Komando postradatelných

Soldiers of Fortune

Akční / Dobrodružný

Rusko / USA, 2012, 94 min

• kaylin

No, co si budeme povídat, některé filmy si vybírám jenom proto, abych je viděl, abych viděl, jak špatné mohou být. Je až k neuvěření, jak si někdy někteří herci chtějí orazit, nechtějí nic moc hrát, chtějí jenom koukat do hledí pušky a mířit na někoho, koho jakoby postřelí. "Soldiers of Fortune" nemají obsazení, které by bylo úplně neznámé. Naopak herci jako Sean Bean, Ving Rhames, Christian Slater, Dominic Monaghan nebo James Cromwell už si svoje odehráli a některé jejich role jsou doslova památné. Stačí vzpomenout na roli Vinga Rhamese v "Pulp Fiction". Tady se ale všichni shodli na tom, že je na čase dát si trochu pauzu a natočit něco, co by se vzdáleně mohlo podobat konceptu "Expendables". Jenže jim chybí všechno. Kromě skutečných akčních hvězd je to i smysluplný příběh, který "Expendables" měli v obou případech, nějaké ty emoce, kromě smíchu, no a hlavně akční scény, které za něco stojí. Střílení na dálku je sice sranda, ale to jsem si spíš užil ve filmu "Nepřítel před branami". Pár bohatých chlapíků se rozhodlo, že si zaplatí super adrenalinovou zábavu. Nechají se dopravit na místo, kde si budou moct zastřílet. Nějak si neuvědomili, že střílet na holuby není to samé. Legrace si ale užijí dostatek. Jen se to vůbec nepřenese na diváka, který celou dobu kouká, oči se zavírají a po hodině zjistil, že usnul a běží už závěrečné titulky. Film stál osm miliónů a já si říkám, kolik by se toho za takové peníze natočilo u nás... Možná by to nebylo lepší, ale těch filmů by bylo určitě víc. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/divosi-10-years-divoka-stvoreni-lets.html(5.3.2013)

• Lacike

Este na zaciatku behom prvej akcnej sceny to vyzera ako celkom slusne nicim vynimocne akcne becko, ale akonahle sa na scenu dostane skupinka milionarov, tak film ide uplne do hajzlu. Blaznivy napad sa tvorcom nepodarilo spracovat do zabavnej formy. Nezasmial som sa ani raz. Jediny kto mi bol celkom sympaticky bol James Cromwell. Niezeby jeho postava bola zabavnejsia ako ostatne, ale ako jedinemu som mu veril a prial ten stastny pocit, ze si na stare kolena zahral Rambovsku postavu vojaka, ktory kosi nepriatelov ako na beziacom pase. Samotne akcne sceny vratane zaverecneho inferna film tiez nezachrania. Su sice natocene prehladne a o nejaku tu krv tiez nie je nudza, ale posobia dost monotonne. Snad jedinu pochvalu si zasluzi vyprava. Na to ze film stal 8 mega vyzera celkom dobre a oproti rovnako drahym videofilmom Seagala, Van Damma a dalsich ex akcnych megastar tocenych v Bulharsku, vyzera niekolkonasobne drahsie. Zeby dalsie potvrdenie toho, ze si 90% rozpoctu nechavaju pre seba a za zvysne drobne natocie nejake tie pseudo akcne zabery aby sa nepovedalo? Vyzera to tak. Ale spät k tomuto filmu. Vy vysledku sa jedna o volovinu, ktora by strasne chcela byt zabavna, ale nedari sa jej to. Nezaujala ma ani ziadna konkretna scena, takze nema zmysel s tym stracat cas.(21.7.2012)

