poster

Poloviční šance

 • Francie

  1 chance sur 2

 • Francie

  Une chance sur deux

 • anglický

  Half a Chance

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama

Francie, 1998, 110 min

 • nervoznideda
  *****

  Pánové nehráli pro nás, ale pro sebe. Je to na nich vidět, že se bavili!!! Moc jim to přeji a nám milovníkům taky. Děkuji.snad hráli spolu v Borsalinu ale tehdy byli moc namyšlení, škoda , že tuto show nám poskytli až nyní deda :-)Eric Defosse je sympaták ale taky pěkná svině Frank Riva (TV seriál) Fabio Montale (TV seriál)16.8.18 dokážem to ještě? delon skvělá hláška :-)(19.4.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Jen magor jako vy může pochopit magory, jako jsou oni." Dva zasloužilí bojovníci, kteří patrně naposledy prohráli v bitvě u Waterloo, se vydali bojovat s ruskou mafií o dvě půlky své dcery. Oba si to na stará kolena evidentně užili a já s nimi. Taky jsem hned chtěl najít ztracenou dceru a dělat s ní to, co taťkové obvykle dělávají - učit jí řídit závoďák, pilotovat vrtulník a vyrábět výbušniny. Zpívat rusky už totiž umí, sympatická je až dost a to jí do života stačí. Já se při této pohodovce zkrátka bavil, protože obě legendy francouzského filmu si ze sebe a svého věku neváhaly dělat takovou srandu, že odmítám srážet hvězdy jen za tu nepodstatnou drobnost, že zápletka s kufříkem je vlastně celkem triviální.(31.10.2017)

 • MirkaP
  ****

  Tak tohle mi udělalo radost. Pánové ještě jako šarmantní, i když už dědkové, a jak jim to spolu pěkně šlapalo! Drobné citáty z minulosti maximálně potěšily a vzájemné špičkování bylo super. Vanessa zdatně sekundovala a prostě to byly příjemně strávené dvě hodiny. Díky, chlapci. PS: taky bych to na jejím místě hodila do koše.(8.11.2015)

 • vesper001
  ***

  Je to tak půl na půl. Scény s ruskou mafií mě nudily, jakmile se ale objevilo hlavní trio, začalo mě to zase bavit. Jean-Paul Belmondo a Alain Delon se v rolích bývalých borců a nyní rádoby otců očividně také baví. („Chce to krevní zkoušku.“ „To jako kdo vydrží dýl?“) A Vanessa Paradis se mezi nimi naštěstí neztrácí. Pro fandy francouzských hereckých legend příjemná zábava na deštivé nedělní odpoledne, která ostatním ale asi mnoho neřekne.(21.3.2011)

 • nash.
  ****

  Dát akčnímu filmu okouzlující šarm, to snad umí jen Francouzi. Nebo možná jen staré páky Belmondo a Delon, které se po mnoha letech opět sešly v jednom filmu. Nic moc jsem od něj nečekal, ale překvapivě jsem dostal nejen vrchovatě akce, ale navíc akce bohatě prokládané nadhledem, humorem, skvělými slovními přestřelkami a vzájemným hecováním, hláškami a také zábavnými odkazy na starší slavné filmy obou veteránů. Bebel i Delon jsou výborní, své role si užívají tak, jak jsem už dlouho neviděl, a Vanessa Paradis jim k tomu kupodivu zdatně sekunduje.(9.6.2012)

 • - Ve filmu je ukryto několik odkazů na filmy obou hereckých legend, jak Jean-Paul Belmonda, tak Alaina Delona. [Zdroj: Filmserver.cz] (Duoscop)

 • - Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)

 • - Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)