Poloviční šance

Une chance sur deux

Half a Chance

Akční / Dobrodružný / Komedie / Drama

Francie, 1998, 110 min

Pánové nehráli pro nás, ale pro sebe. Je to na nich vidět, že se bavili!!! Moc jim to přeji a nám milovníkům taky. Děkuji.snad hráli spolu v Borsalinu ale tehdy byli moc namyšlení, škoda , že tuto show nám poskytli až nyní deda :-)Eric Defosse je sympaták ale taky pěkná svině Frank Riva (TV seriál) Fabio Montale (TV seriál)16.8.18 dokážem to ještě? delon skvělá hláška :-)(19.4.2017)

"Jen magor jako vy může pochopit magory, jako jsou oni." Dva zasloužilí bojovníci, kteří patrně naposledy prohráli v bitvě u Waterloo, se vydali bojovat s ruskou mafií o dvě půlky své dcery. Oba si to na stará kolena evidentně užili a já s nimi. Taky jsem hned chtěl najít ztracenou dceru a dělat s ní to, co taťkové obvykle dělávají - učit jí řídit závoďák, pilotovat vrtulník a vyrábět výbušniny. Zpívat rusky už totiž umí, sympatická je až dost a to jí do života stačí. Já se při této pohodovce zkrátka bavil, protože obě legendy francouzského filmu si ze sebe a svého věku neváhaly dělat takovou srandu, že odmítám srážet hvězdy jen za tu nepodstatnou drobnost, že zápletka s kufříkem je vlastně celkem triviální.(31.10.2017)

Tak tohle mi udělalo radost. Pánové ještě jako šarmantní, i když už dědkové, a jak jim to spolu pěkně šlapalo! Drobné citáty z minulosti maximálně potěšily a vzájemné špičkování bylo super. Vanessa zdatně sekundovala a prostě to byly příjemně strávené dvě hodiny. Díky, chlapci. PS: taky bych to na jejím místě hodila do koše.(8.11.2015)

Je to tak půl na půl. Scény s ruskou mafií mě nudily, jakmile se ale objevilo hlavní trio, začalo mě to zase bavit. Jean-Paul Belmondo a Alain Delon se v rolích bývalých borců a nyní rádoby otců očividně také baví. („Chce to krevní zkoušku.“ „To jako kdo vydrží dýl?“) A Vanessa Paradis se mezi nimi naštěstí neztrácí. Pro fandy francouzských hereckých legend příjemná zábava na deštivé nedělní odpoledne, která ostatním ale asi mnoho neřekne.(21.3.2011)

Dát akčnímu filmu okouzlující šarm, to snad umí jen Francouzi. Nebo možná jen staré páky Belmondo a Delon, které se po mnoha letech opět sešly v jednom filmu. Nic moc jsem od něj nečekal, ale překvapivě jsem dostal nejen vrchovatě akce, ale navíc akce bohatě prokládané nadhledem, humorem, skvělými slovními přestřelkami a vzájemným hecováním, hláškami a také zábavnými odkazy na starší slavné filmy obou veteránů. Bebel i Delon jsou výborní, své role si užívají tak, jak jsem už dlouho neviděl, a Vanessa Paradis jim k tomu kupodivu zdatně sekunduje.(9.6.2012)

• - Ve filmu je ukryto několik odkazů na filmy obou hereckých legend, jak Jean-Paul Belmonda, tak Alaina Delona. [Zdroj: Filmserver.cz] (Duoscop)

• - Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)

• - Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)