poster

Hranice dokořán – Rozmówki polsko-czeskie (TV pořad)

Publicistický

Česko / Polsko, 2010, 25 min

Režie:

Jan Plachý
 • Monyfik
  odpad!

  Tento pořad mě vytáčí do červena. Proč v České republice máme pořad pro Polskou menšinu, která je stále hrdá na to, že jsou mají polskou národnost? Ti, kteří celé minulé století bojovali o to, aby bylo Těšínsko přičleněno k Polsku. Kolik českých nápisů, pořadů a podobných věcí je pro čechy v Polsku? Dělají snad Němci nějaký podobný pořad nebo máme nějaké privilegia v Německu jako Poláci u nás? Ne, je mi z tohoto pořadu zle:((((((((((((((((20.2.2011)

 • Marze
  ***

  Taková příjemná oddechovka s příjemnými Poláky.(3.6.2020)

 • sskrblik
  **

  Dobře není to nejhorší, ale je to poměrně zbytečný pořad.(4.12.2011)

 • MaxPower
  *****

  Monyfik: Nestraší vám ve věži? To není žádný pořad pro polkou menšinu v ČR. Ale je to pořad pro všechny. A vysílá se i v Polsku. K pořadu: Záleží samozřejmě hlavně o čem konkrétní díl je. Jako hlavní plus beru, že ukazuje rozdíly mezi národy a přibližuje nám Polsko, což je nám teoreticky nejbližší stát po Slovensku, ale prakticky je to pro velkou část lidí v ČR absolutně neznámá zem.(24.11.2011)

 • t.b.kat
  ***

  Polsko-české kulturní poznávání, aneb pohled do života na (nejen) hranicích. Kvalita pořadu lítá podle zaměření jednotlivých dílů, ale i tak - pokud to stihnu - se na pořad podívám. Ono poznávání menšin a sousedů je tou nejlepší cestou k jejich (či k vzájemnému) pochopení. 2-3*(14.10.2014)