8213: Dům hrůz

• USA Gacy House (více)

Skupina paranormálních vyšetřovatelů se vydává prozkoumat dům, ve kterém v letech 1972 - 1978 zavraždil John Wayne Gacy 33 mladých mužů. Výsledek jejich vyšetřování byl děsivý... (TV Horor Film)

ricci.s

Neviem, ja som nič pôsobivé na tomto filme nevidel, práve naopak: Podľa mňa to bol vrcholne nudný a nezaujímavý horor. Nevadí mi, že je to Asylum, a ani to, že je to otrepané, pretože väčšine hororov natáčaných ručnou kamerou sa podarí diváka aspoň občas vyľakať. Tuto to zlyhalo na celej čiare. Prvú polovicu som vyložene trpel, v druhej sa to už aspoň trochu rozbehlo, ale nevydesilo ma to ani omylom, ani chvíľu som nebol v napätí, a ani raz som sa nezľakol. Tak neviem, či som už týmito filmami presýtený, ale neverím, skôr to bolo v tom, že je to nudná hovadina. Pretože napr. v Paranormal Activity / Entity bolo aspoň zopár ľakačiek, v Deserted House / Haunted Changi bolo výborné prostredie, ktoré bolo samé od seba dosť desivé, a tak ďalej, jednoducho všade bolo niečo. Tu nebolo nič. Malé plus dávam za zvuky ozývajúce sa v pozadí, ktoré aspoň občas navodili tiesnivú atmosféru. ()

Dellamorte

V 70-tych rokoch Gacy skrátil život 33 chlapíkom a následne bol dom kde si to užil, zdemolovaný. Bolo by divné , keby sa v US neobjavila skupinka paranormalistov , ktorí si udalosti ( na mieste činu ) chcú prevetrať na vlastnej koži. Ničím výnimočné , v niektorých chvíľach pôsobivé , ale myslím ,že tá pseudo autentičnosť je prežmýkaná....je potrebné prehodiť výhybku. B.W.P. už nejaký ten vek má - tak poďme ďalej ! YO - a bacha - je to Asylum ! ()

zelvopyr odpad!

Ach běda, dnes už může točit filmy kdekdo. Na found footage si klidně troufnou i pětiřadí neherci a děvčata, jimž pro přílišnou prkennost a nesympatičnost ztroskotala kariéra v laciném pornu. Zúčastnění nesympatičností trumfli dokonce i herce z Tunelu, což jsem si dodnes upřímně myslel, že není možné. Jo a příběh? Žádný nebyl. ()

playboxguest odpad!

Největší drama tu co chvíli spočívá v hlášce "Někdo na mě sáhnul!". To mě se už nějakou dobu nepoštěstilo, a tak nejspíš ze závisti dávám odpad, a hned jak dojedu rychloposuvem konečnou dvacetiminutovku, půjdu se taky osahávat. Určitě si užiju daleko víc zábavy i napětí, ač půjde o reprízu. To Gacy House svoje šance na druhý kolo projel už při předehře. ()

pornogrind odpad!

Běželo to na Horor filmu tak jsem tomu dal šanci. Máme tu dům vněmž údajně masovej vrah J.W. Gacy zavraždil svý oběti. Potom tady máme partu amatérských vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří se snaží dokázat, že Gacy(ho) duch v tomto domě pořád přebývá. Zní to strašně ? Ono to totiž strašný je. Sledování tohoto filmu jsem si užíval asi stejně jako když mám rektální zvracení ( průjem ). Tenhle kousek má víc podtitulů. Podle mě by tomu pasovalo ješte víc " Paranormal Debility ". Tohle nebrat !!!!!!!!!! ()

korbitch22

Nasranej Gacyho duch 2x bouchne dveřma, schodí obrázek, prohání se ve sklepě jak cikán na ukradeným kole, převaluje se v pelechu, zhasíná světla, obšas si na někoho šáhne, dokonce si ten parchant hraje s termostatem, zhasíná světla a démonickým hláskem chce políbit prdel.Když se nasere trochu víc, občas do někoho hrubě vrazí, umělohmotný barbie vrazí jehlu do silikonu a další barbie "jemně poškrábe" na zádech a jelikož tohle všechno těm vypatlanejm, nesympatickejm a přehrávajícm kokotům nestačí, všichni po 75 minutách chození, křičení a předem zmíněných situací násilně zemřou.Dlouho sem neviděl tak zabitý potenciál.Sem velkej fanda foundfootage, duchařiny mám nejraději a přečetl sem hafo materiálů o sériových vrazích, včetně Johna Waynea Gacyho jr.Takže jsem se na film dost těšil a i přes hodnocení jsem tomu filmu věřil, jelikož na ČSFD je podhodnocování foundfootage filmů běžným jevem.V tomhle případě ovšem nikoliv.Takovejch možností se tvůrcům naskýtalo díky tomuhle úžasnýmu námětu, bohužel Asylum zůstane vždy Asylum a i přesto, že o proti jejich mockbusterům je to totální pecka, pořád je to jen nudná zhovadilost která vás nasere tím zabitým potenciálem, až na pár vyjímek nulovým napětím, příšerným, ale opravdu příšerným castingem a neuvěřitelným režisérským neumem.Hold pár lekaček a občasný nádech atmošky film neutáhnou a sice se opakuju už po několikáte, ale ten zabitej námět prostě vyloženě bolí.Takže hošani z Asylum.... KISS MY ASS!!!!40% ()

