Poloviční šance

Scénografie:

Ivan Maussion

Kostýmy:

Annie Périer

Svižná francouzská akční komedie sice nedosahuje kvalit předešlé tvorby obou hlavních mužských představitelů, to ovšem nijak nesnižuje její kvalitu, která není vůbec špatná a oba "taťkové" dokazují že ještě rozhodně nepatří do starého železa, ikdyž už by je tam leckterý posměváček velmi rád zařadil.(30.5.2002)

Velmi hezká komedie, u které se pobavíte, jste li fanoušky Belmonda či Delona. Akční komedie, která je sice místy předvidatelná, přesto potěší. Vanessa Paradis dokazuje, že umí nejen zpívat,ale i hrát. Její příběh začíná, když umře její matka a ona se dozví, že její matka měla románek s dvěma muži najednou. Neví přesně, kdo je její otec, ale dá jí jména. Alice= Vanessa Paradis je vyhledá, oznámí jim, že jeden z nich je její otec. Oba muži jsou staří mládenci, oba se radují z potenciální dcery, která je ovšem dovede k nečekanému dobrodružství, protože se zaplete s ruskou mafií. Oba se snaží dceru chránit, což se jim podaří. Dozví se Alice, kdo je vlastně její otec? Podívejte se sami. Belmondo i Delon dokazují, že i po letech jsou stále skvělí herci, sami si dělají legraci ze svých dřívějších rolí, celá komedie působí dobře. Francie dokazuje, že ještě umí udělat dobrou komedii.(1.11.2009)

Dva bývalé frajery, okrášlené bílým a štříbrným vlasem, nečekaně navštíví jejich dcera. Jejím otcem může být samozřejmě pouze jeden z nich, ale nároky na taťkovství sličné dívčiny si dělají oba naparující se senioři. Nemají se příliš v lásce, ale nehodlají sedět s rukama v klíně, když po dcerunce natahuje své dlouhé prsty ruská mafie. Aktivní důchodci si rychle vzpomenou na filmografii svým mladých let, pokusí se ignorovat bolesti v zádech a vydávají se, se sarkasmem na rtech a kanóny v rukou, zachránit ohroženého potomka.(8.9.2009)

Je to tak půl na půl. Scény s ruskou mafií mě nudily, jakmile se ale objevilo hlavní trio, začalo mě to zase bavit. Jean-Paul Belmondo a Alain Delon se v rolích bývalých borců a nyní rádoby otců očividně také baví. („Chce to krevní zkoušku.“ „To jako kdo vydrží dýl?“) A Vanessa Paradis se mezi nimi naštěstí neztrácí. Pro fandy francouzských hereckých legend příjemná zábava na deštivé nedělní odpoledne, která ostatním ale asi mnoho neřekne.(21.3.2011)

• alldo.raine

Dědci si toto natáčení stopro užili, ja u tv už nikoliv. Je to nudné, spíše než komedie to působí jak fraška, Rusáci jsou vykresleni tupěji než v Bondovkách, policajti jsou úplně mimochodní, a do toho dva senilní páni, kteří už by raději měli být na chalupě a okopávat záhony, než si hrát na rodiče nějaký kleptomance.(9.11.2015)

• - Ve filmu je ukryto několik odkazů na filmy obou hereckých legend, jak Jean-Paul Belmonda, tak Alaina Delona. [Zdroj: Filmserver.cz] (Bioscop)

• - Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)

• - Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)