Reklama

Reklama

Hooligans - Zákon tribuny

(seriál)
  • Velká Británie Real Football Factories, The
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Velká Británie, 2006, 10x60 min

Režie:

Peter Day

Hrají:

Danny Dyer

Obsahy(1)

Moderátor Danny Dyer se vydává přímo do kotlů nejvyhrocenějších fotbalových derby na celém světě. Místní hooligans ho často pustí překvapivě blízko a dají mu nahlédnout do svých organizací. Seznamuje se s tajnými akcemi těchto až vojensky smýšlejících skupin. Nejde jen o pohled do fotbalového zákulisí, ale o odhalení těch stránek lidské psychiky, které jsou fascinovány davem, násilím a touhou někam patřit... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

Socrates 

všechny recenze uživatele

[Po pěti dílech] Českej název seriálu je zavádějící. Nečekejte pohled do kuchyně hooligans, nic o přípravách a organizování bitek, partyzánek a dalších hools zábav se nedozvíte, zrovna tak jako o jejich životním stylu a "zákonech". Je to spíš pořad o rivalitě mezi ultras - proč, kdy a jak vznikla a připomínají se většinou známý průsery v podobě vražd kápů jednotlivejch grup nebo běžnejch fanoušků a podobně. Tvůrci nás taky nechají ochutnat atmosféru nejvyhrocenějších evropských derby. Hezký, ale TV ochutnávka je nic proti zážitku na vlastní kůži, takže šup do Evropy na fotbal! P.S. Danny Dyer v roli průvodce hraje vostrýho týpka, jehož pohledy a grimasy jsou přímo vražedný. :-) ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Dokumentární cyklus z prostředí "naprosto vypatlaných magorů a úplně regulérních psychopatů", jak jeden z hlavních pohlávářů hooligans označil své spolubojovníky. Z dokumentárního hlediska ojedinělé a zajímavé, na druhou stranu je to dokument o lidech, kteří si po prohraném zápasu zdemolují vlastní město kde žijí. Dokument tak trošku mimo mísu o tématu, které mě nikdy nezajímalo a "jednoduchých" lidech, kteří nemají úctu k práci ostatních. 20 % ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

V Amerike chodia ľudia na štadióny, aby sa zabavili, nažrali, videli tisíc reklám a mali čo písať na Facebook. No u nás v Európe, to je iná. Tu je to oveľa viac. Pre mnohých je to zmysel života. Fanatizmus, kult a to vždy ide ruka v ruke s prejavmi násilia. Milujú svoj klub a sú ochotní preňho prelievať krv. Najradšej krv súperovho fanúšika. Z môjho pohľadu im už dávno nejde o futbal ako taký, je to len náborová stratégia pre Klub bitkárov. ()

Okara 

všechny recenze uživatele

Konečně nějakej dost drsnej pořad dle mýho gusta. Kontroverzní seznámení se subkulturou okolo fotbalu. Nějaký záběry jsou dost impozantní, Danny a hlavně ti jeho kameramani jsou často magoři, kdo byť jen trochu sleduje fotbálek, tak by si tohle neměl nechat ujít. Na pět hvězdiček to u mě ale prostě není, natolik to neuchvacuje. 80% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Exkluzívne nahliadnutie, s anglickým hercom Danny Dyerom, do života futbalových rowdies. Násilie v mene futbalového klubu. Tvorcovia tohto dokumentu sa nakontaktovali na najtvrdšie jadrá klubových ultras. Danny Dyer sa osobne stretol s tými najostrejšími chuligánmi. Natočený materiál nezaujato, objektívne spracovali a podarilo sa im vyprodukovať mrazivú desaťdielnu sériu z prostredia futbalových hooligans - "The Real Football Factories". ***** ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • V prvom dieli môžete vidieť rozhovor s Cassom Pennantom, pravdepodobne najlegendárnejším chuligánom "Inter City Firm "(chuligánska základňa klubu West Ham United), podľa ktorého vznikol aj film Cass (2008). (GTS_PUNK)
  • Moderátor Danny Dyer si o několik let dříve zahrál ve filmu se stejnou tématikou. Objevil se v roli fotbalového chuligána ve filmu Hooligans (2004). (Skarface)
  • Danny Dyer je velkým fanouškem West Ham United. West Ham má v Anglii jedny z nejlepších hooligans ICF (Inter City Firm), kteří jsou proslulí pro své konflikty s policií a fanoušky ostatních týmů. (Wade)

Reklama

Reklama