8213: Dům hrůz

David Michael Latt

Scénografie:

Rhyan Taylor
  • ricci.s

Neviem, ja som nič pôsobivé na tomto filme nevidel, práve naopak: Podľa mňa to bol vrcholne nudný a nezaujímavý horor. Nevadí mi, že je to Asylum, a ani to, že je to otrepané, pretože väčšine hororov natáčaných ručnou kamerou sa podarí diváka aspoň občas vyľakať. Tuto to zlyhalo na celej čiare. Prvú polovicu som vyložene trpel, v druhej sa to už aspoň trochu rozbehlo, ale nevydesilo ma to ani omylom, ani chvíľu som nebol v napätí, a ani raz som sa nezľakol. Tak neviem, či som už týmito filmami presýtený, ale neverím, skôr to bolo v tom, že je to nudná hovadina. Pretože napr. v Paranormal Activity / Entity bolo aspoň zopár ľakačiek, v Deserted House / Haunted Changi bolo výborné prostredie, ktoré bolo samé od seba dosť desivé, a tak ďalej, jednoducho všade bolo niečo. Tu nebolo nič. Malé plus dávam za zvuky ozývajúce sa v pozadí, ktoré aspoň občas navodili tiesnivú atmosféru.(16.2.2011)

• corpsy

No neviem, v Asylume sa hororom kvalitatívne darí o niečo viac ako v ostatnej ich produkcii, ale tu to bude zrejme výnimka. Blud je to sám o sebe ( ostatne žáner FF je plný podobne strašných bullsh!tov ), ale že sa pri ňom nudíte ako rocker na koncerte One Direction, potom je to prúser. Zabaliť kamerové náčinie a šmýkať domov!(14.4.2016)

• lennyd

Do domu odsouzeného vraha Johna Wayna Gacyho se vydává skupina dokumentaristů a psychotroniků, kteří chtějí zjistit, kolik z Gacyho zla v domě zůstalo. Dříve než čekali ale zjišťují, že zla v domě zůstalo více, než by jim bylo milé. Už je ale pozdě na opuštění domu ... Ehm ehm, před mnoha a mnoha lety byla natočena úspěšná Záhada Blair Witch a od té doby se tvůrci řídí jednoduchým heslem. Pokud nemáš filmem co říct, nemáš poutavý příběh ani zajímavé herce, natoč film jako Found footage, oni se na to lidi chytěj. Jenže lidi už nejsou takový blbci, aby zkousli jakoukoliv hovadinu, a pak to s hodnocením filmů vypadá tak jak to vypadá. Gacy House je stoprocentním představitelem tohoto směru - prvních dvacet minut se banda psychotroniků stěhuje do domu, a vysvětluje co a jak - budiž. Další hodinu se vůbec, ale lautr vůbec nic neděje (nepočítám asi dvakrát zabouchlé dveře, jedno otevřené okno a jeden spadenej obraz) a během posledních pěti minut se pak vše odehraje. Takže jestli mohu doporučit, dejte si první dvacetiminutovku na seznámení s postavami a pak posledních pět minut a ušetříte spoustu času. Možná to pak bude i na lepší hodnocení...(3.10.2012)

V 70-tych rokoch Gacy skrátil život 33 chlapíkom a následne bol dom kde si to užil, zdemolovaný. Bolo by divné , keby sa v US neobjavila skupinka paranormalistov , ktorí si udalosti ( na mieste činu ) chcú prevetrať na vlastnej koži. Ničím výnimočné , v niektorých chvíľach pôsobivé , ale myslím ,že tá pseudo autentičnosť je prežmýkaná....je potrebné prehodiť výhybku. B.W.P. už nejaký ten vek má - tak poďme ďalej ! YO - a bacha - je to Asylum !(1.10.2010)

• korbitch22

Nasranej Gacyho duch 2x bouchne dveřma, schodí obrázek, prohání se ve sklepě jak cikán na ukradeným kole, převaluje se v pelechu, zhasíná světla, obšas si na někoho šáhne, dokonce si ten parchant hraje s termostatem, zhasíná světla a démonickým hláskem chce políbit prdel.Když se nasere trochu víc, občas do někoho hrubě vrazí, umělohmotný barbie vrazí jehlu do silikonu a další barbie "jemně poškrábe" na zádech a jelikož tohle všechno těm vypatlanejm, nesympatickejm a přehrávajícm kokotům nestačí, všichni po 75 minutách chození, křičení a předem zmíněných situací násilně zemřou.Dlouho sem neviděl tak zabitý potenciál.Sem velkej fanda foundfootage, duchařiny mám nejraději a přečetl sem hafo materiálů o sériových vrazích, včetně Johna Waynea Gacyho jr.Takže jsem se na film dost těšil a i přes hodnocení jsem tomu filmu věřil, jelikož na ČSFD je podhodnocování foundfootage filmů běžným jevem.V tomhle případě ovšem nikoliv.Takovejch možností se tvůrcům naskýtalo díky tomuhle úžasnýmu námětu, bohužel Asylum zůstane vždy Asylum a i přesto, že o proti jejich mockbusterům je to totální pecka, pořád je to jen nudná zhovadilost která vás nasere tím zabitým potenciálem, až na pár vyjímek nulovým napětím, příšerným, ale opravdu příšerným castingem a neuvěřitelným režisérským neumem.Hold pár lekaček a občasný nádech atmošky film neutáhnou a sice se opakuju už po několikáte, ale ten zabitej námět prostě vyloženě bolí.Takže hošani z Asylum.... KISS MY ASS!!!!40%(16.3.2013)

• - Jedním z fenoménů americké historie je fakt, že drtivá většina masových vrahů měla dvě křestí jména, např. Jeffrey Lionel Dahmer, Theodore Robert „Ted“ Bundy nebo právě John Wayne Gacy. Jako odkaz na tuto skutečnost mají ve filmu všechny postavy také dvě křestní jmená, což je patrné na konci filmu při čtení jejich pitevních zpráv. (korbitch22)

• - Nejmladší oběti bylo 14 let a nejstarší 21 let. (ARI50)

• - Film je inšpirovaný sériovým vrahom Johnom Waynom Gacym, ktorý zavraždil 33 mladých mužov v rozmedzí rokov 1972 až 1978. (ShortyIC)