Komando postradatelných

Soldiers of Fortune

Akční / Dobrodružný

Rusko / USA, 2012, 94 min

• Lacike

Este na zaciatku behom prvej akcnej sceny to vyzera ako celkom slusne nicim vynimocne akcne becko, ale akonahle sa na scenu dostane skupinka milionarov, tak film ide uplne do hajzlu. Blaznivy napad sa tvorcom nepodarilo spracovat do zabavnej formy. Nezasmial som sa ani raz. Jediny kto mi bol celkom sympaticky bol James Cromwell. Niezeby jeho postava bola zabavnejsia ako ostatne, ale ako jedinemu som mu veril a prial ten stastny pocit, ze si na stare kolena zahral Rambovsku postavu vojaka, ktory kosi nepriatelov ako na beziacom pase. Samotne akcne sceny vratane zaverecneho inferna film tiez nezachrania. Su sice natocene prehladne a o nejaku tu krv tiez nie je nudza, ale posobia dost monotonne. Snad jedinu pochvalu si zasluzi vyprava. Na to ze film stal 8 mega vyzera celkom dobre a oproti rovnako drahym videofilmom Seagala, Van Damma a dalsich ex akcnych megastar tocenych v Bulharsku, vyzera niekolkonasobne drahsie. Zeby dalsie potvrdenie toho, ze si 90% rozpoctu nechavaju pre seba a za zvysne drobne natocie nejake tie pseudo akcne zabery aby sa nepovedalo? Vyzera to tak. Ale spät k tomuto filmu. Vy vysledku sa jedna o volovinu, ktora by strasne chcela byt zabavna, ale nedari sa jej to. Nezaujala ma ani ziadna konkretna scena, takze nema zmysel s tym stracat cas.(21.7.2012)

Ale nebolo to až také zlé. Možno predvídateľné, slabo humorné, slabo akčné, ale predsa len fajn. Chýbalo mi tam viac scén, kde by to boháči zbabrali a viac bojových príležitostí hernému závislákovi, lebo veľmi sa neprejavil +ešte bol ranený. Celkovo ten nápad mal niečo do seba, akurát to nedotiahli tam, kam sa to mohlo dostať. Napríklad Reaper mohol dostať trošku väčšiu hračku, určite by zvládol. Starký mohol 'loviť' trošku svižnejšie. Hráč mohol ukázať trochu väčšie nadšenie, keď sa dostal do zbrojnice. Jednoducho priestor tu bol, ale nevyužitý. Tesné 3*(14.8.2012)

• Kingjiri

Potvrdila se moje domněnka, kterou jsem měl ještě před projekcí, že jedinej důvod, proč snímek zkouknout, je herecký obsazení. Christian Slater a neznámej rejža naznačovali, že o žádnej blockbuster nejspíš nepůjde, ale takovej James Cromwell, Sean Bean nebo třeba Ving Rhames byly hodně překvapivý jména v castingu. Celý to (překvapivě) smrdí nízkym rozpočtem (hlavně akce, efekty a kostýmy) a příběh nemá vůbec čim překvapit natož zaujmout, ale na jedno zkouknutí přece jenom OK. Občas byla s těma boháčema docela i prča, druhá silnější hvězda převážně za herce.(20.7.2012)

• grizly007

Možná že rok 2012 je opravdu rokem kdy končí svět. Tohle už snad ani neni možný myslet vážně. Skoro jsem to i dokoukal protože taková sračka se nevidí každý den. Scénář je něco tak příšernýho že chvilkama váháte zda to je to celé myšleno jako akční film a nebo parodie. Obsazení je taky luxusní béčkař Kristýnka který nenatočil v kariéře snad jedinej pořádnej film a k mému překvapení ještě neumřel...vyžraný Ving Rhames jakožto klasická BAREVNÁ vložka....a stále níž a níž v kariéře se propadající Sean Bean který je už na takovém dně že příští film musí zaručeně natočit s Dolphem a nebo Wesley Snipesem. A pardon málem bych zapomněl na Pipina (nebo ten druhej z LOTRa) který se zlomenou nohou absolvuje výcvikový kemp a propajdá celým ostrovem. Jako bonus nám rejža ukazuje Miss Zrůdistán a to vše umístí na HADÍ OSTROV (bu bu bu). Nevím co víc říct je to sračka století a posledních 20minut už jsem nekoukal. Nedá se to. Rusáky nebo odkud ti mamrdi co to sponzorují pochází už asi nebaví jen se srát do fotbalových klubů a tak se poohlížejí po nové zábavě. Kupovat si herecký hovna do svých "mega" filmů. Aneb doháníme Ameriku s 25letým zpožděním :DD(20.7.2012)

• Raziel_cz

Z poměrně očekávaného akčňáku se už v prvních minutách stává odpad největšího kalibru. Inu, botoxový Christian Slater ví, jak znechutit diváka vystřílením půlky přisluhovačů Al-Káidy na vlastní pěst. Představení a výcvik boháčů pobaví, nicméně musíte překousnout, že se žánr změnil v komedii. Zábavné scénky z bojiště, kde se hlavní hrdinové chovají... prostě jako chlapi, pak Soldiers of Fortune z průměru už nevytrhnou. Především díky tuposti scénáře a znatelně malému rozpočtu. Co jsme ale mohli čekat? S budgetem osmi milionů dolarů se divím, že herci vůbec dostali zaplaceno. Škoda, protože premisa je geniální a postavy výborné, jenže provedení strašné a zmíněný scénář, jenž do sebe zamotal hned několik linií, z nichž je jedna tupější než druhá, mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho. Když už se filmaři v Čechách stavovali pro pivo, mohli zazvonit na Kopřivu, aby jim ho přes noc přepsal. Minimálně nukleárním granátům, Ukrajinkám, z nějakého důvodu kroužících kolem sebe na vodních skútrech, brutálně useknutému a nijak dál neřešenému problému s ložisky "velmi vzácného kovu" a Slaterově One man show by se určitě vyhl.(21.7.2012)

• - Natáčení probíhalo na Ukrajině, zejména v Sevastopol a Balaklavu na Krymu. (SeBig)

• - Ve filmu se několikrát objevuje originální české pivo Budějovický Budvar v plechovce. (Sairina)

• - Christian Slater sa narodil 18. augusta, rovnako ako postava Craig McCenzie, ktorú vo filme stvárnil. (beso74)