Podhodnotený Lettrichov film je zaujímavou psychologickou sondou na života advokátky, ktorá prehrala obhajobu a rúca sa jej manželský život. V určitých pasážach priamy a odvážny snímok má slušne vysoké tempo, viacero motívov a veľmi dobré obsadenie. Matyáša nahovoril Michal Dočolomanský, Obermaierovú Eva Rysová a Filipovského Ľudovít Greššo. Dana Medřická zvládla slovenčinu veľmi dobre.(6.10.2018)

Musím dát za pravdu uživateli Šumař. Také by mě zajímalo, proč všichni hodnotí tento film, tak jak ho hodnotí. U spousty filmů jsou naprosto zbytečné a nic neříkající komentáře, a tady nejsou ani ty. Určitě to není film, který by byl na pět hvězdiček, ale zároveň to určitě není odpad. Samozřejmě nižší rozpočet je na filmu znát a připomíná spíš televizní inscenaci nebo divadelní záznam než jiné filmy té doby. Každopádně herecký výkon Emílie Vašáriové se mi zdál dobrý. Jen mě trochu zklamal slovenský dabing českých herců, který vždy velice zkazí umělecký dojem. I tak jsou to tři hvězdičky.(17.12.2011)

...stejne jako kolegove sumar a algen sdilim nazor, ze tenhle film neni zdaleka tak spatny, aby si zaslouzil mene nez tri hvezdy. Ja se dokonce nebojim udelit slabsi 4. ...co mi ale vadilo byl dabing, tedy to, ze takove ceske hvezdy jako Medricka, Adamira, Filipovsky, atd, se samy predabovaly do slovenstiny, coz na me pusobilo strasne rusive...na druhou stranu, velkou radost mi udelala krasna vezenska dozorkyne Jaroslava Obermaierova. Navic film neni hloupy, pusobi zivym dojmem, a tematem je stale aktualni. (+ barmanka Stella) :-) ...me to bavilo.(7.1.2012)

Proč museli být čeští herci předobovaní? To by byl takový problém, kdyby mluvili česky? Vždyť jsme byli přece Českoslovenko. Na Slovensku taky žilo plno Čechů nebo snad nežilo? Předabovaný František Filipovský vyloženě tahal za uši. Ani já jsem neviděla mladou Emílii Vášáryovou tak často v televizi, takže jsem si ji užívala.(21.4.2015)

Trochu mě mrzí, že tu není žádný komentář. Zajímalo by mě totiž, co vedlo hodnotící k takovému odsudku. Když se totiž pobrouzdám po CSFD a porovnám filmy se stejným hodnocením, nemohu se zbavit dojmu, že srovnávám nesrovnatelné. Ten film není příliš zajímavý filmovou řečí. Je to trochu odmluvené divadlo "zachráněné" kamerou, která díky tomu, že většinu času strávila na chrptě švenkra, není úplně statická. Pak jsou tu herecké výkony, které mě přišly vyvážené a velmi obstojné. Pak je tu Emília Vašáryová, která zahraje cokoliv a s takovou samozřejmostí, že jí věříte od prvního pohledu. Téma má svou váhu a mám prostě pocit, že ten film není zbytečný a že mu tady bylo lehce ukřivděno. Není to sice dílko, které bych si připomínal dvakrát do roka, ale nenudil jsem se a párkrát se i zamyslel nad tím, nad čím tvůrci zřejmě zamýšleli, že se zamyslím. Teď myslím na solidních, nepřelomových, leč neostudných 60 procent.(30.11.2011)

• - Film sa nakrúcal v Bratislave, Limbachu a Kráľovej. (dyfur)