Reklama

Reklama

Hooligans - Zákon tribuny

(seriál)
  • Velká Británie Real Football Factories, The
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2006, 10x60 min

Režie:

Peter Day

Hrají:

Danny Dyer

Obsahy(1)

Moderátor Danny Dyer se vydává přímo do kotlů nejvyhrocenějších fotbalových derby na celém světě. Místní hooligans ho často pustí překvapivě blízko a dají mu nahlédnout do svých organizací. Seznamuje se s tajnými akcemi těchto až vojensky smýšlejících skupin. Nejde jen o pohled do fotbalového zákulisí, ale o odhalení těch stránek lidské psychiky, které jsou fascinovány davem, násilím a touhou někam patřit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

BoPo 

všechny recenze uživatele

V Amerike chodia ľudia na štadióny, aby sa zabavili, nažrali, videli tisíc reklám a mali čo písať na Facebook. No u nás v Európe, to je iná. Tu je to oveľa viac. Pre mnohých je to zmysel života. Fanatizmus, kult a to vždy ide ruka v ruke s prejavmi násilia. Milujú svoj klub a sú ochotní preňho prelievať krv. Najradšej krv súperovho fanúšika. Z môjho pohľadu im už dávno nejde o futbal ako taký, je to len náborová stratégia pre Klub bitkárov. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Exkluzívne nahliadnutie, s anglickým hercom Danny Dyerom, do života futbalových rowdies. Násilie v mene futbalového klubu. Tvorcovia tohto dokumentu sa nakontaktovali na najtvrdšie jadrá klubových ultras. Danny Dyer sa osobne stretol s tými najostrejšími chuligánmi. Natočený materiál nezaujato, objektívne spracovali a podarilo sa im vyprodukovať mrazivú desaťdielnu sériu z prostredia futbalových hooligans - "The Real Football Factories". ***** ()

Reklama

Socrates 

všechny recenze uživatele

[Po pěti dílech] Českej název seriálu je zavádějící. Nečekejte pohled do kuchyně hooligans, nic o přípravách a organizování bitek, partyzánek a dalších hools zábav se nedozvíte, zrovna tak jako o jejich životním stylu a "zákonech". Je to spíš pořad o rivalitě mezi ultras - proč, kdy a jak vznikla a připomínají se většinou známý průsery v podobě vražd kápů jednotlivejch grup nebo běžnejch fanoušků a podobně. Tvůrci nás taky nechají ochutnat atmosféru nejvyhrocenějších evropských derby. Hezký, ale TV ochutnávka je nic proti zážitku na vlastní kůži, takže šup do Evropy na fotbal! P.S. Danny Dyer v roli průvodce hraje vostrýho týpka, jehož pohledy a grimasy jsou přímo vražedný. :-) ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Konečně nějakej dost drsnej pořad dle mýho gusta. Kontroverzní seznámení se subkulturou okolo fotbalu. Nějaký záběry jsou dost impozantní, Danny a hlavně ti jeho kameramani jsou často magoři, kdo byť jen trochu sleduje fotbálek, tak by si tohle neměl nechat ujít. Na pět hvězdiček to u mě ale prostě není, natolik to neuchvacuje. 80% ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Dokumentární cyklus z prostředí "naprosto vypatlaných magorů a úplně regulérních psychopatů", jak jeden z hlavních pohlávářů hooligans označil své spolubojovníky. Z dokumentárního hlediska ojedinělé a zajímavé, na druhou stranu je to dokument o lidech, kteří si po prohraném zápasu zdemolují vlastní město kde žijí. Dokument tak trošku mimo mísu o tématu, které mě nikdy nezajímalo a "jednoduchých" lidech, kteří nemají úctu k práci ostatních. 20 % ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Moderátor Danny Dyer si o několik let dříve zahrál ve filmu se stejnou tématikou. Objevil se v roli fotbalového chuligána ve filmu Hooligans (2004). (Skarface)
  • V prvom dieli môžete vidieť rozhovor s Cassom Pennantom, pravdepodobne najlegendárnejším chuligánom "Inter City Firm "(chuligánska základňa klubu West Ham United), podľa ktorého vznikol aj film Cass (2008). (GTS_PUNK)
  • Danny Dyer je velkým fanouškem West Ham United. West Ham má v Anglii jedny z nejlepších hooligans ICF (Inter City Firm), kteří jsou proslulí pro své konflikty s policií a fanoušky ostatních týmů. (Wade)

Reklama

Reklama