8213: Dům hrůz

David Michael Latt

Scénografie:

Rhyan Taylor
  • Havaj8

Proč se něco takovýho točí? Vždyť to je ostuda pro všechny účastníky. Už v 10. minutě začnou všichni šílet, protože se zavřely dveře a spadl obraz. Po celou dobu tam jsou hluchý záběry kamer na 4 místa, kde se ani nic neděje. Ta kvalita kamer je hrozná, do toho ten oldschool-styl mravenčení obrazu jako zničení pásky. Jenom lítaj nahoru a dolu jak šulini. Sračka všech sraček. Nevim, proč k tomu vůbec něco píšu.(4.11.2016)

• Bobik9

Takové čekání na nic. Člověka to sice pořád drží v takovém tom napětí, co přijde, a proto se dá říct, že atmosféra byla slušné. Problém přijde až, když film skončí a vy zjistíte, že se nic nestalo. Nic, co by vás zaujalo. Ani vlastně nepochopíte, kdo všechny zabil, protože stín, který po baráku pobíhá je v každém záběru jiný. Hlavně, že kozatá blondýnka ukázala dudy. Sice taky dost zbytečně, ale proč ne.(1.8.2012)

• zelvopyr

Ach běda, dnes už může točit filmy kdekdo. Na found footage si klidně troufnou i pětiřadí neherci a děvčata, jimž pro přílišnou prkennost a nesympatičnost ztroskotala kariéra v laciném pornu. Zúčastnění nesympatičností trumfli dokonce i herce z Tunelu, což jsem si dodnes upřímně myslel, že není možné. Jo a příběh? Žádný nebyl.(29.12.2012)

V 70-tych rokoch Gacy skrátil život 33 chlapíkom a následne bol dom kde si to užil, zdemolovaný. Bolo by divné , keby sa v US neobjavila skupinka paranormalistov , ktorí si udalosti ( na mieste činu ) chcú prevetrať na vlastnej koži. Ničím výnimočné , v niektorých chvíľach pôsobivé , ale myslím ,že tá pseudo autentičnosť je prežmýkaná....je potrebné prehodiť výhybku. B.W.P. už nejaký ten vek má - tak poďme ďalej ! YO - a bacha - je to Asylum !(1.10.2010)

• ricci.s

Neviem, ja som nič pôsobivé na tomto filme nevidel, práve naopak: Podľa mňa to bol vrcholne nudný a nezaujímavý horor. Nevadí mi, že je to Asylum, a ani to, že je to otrepané, pretože väčšine hororov natáčaných ručnou kamerou sa podarí diváka aspoň občas vyľakať. Tuto to zlyhalo na celej čiare. Prvú polovicu som vyložene trpel, v druhej sa to už aspoň trochu rozbehlo, ale nevydesilo ma to ani omylom, ani chvíľu som nebol v napätí, a ani raz som sa nezľakol. Tak neviem, či som už týmito filmami presýtený, ale neverím, skôr to bolo v tom, že je to nudná hovadina. Pretože napr. v Paranormal Activity / Entity bolo aspoň zopár ľakačiek, v Deserted House / Haunted Changi bolo výborné prostredie, ktoré bolo samé od seba dosť desivé, a tak ďalej, jednoducho všade bolo niečo. Tu nebolo nič. Malé plus dávam za zvuky ozývajúce sa v pozadí, ktoré aspoň občas navodili tiesnivú atmosféru.(16.2.2011)

• - Jedním z fenoménů americké historie je fakt, že drtivá většina masových vrahů měla dvě křestí jména, např. Jeffrey Lionel Dahmer, Theodore Robert „Ted“ Bundy nebo právě John Wayne Gacy. Jako odkaz na tuto skutečnost mají ve filmu všechny postavy také dvě křestní jmená, což je patrné na konci filmu při čtení jejich pitevních zpráv. (korbitch22)

• - Film je inšpirovaný sériovým vrahom Johnom Waynom Gacym, ktorý zavraždil 33 mladých mužov v rozmedzí rokov 1972 až 1978. (ShortyIC)