Fenomén

Soutěžní
Slovensko, 2010, 30 min

Účinkují:

Michal Hudák

Súťaž nadpriemerne inteligentných ľudí s cieľom nájsť univerzálnu fenomenálnu osobnosť. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Netradičná vedomostná súťaž, akých je dnes ako šafránu. Ide tu totiž o logické myslenie a inteligenciu. Otázky do súťaže vytvoril a zozbieral predseda slovenskej Mensy Miroslav Macka, v spolupráci s Václavom Fořtíkom. Preveria mentálne schopnosti súťažiacich v rôznych oblastiach ľudskej inteligencie. V hre je desať hráčov, všetko ľudia s nadpriemernou inteligenciou. V každom kole vypadne ten najslabší. Touto postupnou elimináciou sa nakonec dopracujeme k absolutnému víťazovi. Je to jedna z mála relácií, na ktorú môže byť verejnoprávna Slovenská Televízia pyšná. *** ()

Marek1991

IQ niekedy nie je tak dôležité ako EQ, ale ako program to bolo celkom fajn. Nepáčilo sa mi to stvárnenie a taká tuhá a stresová atmosféra. Je to zaujímavé, naťahuje sa to trocha, ale na zabitie času je to taký inteligentnejší program. ()

Kwaichi

Je dobré, že sú tu aj súťaže logického charakteru pre mladých, kde môže vyhrať zaujímavé ceny a zároveň si porovnajú svoje vedomosti s konkurenciou. Musím uznať, pri niektorých hádankách sa musím riadne zamyslieť a nie vždy sa mi podarí vydedukovať správnu odpoveď. Asi už vychádzam z cviku :p ()

maxxxim

Konečne niečo zo slovenskej produkcie, čo má úroveň a netreba sa za to hanbiť. Inteligentná, nenútená a v niektorých momentoch dokonca aj zábavná súťaž, ktorá precvičí mozgovňu nejedného diváka. No, tancujúcich dalmatíncov či požieračov cibule, alebo iné trotloviny nečakajte, v totmo prípade ide o inteligentnú zábavu, čo sa snaží naznačiť aj moderátor relácie. Zaslúžených 5 nielen za to. ()

Natabar

Nápad beze sporu není špatný, nicméně, aby se člověk u podobných soutěží neukousal nudou a dokonce aby si pořad zapnul i příště, tak to musí mít šmrnc a švih. A ten zaručuje moderátor. No a větší moderátorský antitalent jsem jakživ neviděl. M. Hudák vzdychá, rádoby napíná v momentech, kdy není co napínat a táže se na to, co je všem jasné, jen aby zahladil jak si neumí s tímto formátem poradit. Vlastně mě s**l natolik, že ani nevím, proč nedávám odpad. ()

morena.jea

Súťažiaci dostanú tridsať sekúnd na vyriešenie logickej matematickej úlohy. Času to moc nie je ale íkváč by nemal mať problém. Samozrejme pokiaľ vám tú chvíľku na rozmýšľanie neruší moderátor nekonečným opakovaním zadania, ktoré majú súťažiaci k dispozícii na monitore. Na ich mieste by som Hudáka asi zabila - veď nedáva ani chvíľku ticha aby sa mohli sústrediť. Navyše dvadsaťminútový program dokázal natiahnuť na pol hodiny. ()

standsiller

Dobre, no ľudí máme múdrych uznám. Ale zatvorte si oči a započúvajte sa do tých rečí . Však na niečo podobné mali vymyslieť internetové fóra na súťažnom princípe a nie skracovať už beztak chudobný vysielací čas . ()

tommy187

Skvelá súťaž, pri ktorej som si prevetral mozog, pravidelne ju sledujem, je skvelá :). Obdivujem skvelý Hudákov hlas a nadpriemernú inteligenciu niektorých zo súťažiacich. Skvelá súťaž, lepšiu Jednotka do éteru dať nemohla ..., preto odo mňa tri hviezdičky. ()

Ernie_13

Chvalim STV, ze sama nieco vyrobila, ze relacia je niecim originalna a zaujimava...no vyssie hodnotenie nedam, lebo som sa taj nebavil...napad by sa dal zrealizovat ovela lepsie....a otazky trocha sklamali....ludia co tam boli su prudko inteligentny (aspon podla toho IQ co im tam zverejnuju), ale ja so svojim priemernym IQ som tam nezaregistroval vyslovene tazke otazky, ktore ocakavam na riesenie od ludi co maju take vysoke IQ. ()

Majo87x

Veľmi zaujímavá súťaž s dobrým nápadom. Pripúšťam, že mnohých môže náročnosť úloh odrádzať, resp. vzbudiť nudu, lebo v krátkosti času, nemá bežný divák veľakrát, hlavne vo vyšších kolách šancu vyriešiť úlohu, či ju správne pochopiť. No koho to baví a dá tomu šancu, tak neoľutuje a čo to snáď i vyrieši, to potom motivuje :-). A treba oceniť, že i takýto formát sa na TV obrazovky dostal a je to aspoň niečo z mála, za čo si naša verejnoprávna TV zaslúži pochvalu. Preto sa v rozmedzí 3 až 4* prikláňam k tým 4. ()

Paan

Příjemné oživení zmírajícího televizního soutěžení, jehož výška intelektuální laťky se v posledních letech limitně blíží nule. Je fajn vidět v televizi někoho nadprůměrně inteligentního a je ještě lepší zjistit, že i takový člověk je občas blbec =) ()