rollman1 odpad!

nuda nuda a zase nuda ... věděl sem žě je to od asylum a možná sem jim moc věřil. Zbytečně sem promarnil hodinu zivota ()

ARI50

No čekal jsem mnoho víc ale nebylo to zas tak zle jen ta dobra kamera zůstala schovaná ve sklepě bohužel ale k paranormal entity jedničce se to rovnat nemůže. Gacy jsi ke svým vraždám připsal i další. ()

corpsy

No neviem, v Asylume sa hororom kvalitatívne darí o niečo viac ako v ostatnej ich produkcii, ale tu to bude zrejme výnimka. Blud je to sám o sebe ( ostatne žáner FF je plný podobne strašných bullsh!tov ), ale že sa pri ňom nudíte ako rocker na koncerte One Direction, potom je to prúser. Zabaliť kamerové náčinie a šmýkať domov! ()

Marsik

Tímto filmem jsem završil sbírku shlédnutých filmů o paranormálních jevech. Viděl jsem všechny P. Activity, P. Entity, Tunnel, Grave Encounters, Atrocious, atd. Bohužel Gacy House byl společně s Possession of David O'Reilly jeden z nejslabších. Ani jednou jsem se nelekl a v podstatě jsem se vůbec nebál. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla scéna, kdy jeden chlapík vidí na displeji kamery postavu stojící před ním, ale ve skutečnosti tam nikdo není...A pak to schytá :) No ale jinak to byla slabota. A protože jsem všechny duchařský filmy už viděl, tak už jenom čekám na čtvrtý díl Paranormal Activity :) Gacy House za 40% ()

kaylin

Americký snímek „8213: Dům hrůz“ navazuje na vlnu found footage filmů a nelze v něm hledat nic víc, než byste o found footage čekali. Popravdě je úplně jedno, jestli se odkazuje na Gacyho nebo na někoho úplně jiného, tohle není ve filmu vůbec využito. Jede se na jistotu, která je v tomhle žánru sama o sobě dost slabá. Ale pokud vás tohle neomrzelo, klidně se do toho pusťte. ()

Trevor odpad!

V prvom rade klobúk dole pred chlapíkom, ktorý pre TV Horor Film píše obsahy. Dokázať takejto žumpe napísať pútavý obsah treba vedieť. Asi po 10 minútach som rozhovorom postáv prestal venovať pozornosť a film sledoval doslova jedným okom, nakoľko premeškať v ňom nebolo čo. Je pravdou že pred zhruba 10 rokmi filmu tipu Paranormal activity mali svoje čaro ale tento film (aj keď toto nazvať filmom...) je ešte aj na tento tip hororov zlý. Polovicu času kamera nesníma nič, postavy sú zúfalo nevýrazné a úlohu pôsobiť autenticky nezvládajú a ich výber je taký aký je. Chvíľu som zvážil dať za záber na medailón a pekné ( a veľké) prsia jednu hviezdu, ale ozaj iba chvíľu. To jediné im asi vyšlo autenticky, asi takto by sa zachoval kameraman. Na 80 minútový film je 35 vydarených sekúnd veľmi málo. ()

Havaj8 odpad!

Proč se něco takovýho točí? Vždyť to je ostuda pro všechny účastníky. Už v 10. minutě začnou všichni šílet, protože se zavřely dveře a spadl obraz. Po celou dobu tam jsou hluchý záběry kamer na 4 místa, kde se ani nic neděje. Ta kvalita kamer je hrozná, do toho ten oldschool-styl mravenčení obrazu jako zničení pásky. Jenom lítaj nahoru a dolu jak šulini. Sračka všech sraček. Nevim, proč k tomu vůbec něco píšu. ()

DJ Rocco iNc odpad!

Devil's Due bola sračka, no toto je ešte väčšia. Síce prvá časť bola jasná kópia paranormal activity a mala aspoň aký, taký úspech, táto časť bola úplne od veci. Nejaký trápny dokumentaristi idú vyvolávať ducha, aby si ho natočili, pritom ho len naserú a keď sa začnú diať divné veci, okomentujú to tým, že ,,Sme len unavení a niečo čudné sa okolo nás deje, preto tu musíme ostať, aby sme zistili čo", tak to je fakt sila. ,,Teba nepoškriabal žiadny démon". Nie, svätý duch ju poškriabal. V 50iatej minúte som to vzdal. Nemá význam to sledovať. Nič zaujímavé tam nie je, všetko už poznáme a dopredu je možné vedieť, čo sa udeje. Tento film by som prirovnal k tomu, keď vezmem kameru, frajerku, sestru, švagra, dedka a babku a poviem im, že nech sa hrajú na bádateľov, ktorí prišli skúmať duchov , kde pritom na nich neveria a ja to všetko zaznamenávam. Celý film, dej a aj ,,herecké výkony" stoja za prd, podobne, ako pri filme Spiknutie, zo slovenskej tvorby. Odporúčam tento film NEPOZERAŤ! ()

uiu

Skupinka 5 dokumentaristů a jednoho média se vydává do domu pedofilního vraha Johna Gacyho a jak už to v hororech bývá, podaří se jim natočit paranormální úkazy, které otřesou s jejich psychikou i s divákem. Ve svém žánru bubákovitých strašidelných domů typu Paranormal Activity je to dobrá podívaná, avšak jako ostatní filmy tohoto typu trpí i stejnými nedostatky. V prvé řadě tu máme 6 osob, které po sobě rády hystericky řvou, takže nerozumíme slovo ani jednomu z nich. Médium je jakási bývalá pornoherečka, která nám hned ze začátku ukáže svoje pětky nacpané v podprsence číslo 3, aby nakonec lítala úplně bez podprsenky. Postavy s sebou neustále nosí videokamery, i ve chvílích, kdy to není potřeba (jako když jdou opravit jinou kameru nebo když uražené sedí v autě venku), což na autentičnosti a logice moc nepřidá. Jinak je to ale dobrá žánrovka, která vyleká a pocuchá nervy. ()

Bobik9

Takové čekání na nic. Člověka to sice pořád drží v takovém tom napětí, co přijde, a proto se dá říct, že atmosféra byla slušné. Problém přijde až, když film skončí a vy zjistíte, že se nic nestalo. Nic, co by vás zaujalo. Ani vlastně nepochopíte, kdo všechny zabil, protože stín, který po baráku pobíhá je v každém záběru jiný. Hlavně, že kozatá blondýnka ukázala dudy. Sice taky dost zbytečně, ale proč ne. ()

lennyd

Do domu odsouzeného vraha Johna Wayna Gacyho se vydává skupina dokumentaristů a psychotroniků, kteří chtějí zjistit, kolik z Gacyho zla v domě zůstalo. Dříve než čekali ale zjišťují, že zla v domě zůstalo více, než by jim bylo milé. Už je ale pozdě na opuštění domu ... Ehm ehm, před mnoha a mnoha lety byla natočena úspěšná Záhada Blair Witch a od té doby se tvůrci řídí jednoduchým heslem. Pokud nemáš filmem co říct, nemáš poutavý příběh ani zajímavé herce, natoč film jako Found footage, oni se na to lidi chytěj. Jenže lidi už nejsou takový blbci, aby zkousli jakoukoliv hovadinu, a pak to s hodnocením filmů vypadá tak jak to vypadá. Gacy House je stoprocentním představitelem tohoto směru - prvních dvacet minut se banda psychotroniků stěhuje do domu, a vysvětluje co a jak - budiž. Další hodinu se vůbec, ale lautr vůbec nic neděje (nepočítám asi dvakrát zabouchlé dveře, jedno otevřené okno a jeden spadenej obraz) a během posledních pěti minut se pak vše odehraje. Takže jestli mohu doporučit, dejte si první dvacetiminutovku na seznámení s postavami a pak posledních pět minut a ušetříte spoustu času. Možná to pak bude i na lepší hodnocení... ()

Forsberg11

Módna vlna found-footage fake dokumentov tu dosahuje svoje dno, z ktorého ho nedostane ani pár napínavých situácii v pivnici a ani odhalené poprsie pomerne vyvinutej herečky. Nudil som sa viac ako je zdravé a nevedel som sa dočkať konca. Céčkový brak... ()