stadoblec 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu úsměvná politická propaganda. Sestříhaná přesně aby zapadla do ducha doby. Hrozné audio, pitomý rádoby patriotický dabing. Vše co si člověk představí pod pojmem "válečná propaganda". Tady je ale něco víc. Opravdu skvělé autentické záběry ze kterých se kameraman pravděpodobně zpotil i na prdeli když tohle točil. Jak se na dokument koukat: vypnout zvuk, přeskakovat nerelevantní záběry. U tohohle zrovna platí, že ticho dokáže být daleko napínavější než zpackané audio. ()

rawen odpad!

všechny recenze uživatele

Výsměch všem normálním lidem, kteří své životy naivně vložili do rukou armády pro pochybné cíle... Propaganda horší než ta v 50.letech u nás... Na zvracení ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná a navíc i umělecky kvalitní propaganda, na níž se vytříbená režisérská ruka nezapře. Z dokumentárního hlediska se dá použít jako doplněk ke stejnojmennému velkofilmu, neboť obsahuje unikátní záběry boje na samotném atolu Midway - s tím hlavním, tedy souboji leteckých perutí s protiletadlovou obranou letadlových lodí, je to z pochopitelných důvodů slabší. ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Každá strana ve druhé světové válce měla nějakou propagandu svých cílů, své armády či znechucení nepřátelské strany. .. Tohle je jedna z amerických propagand, která ukazuje své letce a srdečnost USA. .. Nic světoborného, ani na tu dobu. I když je z toho cítit ta doba. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama