Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie

Publicistický
Česko / Polsko, 2010, 25 min

Režie:

Jan Plachý

Pořad o problémech, radostech a spolupráci v příhraničních oblastech podél společné česko-polské hranice. Rozvíjí se tak unikátní spolupráce, při které tvůrci ostravského studia i wroclawské televize zpracovávají řadu témat viděných ze dvou úhlů pohledu, přičemž postoj a názor sousedův není o nic méně důležitý, nežli přístup zvolený v domácím prostředí. (ČSFD)

Arsenal83

Zaujímavý projekt, kde si zaspieva aj Jarek Nohavica po poľsky, no to by človek nečakal. Veď písali, že to je prokremeľský dezolát. ()

MaxPower

Monyfik: Nestraší vám ve věži? To není žádný pořad pro polkou menšinu v ČR. Ale je to pořad pro všechny. A vysílá se i v Polsku. K pořadu: Záleží samozřejmě hlavně o čem konkrétní díl je. Jako hlavní plus beru, že ukazuje rozdíly mezi národy a přibližuje nám Polsko, což je nám teoreticky nejbližší stát po Slovensku, ale prakticky je to pro velkou část lidí v ČR absolutně neznámá zem. ()

t.b.kat

Polsko-české kulturní poznávání, aneb pohled do života na (nejen) hranicích. Kvalita pořadu lítá podle zaměření jednotlivých dílů, ale i tak - pokud to stihnu - se na pořad podívám. Ono poznávání menšin a sousedů je tou nejlepší cestou k jejich (či k vzájemnému) pochopení. 2-3* ()

Monyfik odpad!

Tento pořad mě vytáčí do červena. Proč v České republice máme pořad pro Polskou menšinu, která je stále hrdá na to, že jsou mají polskou národnost? Ti, kteří celé minulé století bojovali o to, aby bylo Těšínsko přičleněno k Polsku. Kolik českých nápisů, pořadů a podobných věcí je pro čechy v Polsku? Dělají snad Němci nějaký podobný pořad nebo máme nějaké privilegia v Německu jako Poláci u nás? Ne, je mi z tohoto pořadu zle:((((((((((((((( ()