Poloviční šance

Scénografie:

Ivan Maussion

Kostýmy:

Annie Périer

Kombinace těchle frajerů "lehce za zenitem" , doplněná o sexy V.Pradise zabrala. Se šarmem sobě vlastním Belmondo s Delonem dokazují, že do starého železa rozhodně nepatří. Skvělý scénář a bezchybný dabing J. Krampola společně s nádechem poctivé francouzské gangsterky 60. let mixnutý umláceným a kýčovitým koncem zasluhují poctivé čtyři hvězdy. Přál bych si nesplnitelné a sice, vidět je ještě někdy spolu. Veliká škoda, že takovou šanci nedostali v letech, kdy jim to oběma skákalo z vrtulníku, lítalo, kopalo a vším možným bouralo mnohem lépe!(16.4.2011)

Dvaja starostliví otcovia sú lepší ako jeden alebo žiadny a dvaja akční hrdinovia na dôchodku sú lepší ako celá ruská mafia. Kriminálna zápletka vznikajúca úplnou náhodou v zaujímavej rodinnej situácii je dielom jednoduchého scenára a podobne priamočiare a hrdinské je aj riešenie celej situácie. Film je viac Belmondovský ako Delonovský a preto ma asi bavil, teda dalo sa na ňom aspoň priemerne baviť. –––– Hledala dva otce a našla dva pitomce.(24.7.2016)

Dát akčnímu filmu okouzlující šarm, to snad umí jen Francouzi. Nebo možná jen staré páky Belmondo a Delon, které se po mnoha letech opět sešly v jednom filmu. Nic moc jsem od něj nečekal, ale překvapivě jsem dostal nejen vrchovatě akce, ale navíc akce bohatě prokládané nadhledem, humorem, skvělými slovními přestřelkami a vzájemným hecováním, hláškami a také zábavnými odkazy na starší slavné filmy obou veteránů. Bebel i Delon jsou výborní, své role si užívají tak, jak jsem už dlouho neviděl, a Vanessa Paradis jim k tomu kupodivu zdatně sekunduje.(9.6.2012)

Je to spíše průměrnější akční komedie, která na nás však neútočí hloupými a trapnými vtipy. Nebýt zajímavého obsazení, pak by tento snímek zabřednul do úplné podprůměrnosti. Je to tak normální příběh s tak obyčejnými postavami a s tak obyčejnými vtipnými scénami, že se na to dá celkem v klidu podívat, ale nic víc. 50%(26.7.2009)

Velmi hezká komedie, u které se pobavíte, jste li fanoušky Belmonda či Delona. Akční komedie, která je sice místy předvidatelná, přesto potěší. Vanessa Paradis dokazuje, že umí nejen zpívat,ale i hrát. Její příběh začíná, když umře její matka a ona se dozví, že její matka měla románek s dvěma muži najednou. Neví přesně, kdo je její otec, ale dá jí jména. Alice= Vanessa Paradis je vyhledá, oznámí jim, že jeden z nich je její otec. Oba muži jsou staří mládenci, oba se radují z potenciální dcery, která je ovšem dovede k nečekanému dobrodružství, protože se zaplete s ruskou mafií. Oba se snaží dceru chránit, což se jim podaří. Dozví se Alice, kdo je vlastně její otec? Podívejte se sami. Belmondo i Delon dokazují, že i po letech jsou stále skvělí herci, sami si dělají legraci ze svých dřívějších rolí, celá komedie působí dobře. Francie dokazuje, že ještě umí udělat dobrou komedii.(1.11.2009)

• - Scéna, kdy Léo Brassac (Jean-Paul Belmondo) odhalí svůj hangár plný zbraní Julienu Vignalovi (Alan Delon) a dvojice si bere zbraně, je podbarvena hudbou z filmu Borsalino (1970), kde si herci zahráli společně poprvé. Na film odkázuje Delon otázkou: "Dokážeme to ještě?" (Arnost.Dadak)

• - Na konci filmu sedí oba hlavní hrdinové v parku v Kanadě a kouknou na velkou budovu kanadské banky. Ve filmu Bezva finta (1985) Belmondo coby hlavní postava filmu vykradl právě kanadskou banku. (Arnost.Dadak)

• - Ve filmu je ukryto několik odkazů na filmy obou hereckých legend, jak Jean-Paul Belmonda, tak Alaina Delona. [Zdroj: Filmserver.cz] (Bioscop)