Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laurent van Horn (Paul Henreid) vede skupinu nizozemských vystěhovalců, mířících do Karolíny. Místo toho končí nespravedlivě ve vězení španělského místokrále Dona Juana Alvarada (Walter Slezak), ale podaří se mu utéct. O pět let později připlouvá na lodi dcera mexického šlechtice Francesca (Maureen O'Hara), aby se vdala za Alvarada, kterého nikdy neviděla. Ale k lodi míří obávaná pirátská loď s kapitánem, který si říká Barracuda, a je postrachem zdejších moří. (ilclassico)

(více)

Recenze (3)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Tenhle pirátský film se neplaví v béčkových vodách, je to po všech stránkách dobře ošetřená velkoprodukce. Vydupal si ho pro sebe P. Henreid, kterého s tím nápadem nejprve vyhodili u Warnerů, načež jej upíchl v RKO. Pohříchu on sám jako představitel hlavní role je zároveň jedinou slabinou celého filmu. V první třetině se pořád nablble usmívá, lhostejno, zda šermuje nebo ho bičují, nejspíš si tak představuje "rošťáctví". Není divu, že ho suše hláškující W. Slezak v roli španělského místokrále značně zastiňuje. ()

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Klasický romantický příběh nepřináší nic objevného, ale disponuje sympatickou ústřední dvojicí, velmi slušnou výpravou a pěknou barevnou kamerou. Milovníci pirátských filmů určitě snímek ocení více. V rámci žánru za 3. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama