Premiéru měl tento film na obrazovkách až teď, po tolika letech... A je to škoda, protože se jedná o velmi pěkný film. Vkusné melodrama bez zbytečného patosu, s nutnou dávkou prvorepublikové filmové naivity a jednoduchosti. To, co by dnes působilo směšně, mělo dříve své opodstatnění. Na plátně se znovu objevila dvojice Wanka - Vítová, tedy herci, mezi kterými ta pověstná chemie určitě fungovala. Dalším osvědčeným párem byli nezapomenutelní herci Nedošinská - Pištěk. V roli padoucha, který opustí svou ženu a dítě, můžeme opět vidět Ladislava Boháče, který si z role typckého milovníka několikrát "odskočil" právě k těmto negativním charakterům. Milým překvapením je výkon dětské herečky, která působí velmi přirozeně. Celkově považuji film za milé překvapení.(23.8.2009)

Velmi milé překvapení. Jasně, že je to v jádru typické melodrama plné klišé, ale ten lehký futuristický háv tomu děsně sluší a Pištěk krásně hláškuje. + Příjmení hlavní hrdinky (Benderová!) v daném kontextu taky pobaví.(16.8.2009)

Hana Vítová září ve starých filmech jako velká hollywoodská hvězda, i když tady píše na psacím stroji, aby uživila sebe i svou malou dcerku. Její manžel je totiž všivák a zloděj. Antonie Nedošínská opět ztvárnila dobrotivou a usměvavou ženu, která se o své milované s láskou postará a udělá pro ně všechno na světě, třeba ukradne plesové šaty. Marie Rosůlková hrála takovou nabubřelou dámičku. Skoro jsem ji nepoznala. Občas neuškodí se podívat na nějaký starý film a poznávat herce, když ještě byli mladí. Tenkrát herci museli něco skutečně umět. Upoutala mě a rozesmála jedna filmová hláška : " Hollywood, to máte takový americký Barrandov."(16.8.2009)

Moc nechápu, proč se mi to tak líbilo, nic zvlášť originálního to není, rozjezd je navíc celkem pomalý. Pak ale přijde pěkná scéna s trapasem v klubu (Vítová to tam ve "vypůjčených" šatech pěkně vytmaví megeře Rosůlkové) a děj se slušně rozjede. Výborný je tu i Bedřich Veverka, který dá do placu pár solidních hlášek, a skupina Settleři se svým mexickým šlágrem.(26.8.2013)

JUDr. Emil Synek (1903 – 1993), jedna z nejvýraznějších osobností české žurnalistiky i protifašistického odboje, byl ve třicátých letech znám nejen jako autor divadelních her; nikoli zcela nevýznamné bylo tehdy i jeho působení v rozhlase. Není tedy divu, že v případě filmové adaptace jedné ze Synkových divadelních her, která vznikala překvapivě pod režijním vedením Rolfa Wanky, na sebe veškerou pozornost strhává právě prostředí rozhlasu a nových technických vynálezů z oblasti televizního vysílání. Všechno ostatní, včetně poněkud obnošeného milostného příběhu, je už passé.(16.8.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v českom hlavnom meste Praha. (dyfur)

• - Režisérský debut Rolfa Wanky. (NinadeL)

• - Ve filmu se Marta Májová představuje jako Elsa Marková, ale na vizitce bytu má jméno Marie Marková. (M.B)