• Palisander
  ***

  Pre mňa už príliš natiahnuté. Miho sa nadlho celkom stratila, až som pomaly zabudol o čo vlastne ide. Namiesto toho sme sledovali kopu vedľajších postáv. Ale nakoniec sa podarilo dotiahnuť príbeh do konca. Konečne :-). Smola seriálu je najmä v tom, že záver asi naozaj nikoho neprekvapí. Aj keď svojím spôsobom áno.. pretože sa nezmestil do seriálu. Pri tom všetkom očakávaní by si to zaslúžilo výraznejšiu pointu. Možno by k tomu mohol niečo povedať Hattori-san ;-).(9.12.2014)

 • DaweForeman
  *****

  Musím říct, že ve srovnání s předchozíma dvěma sériema, je tahle nejlepší a to několika různých důvodů. Začnu od konce, což je animace a hudba, kdy u animace můžu říct, že si udržela svojí super úroveň, a co se týče hudby, tak asi nejlepší, co byla, kdy přesně odpovídala daným situacím. Dále, příběh konečně nabral trochu směr v rámci negativní napínavosti, kdy tu bylo několik zvratů, které mohli mít celkem kritický vliv na dění (i když trochu zklamání, že byly až příliš pohádkově vyřešeny). Vedlejší příběhy byly super, kdy člověk nesledoval jen hlavní postavy, ale veděl, co se odehrává i u ostatních (i když trochu víc Fukudy by bylo vítaný). A samozřejmě také konečné rozuzlení a také něco spojeného s kariérou Miho (i když v ne takovým rozsahu jak bych chtěl + ten konec byl trochu odfláklý, přece jenom by si divák zasloužil po těch 75 dílech pořádnou podívanou se vším všudy, než ono shrnutí). Když to tak vezmu, tak o příběhu (tomhle anime obecně) by se dalo říct úplně to samý, co tam vytýkalo ono nakladatelství jednotlivým autorům (zase si to udrželo ono, co si divák myslí, je zobrazeno).(17.8.2015)

 • ikilledjenny
  *****

  Nejsem si jistá, jestli mám pro Bakumana slabost nebo je to každou sérii lepší a lepší. Každopádně mi přijde, že třetí série s přehledem strčila do kapsy ty dvě předchozí. Kluci jsou stejní akorát starší, možná více tvrdohlaví. Jejich manga se zlepšuje také. (Kdo taky viděl v posledním díle, v kousku Reversi Ryuka z Death Note?) Konečně jsem se dočkala konce, který byl vtipný i dojemný. Cenu za nejotravnější postavu dostává tentokrát Nakai. Druhý opening se mi nelíbil, což je opravdu nepodstatné mínus. Naprosto geniální. A tečka.(3.4.2013)

 • Zíza
  *****

  Tak dobře. V něčem mnohem lepší než předchozí série, něco mi třeba lezlo na nervy (trošku mi to přišlo v některých částech protahované a nějaká Iwase mě třeba vůbec nezajímala). Ale když se to tak vezme, má to všechno, co má správné anime mít - lásku, soupeření, nečekané zvraty, napětí, prohry i výhry, přátelství, skvělé charaktery a pěkné poselství. Mám pocit, že se z toho pro mě stalo něco hrozně osobního, něco s čím se mi loučit nechce. Všichni mě moc bavili, smála jsme s nimi, prožívala to. Kluci byli moc fajn, jen je škoda, že tam nebylo víc Niizumi. Opět tam byl vidět posun a ačkoliv to sám divák nepocítil na vlastní kůži, prožil si s nimi deset let tvrdé práce, úspěchů i zklamání. Byla to vážně paráda! Teď už se jen rozloučit, popřát mnoho úspěchů do budoucna a doufat, že Aširogi Mutó vydá nějakou pecku, která se bude dobře prodávat…(18.9.2013)

 • Cracker
  *****

  Tak a je tu v poradí tretia a zároveň aj posledná séria dokonalého mixu žánrov shounen, slice of life & romance s názvom バクマン。 A musím sa priznať, že toto skvelé anime mi bude naozaj chýbať. Osudy ústrednej trojice Ashirogi, sú pre mňa doposiaľ jedným z najpríjemnejších anime a nemyslím si, že sa to zrovna ľahko zmení. Spomedzi troch vynikajúcich sérií, je práve tá záverečná absolútne najlepšia. OHBA Tsugumi a OBATA Takeshi si to najlepšie, veľmi prefíkane, ušetrili práve na koniec. Príbeh tretej série je doslova napumpovaný drámou, romantikou, humorom a napätím. Pribudnú nové charaktery, niekto sa ožení a niekto zas spraví comeback, iný si zas prežije peklo, avšak na konci ho nečaká nič iné, ako rozprávkový a dojemný happyend. Toto anime mi doslova nedalo spať! Keď som si uvedomil koľko je hodín, za oknom už svitalo a ja som zistil, že som pozeraním tohto masterpiecu strávil celú noc. Takto som teda pojem o čase nestratil už dávno, ale to vôbec nevadí pretože tá prebdená noc stála zato. Pochváliť treba opäť skvelé OP a EN a vlastne nieje jediná vec, ktorú by som na tomto seriály zmenil. Všetko je tak ako má byť, tak ako má Bakuman vyzerať, dokonalé! Pre mňa je to za 5/5, 10/10, 100% a jednoznačné miesto v seriálovej topke :)(7.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace