Skvělý film od Dorothy Arzner, která jako jediná žena udělala za časů klasického Hollywoodu kariéru. Kromě toho, že se jedná o pořádnou zábavu s povedenými tanečními čísly,kterých sice není moc, ale rozhodně stojí za to, je tento snímek považován za klasické dílo "feministické kinematografie". Jen v málo tehdejších filmech byly vztahy mezi pohlavími a jednotlivými společenskými třídami tak reflektovány jako v Dance, Girl, Dance (viz proslov Mauerren O´ Haary).(18.3.2011)

Není to až tak výjimečný film, jak se nám snaží tvrdit autoři knihy "1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete", ale přesto je zde dobrá myšlenka a jsou zde skvělé charaktery, hlavně ty ženské, samozřejmě. Tohle je prvek, díky kterému se film stává zajímavým a největší grády nabírá, bohužel, až s finálními scénami. Jinak se ale tohle nejspíš nestane vaší srdcovkou.(2.9.2014)

Oddechová komedie, která je ale zajímavá především obrazem moderních vaudevillových divadel. Jinak je vše podřízeno žánrovým pravidlům filmu o kariéře začínající tanečnice. Občas se ale objevují příjemná překvapení, které snímek vynáší nad průměr a rozhodně nejde o otrocky zrežírovaný film jako kupříklad Babes in Arms, ženská režijní ruka je zde znatelně cítit.(13.1.2011)

Zajimavy kousek od reziserky Dorothy Arzner, s celou plejadou vynikajicich herecek. Scena, ve ktere Harold Huber a Maria Ouspenskaya provadeji jakysi "casting" (ktery vyhrava Lucille), mi prijde strasne povedoma. Je mozne, ze jsem tenhle film a nebo nejaky fragment uz videl drive, nebo nevim...je to zahada. 4- P.S.: zaujala me mimoradne puvabna a elegantni Katharine Alexander.(12.1.2014)

Že nemôže byť muzikál zo zlatého obdobia Hollywoodu ničím iným, ako prehliadkou úžasných tanečných čísel a predvídateľných zápletiek? Ak sa látky chopí žena, môže to byť celkom presvedčivý feministický film. Asi preto ma prekvapuje pomerne nízke hodnotenie. Film je dejovo zrozumiteľný, nie je zbytočne bláznivý a na "tanečky" nie je v podstate kladený žiaden estetický dôraz. Teda okrem faktu, že Maureen O´Hara je skutočne krásna. Ony totiž slúžia myšlienke a zámeru režisérky. Čo bol kedysi kvázi nehanebný striptíz, to by si dnes nikto ani zadarmo nepozrel. Skúsme ďalej porovnať s obľúbenými filmovými sekvenciami z barov, kde kamionisti strkajú 5 dolárovky 40 ročným striptérkam za tangáče...(12.10.2015)