Dívka na mostě

Girl on the Bridge

Dievča na moste

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1999, 90 min

Film, který vřele doporučuji každému, kdo nezná jméno Daniel Auteuil nebo má Vanessu Paradis zaškatulkovanou jako „jenom-zpěvačku“ nebo „paní Deppovou“. Dívka na mostě je můj nejkrásnější filmový zážitek posledních měsíců. Příběh o lásce. Příběh o touze po skutečném životě. Příběh o hledání štěstí. Příběh o tom, že bez štěstí se žije těžko, ale s ním je to někdy ještě těžší. A příběh o tom, že štěstí není jen to, že vás netrefí letící nůž. (více zde)(22.8.2011)

Bylo to velmi, velmi pěkné a chtěl bych ještě víc. Skvělá, místy hodně elektrizující atmosféra, výborná hudba a hlavně scény, při vrhání nožů, ty řekly víc, než sáhodlouhé věty. Velmi půvabná Vanessa a hlavně Daniel, kterému jsem věřil každou větu i pohled a tady předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. Velmi slušná čtyřka, kterou jsem se rozhodl zase jednou po čase zvednout na plnou. Podobně povedený film jsem už hodně dlouho neviděl.(24.5.2015)

Ostré bubnování nožů, zasekávajících se do dřevěného kola smrti a pak lahůdkové mlasknutí čepele, jak se nůž zasekl do čehosi měkkého... Podmanivý a pětihvězdičkový francouzský šanson dvou krvácejících srdcí, zarámovaný v poněkud laciném kabaretním příběhu jak z turecké telenovely.                               Letící nůž ať sviští rychleji, pádící melodie nechť zvláční. Udržujme rovnováhu mezi smutkem a radostí, vyrovnejme hladinu serotoninu v mozku. Nový účes, drahé šatičky, manikůra, parfém a luxusní šperky. Sexy samička radostně zavrtí zadečkem, v mozku to zašplouchá a vlny začnou omývat a tišit bolestivě obnažené konečky nervových vláken, roztřepené smutkem. V mozku, chlazeném ledově studenými dlaněmi, klidnými prsty muže za zenitem, muže s ocelovými nervy. Dlaně laskají nože, vrhané nože (zatím) míjejí hladkou kůži, napnutou na dívčím těle. „Muži mě zajímají jako krásné oblečení. Vždycky je chci vyzkoušet.“ Kráska na mostě za zábradlím poslouchá životní moudra cynika, šustící jako alobalová fólie zapnutá až ke krku při hypotermii. Noc a světla auta zhasnutá před zatáčkou, deprese (neza)plašená třpytem a cingrlátky kabaretu, až přílišné tlačení na pilu se štěstím v ruletě. Plus ve finále pitomý a hnusný Istanbul, to město nemám rád. Měli radši skončit v těch Athénách, tam jsem byl kdysi šťastný. Ale nešť. Určitě si spolu s Danielem Auteuilem ostrými noži zase někdy zaházím. Až půjdu u nás v Plzni po mostě, přes některou z našich pěti řek, a uvidím na něm stát dívku za zábradlím. A přinesou-li mi vlny času, plynoucí zvolna pod mostem, femme fatale od pánaboha Vanessu Paradis, řeknu jen: „Díky, Bože... a teď prosím zvolni noc, nech zaznít líný jazz, aby pomalu unášel letící nůž“. Čepel letící poslepu, směrem k naději, nůž vržený po dívčím těle za bílou plachtou.(16.4.2014)

"šťastie je to, čo nemáme, preto nemôžeme nebyť spolu". Super herecké výkony Auteuila ktorému bravúrne sekundovala Vanessa, to všetko doplnené výberom dobrej hudby a nádherné dialógy, dávajú tomuto skoro až komornému čiernobielemu snímku vysoký punc kvality. Asi som mal aj ja šťastie na výbornú kópiu s kvalitnými titulkami. Ďakujem.(26.2.2014)

Krásný film o dvou ztracených duších, které se jednoho dne našly. Výborná atmosféra, krásná Vanessa Paradis a charismatický Daniel Auteuil, příjemná hudba a hlavně nezapomenutelné scény při házení nožů, kdy kamera střídá pohled z jednoho hrdiny na druhého a vám pomalu připadá, že jste na jejich místě, dělá z tohoto černobílého filmu, jeden z nejhezčích romantických filmů, které jsem viděla. 90%(9.6.2012)

• - Úvodná scéna monológu Adèle (Vanessa Paradis) trvá viac ako 7 minút. V komentári na DVD režisér Patrice Leconte hovorí, že na natočenie tejto zdanlivo jednoduchej sekvencie bolo nutné použiť viacero kamier. (misterz)