Komando postradatelných

Soldiers of Fortune

Akční / Dobrodružný

Rusko / USA, 2012, 94 min

• Jara.Cimrman.jr

"Když kamarádovi zachráníte koule, je v tom cti až dost." Tak s tím souhlasím, ale vražedné milionáře na misi přesto nepovedu. Já jim totiž od přírody nevěřím, takže svůj život, zadek či koule nenechám vystavit zbytečnému nebezpečí. Krutopřísný bojovník McCenzie do toho přesto šel a já jsem pouze nevzrušeně zíral na to, jak nudně se dá natočit akční film.(13.12.2018)

• Dejavu_UH

Docela jsem se na tento filmek těšil, trailer byl jako vždy velmi poutavý. Už po prvních 10 minutách jsem z toho měl ne moc dobrý pocit, když se jeden profík vloupal do talibánského úkrytu, neviděn neslyšen a když, tak prásk - a problém je vyřešen. Naivita se s přibývajícím časem stupňuje, z polomáčených sraček jsou najednou disciplinovaní vojáci. Dokonce si ani netroufnu typnout skupinu diváků, kteřá by si na tomto chuchvalci polovojenské snahy smlsla... Ani nevím, za co jsem dal tu druhou hvězdu. No nic. Never more, móre!(3.8.2012)

Ale, co se děje?! Opět uznávaný kritici ze stránky csfd nejsou spokojeni s tímto béčkem?! Jste k smíchu. SOF je vynikající válečná béčková řezba s přehlednou akcí a skvělým humorem, navíc to herecké obsazení, to je slast! // Co se týče akce, je skvělá. Přestřelky, utíkání, honička na vodních skůtrech a nechybí ani konečný fight s nožema! Takže s akcí jsem spokojen, dál herecké obsazení, nemá chybu! Hlášky padají, a každá postava je něčím výjimečná, nejvíc se mi líbil Slater a Rhames. Hudba parádní a prostředí je taky super, námět mi nevadil, je to obstojně natočeno a působí to velkolepě. Taky se neustále něco děje, je toho opravdu dost. // Nevím, co vypíchnout. Asi to, že mi zde chyběla tichá likvidace, zápletka je trošku předvídatelná a mohlo být aj víc napětí. // Jsem spokojen! Nic mi nevadilo. Když nastaly dialogy, padaly slušný hlášky, akce je přehledná a herecké obsazení je skvělé. Tohle všechno doprovází skvělej hudební doprovod. Miluju akční béčka, víc takových filmů! 10/10(11.8.2013)

Jedná se sice o béčkárnu nejhrubějšího zrna s hrozně nelogickým scénářem, avšak kvůli zajímavému obsazení (Slater po delší době v sympatické roli, záporák Colm Meaney se také neztratil a Ving Rhames hláškuje o sto šest) a solidní zábavnosti, především výcvikový tábor, ještě zůstávám u třech hvězdiček akčního průměru.(4.9.2014)

• Kingjiri

Potvrdila se moje domněnka, kterou jsem měl ještě před projekcí, že jedinej důvod, proč snímek zkouknout, je herecký obsazení. Christian Slater a neznámej rejža naznačovali, že o žádnej blockbuster nejspíš nepůjde, ale takovej James Cromwell, Sean Bean nebo třeba Ving Rhames byly hodně překvapivý jména v castingu. Celý to (překvapivě) smrdí nízkym rozpočtem (hlavně akce, efekty a kostýmy) a příběh nemá vůbec čim překvapit natož zaujmout, ale na jedno zkouknutí přece jenom OK. Občas byla s těma boháčema docela i prča, druhá silnější hvězda převážně za herce.(20.7.2012)

• - Christian Slater sa narodil 18. augusta, rovnako ako postava Craig McCenzie, ktorú vo filme stvárnil. (beso74)

• - Počas úvodných titulkov sa na obrazovke objaví satelitný pohľad na oblasť medzi Pakistanom, Afganistanom a Iránom, na ktorom je vidieť členitý horský terén. V skutočnosti je v tejto oblasti holá púšť. (beso74)

• - Natáčení probíhalo na Ukrajině, zejména v Sevastopol a Balaklavu na Krymu. (SeBig)