• Raziel_cz

Z poměrně očekávaného akčňáku se už v prvních minutách stává odpad největšího kalibru. Inu, botoxový Christian Slater ví, jak znechutit diváka vystřílením půlky přisluhovačů Al-Káidy na vlastní pěst. Představení a výcvik boháčů pobaví, nicméně musíte překousnout, že se žánr změnil v komedii. Zábavné scénky z bojiště, kde se hlavní hrdinové chovají... prostě jako chlapi, pak Soldiers of Fortune z průměru už nevytrhnou. Především díky tuposti scénáře a znatelně malému rozpočtu. Co jsme ale mohli čekat? S budgetem osmi milionů dolarů se divím, že herci vůbec dostali zaplaceno. Škoda, protože premisa je geniální a postavy výborné, jenže provedení strašné a zmíněný scénář, jenž do sebe zamotal hned několik linií, z nichž je jedna tupější než druhá, mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho. Když už se filmaři v Čechách stavovali pro pivo, mohli zazvonit na Kopřivu, aby jim ho přes noc přepsal. Minimálně nukleárním granátům, Ukrajinkám, z nějakého důvodu kroužících kolem sebe na vodních skútrech, brutálně useknutému a nijak dál neřešenému problému s ložisky "velmi vzácného kovu" a Slaterově One man show by se určitě vyhl.(21.7.2012)

• Fr

,,NIC NERISKUJETE, NIC NEZÍSKÁTE. JESTLI JSTE DOSTALI TENHLE ODKAZ, POTOM VÁS VAŠE BOHATSTVÍ PŘEDURČUJE PRO DOBRODRUŽNÝ PROGRAM VOJÁCI ŠTĚSTĚNY, VRCHOLU V EXTRÉMNÍ DOVOLENÉ....“ /// Revoluce jako turistická atrakce (vychladni, jen pro ty co na to maj – ty si něco přečti o VŘSR) a AKCE pro tupé polykače (čeho? Se zeptej strejčka Verbala, já neuměla mluvit sprostě...). Varováním by měla bejt už ta úvodní bezduchá, po který přichází povinný vykecání se, pak se dostavuje víra, že by to aspoň mohlo hejřit vtipem a nakonec přichází konstatování, že režisér je debil, herectví Cecilie (fakt chceš to jméno... dobrá: Oksana Korostyshevskaya) k poblití a účast S.Beana k zamyšlení. Furt tady něco bouchá, střílí se, ale hrdě to nazývat ,,Béčkem“ bych si troufl tak v 70tých letech. Sadármo drahý! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem milionář, kterej už má o VŘSR všechno přečtený. 2.) Protože nejlepší film Seana Beana je TENHLE. 3.) Thx za titule ,,jeriska03“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(20.7.2012)

Poslední akce kapitána Craiga McKenzieho (Christian Slater) nedopadla úplně slavně, a i se svým nejlepším kámošem byli nuceni opustit armádu. Nyní mají ale příležitost očistit svá jména a vydělat nějaké peníze - je třeba jediné. Doprovodit skupinu znuděných zbohatlíků, kteří touží po jakékoliv akci, do válečné zóny. Jenže jednoduchá akce se zvrtne, a McKenzie se skupinou amatérů musí bojovat o holý život... Kupodivu se mi toto béčko docela líbilo. Byť nese všechny znaky béčkových filmů - herecké obsazení sice na první pohled pěkné (leč je nutné uznat, že všichni z hlavních postav už mají své velké hity za sebou), spousta akčních scén (byť někdy působících hodně lacině), a vůbec všech klišé, které akční béčka mají (například si režisér spočítal počet kladných hrdinů, a přesně tolik jim postavil záporáků, hlavně aby na každého vyšlo). To všechno ale nic nemění na tom, že jsem se u filmu bavil docela dobře (a hlavně u scén s Christanem Slaterem, kterého jeho učni stále dokázali něčím překvapovat)...(14.10.2013)

• - Christian Slater sa narodil 18. augusta, rovnako ako postava Craig McCenzie, ktorú vo filme stvárnil. (beso74)

• - Ve filmu se několikrát objevuje originální české pivo Budějovický Budvar v plechovce. (Sairina)

• - Natáčení probíhalo na Ukrajině, zejména v Sevastopol a Balaklavu na Krymu. (SeBig)