8213: Dům hrůz

David Michael Latt

Scénografie:

Rhyan Taylor
  • playboxguest

Největší drama tu co chvíli spočívá v hlášce "Někdo na mě sáhnul!". To mě se už nějakou dobu nepoštěstilo, a tak nejspíš ze závisti dávám odpad, a hned jak dojedu rychloposuvem konečnou dvacetiminutovku, půjdu se taky osahávat. Určitě si užiju daleko víc zábavy i napětí, ač půjde o reprízu. To Gacy House svoje šance na druhý kolo projel už při předehře.(8.2.2015)

• pornogrind

Běželo to na Horor filmu tak jsem tomu dal šanci. Máme tu dům vněmž údajně masovej vrah J.W. Gacy zavraždil svý oběti. Potom tady máme partu amatérských vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří se snaží dokázat, že Gacy(ho) duch v tomto domě pořád přebývá. Zní to strašně ? Ono to totiž strašný je. Sledování tohoto filmu jsem si užíval asi stejně jako když mám rektální zvracení ( průjem ). Tenhle kousek má víc podtitulů. Podle mě by tomu pasovalo ješte víc " Paranormal Debility ". Tohle nebrat !!!!!!!!!!(18.3.2018)

Skupinka 5 dokumentaristů a jednoho média se vydává do domu pedofilního vraha Johna Gacyho a jak už to v hororech bývá, podaří se jim natočit paranormální úkazy, které otřesou s jejich psychikou i s divákem. Ve svém žánru bubákovitých strašidelných domů typu Paranormal Activity je to dobrá podívaná, avšak jako ostatní filmy tohoto typu trpí i stejnými nedostatky. V prvé řadě tu máme 6 osob, které po sobě rády hystericky řvou, takže nerozumíme slovo ani jednomu z nich. Médium je jakási bývalá pornoherečka, která nám hned ze začátku ukáže svoje pětky nacpané v podprsence číslo 3, aby nakonec lítala úplně bez podprsenky. Postavy s sebou neustále nosí videokamery, i ve chvílích, kdy to není potřeba (jako když jdou opravit jinou kameru nebo když uražené sedí v autě venku), což na autentičnosti a logice moc nepřidá. Jinak je to ale dobrá žánrovka, která vyleká a pocuchá nervy.(30.7.2011)

• lennyd

Do domu odsouzeného vraha Johna Wayna Gacyho se vydává skupina dokumentaristů a psychotroniků, kteří chtějí zjistit, kolik z Gacyho zla v domě zůstalo. Dříve než čekali ale zjišťují, že zla v domě zůstalo více, než by jim bylo milé. Už je ale pozdě na opuštění domu ... Ehm ehm, před mnoha a mnoha lety byla natočena úspěšná Záhada Blair Witch a od té doby se tvůrci řídí jednoduchým heslem. Pokud nemáš filmem co říct, nemáš poutavý příběh ani zajímavé herce, natoč film jako Found footage, oni se na to lidi chytěj. Jenže lidi už nejsou takový blbci, aby zkousli jakoukoliv hovadinu, a pak to s hodnocením filmů vypadá tak jak to vypadá. Gacy House je stoprocentním představitelem tohoto směru - prvních dvacet minut se banda psychotroniků stěhuje do domu, a vysvětluje co a jak - budiž. Další hodinu se vůbec, ale lautr vůbec nic neděje (nepočítám asi dvakrát zabouchlé dveře, jedno otevřené okno a jeden spadenej obraz) a během posledních pěti minut se pak vše odehraje. Takže jestli mohu doporučit, dejte si první dvacetiminutovku na seznámení s postavami a pak posledních pět minut a ušetříte spoustu času. Možná to pak bude i na lepší hodnocení...(3.10.2012)

• Havaj8

Proč se něco takovýho točí? Vždyť to je ostuda pro všechny účastníky. Už v 10. minutě začnou všichni šílet, protože se zavřely dveře a spadl obraz. Po celou dobu tam jsou hluchý záběry kamer na 4 místa, kde se ani nic neděje. Ta kvalita kamer je hrozná, do toho ten oldschool-styl mravenčení obrazu jako zničení pásky. Jenom lítaj nahoru a dolu jak šulini. Sračka všech sraček. Nevim, proč k tomu vůbec něco píšu.(4.11.2016)

• - Kvůli značnému rozkladu těl bylo možně identifikovat pouze 25 těl, zbytek bylo pohřbeno a na náhrobku měli vytesáno „Nebudeme zapomenuti“. (ARI50)

• - Nejmladší oběti bylo 14 let a nejstarší 21 let. (ARI50)

• - Jedním z fenoménů americké historie je fakt, že drtivá většina masových vrahů měla dvě křestí jména, např. Jeffrey Lionel Dahmer, Theodore Robert „Ted“ Bundy nebo právě John Wayne Gacy. Jako odkaz na tuto skutečnost mají ve filmu všechny postavy také dvě křestní jmená, což je patrné na konci filmu při čtení jejich pitevních zpráv. (korbitch22)