8213: Dům hrůz

David Michael Latt

Scénografie:

Rhyan Taylor
  • zelvopyr

Ach běda, dnes už může točit filmy kdekdo. Na found footage si klidně troufnou i pětiřadí neherci a děvčata, jimž pro přílišnou prkennost a nesympatičnost ztroskotala kariéra v laciném pornu. Zúčastnění nesympatičností trumfli dokonce i herce z Tunelu, což jsem si dodnes upřímně myslel, že není možné. Jo a příběh? Žádný nebyl.(29.12.2012)

• Marsik

Tímto filmem jsem završil sbírku shlédnutých filmů o paranormálních jevech. Viděl jsem všechny P. Activity, P. Entity, Tunnel, Grave Encounters, Atrocious, atd. Bohužel Gacy House byl společně s Possession of David O'Reilly jeden z nejslabších. Ani jednou jsem se nelekl a v podstatě jsem se vůbec nebál. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla scéna, kdy jeden chlapík vidí na displeji kamery postavu stojící před ním, ale ve skutečnosti tam nikdo není...A pak to schytá :) No ale jinak to byla slabota. A protože jsem všechny duchařský filmy už viděl, tak už jenom čekám na čtvrtý díl Paranormal Activity :) Gacy House za 40%(8.1.2012)

Skupinka 5 dokumentaristů a jednoho média se vydává do domu pedofilního vraha Johna Gacyho a jak už to v hororech bývá, podaří se jim natočit paranormální úkazy, které otřesou s jejich psychikou i s divákem. Ve svém žánru bubákovitých strašidelných domů typu Paranormal Activity je to dobrá podívaná, avšak jako ostatní filmy tohoto typu trpí i stejnými nedostatky. V prvé řadě tu máme 6 osob, které po sobě rády hystericky řvou, takže nerozumíme slovo ani jednomu z nich. Médium je jakási bývalá pornoherečka, která nám hned ze začátku ukáže svoje pětky nacpané v podprsence číslo 3, aby nakonec lítala úplně bez podprsenky. Postavy s sebou neustále nosí videokamery, i ve chvílích, kdy to není potřeba (jako když jdou opravit jinou kameru nebo když uražené sedí v autě venku), což na autentičnosti a logice moc nepřidá. Jinak je to ale dobrá žánrovka, která vyleká a pocuchá nervy.(30.7.2011)

V 70-tych rokoch Gacy skrátil život 33 chlapíkom a následne bol dom kde si to užil, zdemolovaný. Bolo by divné , keby sa v US neobjavila skupinka paranormalistov , ktorí si udalosti ( na mieste činu ) chcú prevetrať na vlastnej koži. Ničím výnimočné , v niektorých chvíľach pôsobivé , ale myslím ,že tá pseudo autentičnosť je prežmýkaná....je potrebné prehodiť výhybku. B.W.P. už nejaký ten vek má - tak poďme ďalej ! YO - a bacha - je to Asylum !(1.10.2010)

• korbitch22

Nasranej Gacyho duch 2x bouchne dveřma, schodí obrázek, prohání se ve sklepě jak cikán na ukradeným kole, převaluje se v pelechu, zhasíná světla, obšas si na někoho šáhne, dokonce si ten parchant hraje s termostatem, zhasíná světla a démonickým hláskem chce políbit prdel.Když se nasere trochu víc, občas do někoho hrubě vrazí, umělohmotný barbie vrazí jehlu do silikonu a další barbie "jemně poškrábe" na zádech a jelikož tohle všechno těm vypatlanejm, nesympatickejm a přehrávajícm kokotům nestačí, všichni po 75 minutách chození, křičení a předem zmíněných situací násilně zemřou.Dlouho sem neviděl tak zabitý potenciál.Sem velkej fanda foundfootage, duchařiny mám nejraději a přečetl sem hafo materiálů o sériových vrazích, včetně Johna Waynea Gacyho jr.Takže jsem se na film dost těšil a i přes hodnocení jsem tomu filmu věřil, jelikož na ČSFD je podhodnocování foundfootage filmů běžným jevem.V tomhle případě ovšem nikoliv.Takovejch možností se tvůrcům naskýtalo díky tomuhle úžasnýmu námětu, bohužel Asylum zůstane vždy Asylum a i přesto, že o proti jejich mockbusterům je to totální pecka, pořád je to jen nudná zhovadilost která vás nasere tím zabitým potenciálem, až na pár vyjímek nulovým napětím, příšerným, ale opravdu příšerným castingem a neuvěřitelným režisérským neumem.Hold pár lekaček a občasný nádech atmošky film neutáhnou a sice se opakuju už po několikáte, ale ten zabitej námět prostě vyloženě bolí.Takže hošani z Asylum.... KISS MY ASS!!!!40%(16.3.2013)

• - Film je inšpirovaný sériovým vrahom Johnom Waynom Gacym, ktorý zavraždil 33 mladých mužov v rozmedzí rokov 1972 až 1978. (ShortyIC)

• - Jedním z fenoménů americké historie je fakt, že drtivá většina masových vrahů měla dvě křestí jména, např. Jeffrey Lionel Dahmer, Theodore Robert „Ted“ Bundy nebo právě John Wayne Gacy. Jako odkaz na tuto skutečnost mají ve filmu všechny postavy také dvě křestní jmená, což je patrné na konci filmu při čtení jejich pitevních zpráv. (korbitch22)