Komando postradatelných

Солдаты удачи

• Německo

Akční / Dobrodružný

Rusko / USA, 2012, 94 min

Jsem teda zaujatej, protože Seana Beana mám celkem rád, ale osobně bych prohodil role Slatera a právě Beana. Bean prostě to charisma a chlapáctví v sobě má trochu víc a filmu by to čistě za mě pomohlo. Dále mě trošku mrzí, že alespoň doufám, tvůrci vytvářeli čisté béčko a určitě mohli zkusit svůj nápad zahnat klidně až do bizardnosti. Protože casting je fakt slušnej a nápad taky. Chlapi se snaží, hláškují a postupně si získávají vaší pozornost i sympatie. Problém je v tom, že celý film nemá nic kulervoucího nebo zapamatovatelného a je to škoda. V béčkových vodách se totiž nejedná o nic špatného a třeba efekty jsou vzhledem k rozpočtu fakt na rozumné úrovni. 60 procent za pohodové na nic si nehrající béčko.(14.9.2018)

• grizly007

Možná že rok 2012 je opravdu rokem kdy končí svět. Tohle už snad ani neni možný myslet vážně. Skoro jsem to i dokoukal protože taková sračka se nevidí každý den. Scénář je něco tak příšernýho že chvilkama váháte zda to je to celé myšleno jako akční film a nebo parodie. Obsazení je taky luxusní béčkař Kristýnka který nenatočil v kariéře snad jedinej pořádnej film a k mému překvapení ještě neumřel...vyžraný Ving Rhames jakožto klasická BAREVNÁ vložka....a stále níž a níž v kariéře se propadající Sean Bean který je už na takovém dně že příští film musí zaručeně natočit s Dolphem a nebo Wesley Snipesem. A pardon málem bych zapomněl na Pipina (nebo ten druhej z LOTRa) který se zlomenou nohou absolvuje výcvikový kemp a propajdá celým ostrovem. Jako bonus nám rejža ukazuje Miss Zrůdistán a to vše umístí na HADÍ OSTROV (bu bu bu). Nevím co víc říct je to sračka století a posledních 20minut už jsem nekoukal. Nedá se to. Rusáky nebo odkud ti mamrdi co to sponzorují pochází už asi nebaví jen se srát do fotbalových klubů a tak se poohlížejí po nové zábavě. Kupovat si herecký hovna do svých "mega" filmů. Aneb doháníme Ameriku s 25letým zpožděním :DD(20.7.2012)

Jedním slovem prča. Už když Slater atakoval ve stylu Komanda afghánskou vesnici, tušil jsem, že se budu bavit. A tušil jsem správně. Bandička boháčů, užívající si za svoje peníze luxusu akce, byla správně nesourodá a občas až groteskní, efekty umělohomotný, plno ohraných frází a jako třešnička výbuch, při kterym jedna z obětí zahrála ukázkovýho Limberskýho. A přesně tohle jsem chtěl. Klasický, strašně pitomý ultrabéčko, který ovšem mělo tah na branku a v zásadě nedovolovalo opouštět pozornost, protože se pořád něco dělo. A vo tom to je! 60%(27.9.2012)

• Castielo

Dost slabé. Děj nikde, výkony herců k pláči, trapnej humor. Celé to působí hrozně uměle. Jako kdyby jste jedli ty rýžové plátky. Žádná chuť, žádná vůně a za 10 minut máte zase hlad. Závěrečná bitka nuda. A režisér musí totálně nenávidět banky a vše kolem nich, jinak si pár věcí nědokážu vysvětlit (kámoš musí do války protože ho okrádá zlá banka, pak všechny zradí bankéř, kterej zkrachoval apod.). 2* za ucházející akční scény a za průměrný béčko, u kterého se nemusí myslet.(24.7.2012)

• Kingjiri

Potvrdila se moje domněnka, kterou jsem měl ještě před projekcí, že jedinej důvod, proč snímek zkouknout, je herecký obsazení. Christian Slater a neznámej rejža naznačovali, že o žádnej blockbuster nejspíš nepůjde, ale takovej James Cromwell, Sean Bean nebo třeba Ving Rhames byly hodně překvapivý jména v castingu. Celý to (překvapivě) smrdí nízkym rozpočtem (hlavně akce, efekty a kostýmy) a příběh nemá vůbec čim překvapit natož zaujmout, ale na jedno zkouknutí přece jenom OK. Občas byla s těma boháčema docela i prča, druhá silnější hvězda převážně za herce.(20.7.2012)

• - Christian Slater sa narodil 18. augusta, rovnako ako postava Craig McCenzie, ktorú vo filme stvárnil. (beso74)

• - Počas úvodných titulkov sa na obrazovke objaví satelitný pohľad na oblasť medzi Pakistanom, Afganistanom a Iránom, na ktorom je vidieť členitý horský terén. V skutočnosti je v tejto oblasti holá púšť. (beso74)

• - Ve filmu se několikrát objevuje originální české pivo Budějovický Budvar v plechovce. (Sairina)