Ore no imōto ga konna ni kawaii wake ga nai (TV seriál)

• japonský

Ore no imouto ga konna ni kawaiiwake ga nai

• japonský

俺の妹がこんなに可愛いわけがない

Oreimo

Animovaný / Drama / Komedie

Japonsko, 2010, 12x24 min

Jsem na pochybách. Animace mě velmi zaujala, líbilo se mi třeba, že Kirině lakovali nehty a ne vždy stejnou barvou. Vlastně animace je podle mě to nejpodařenější z celé série. Hudbu si nepamatuju, takže nebyla nijak zajímavá. Kjósuke byl na začátku fajn, hrdina, které jsem si na začátku opravdu oblíbila, ale pak mě několikrát zklamal, takže oblíbenost šla dolů. Zato jeho sestra... ta mě štvala od začátku do konce a zastavila se jen v posledním díle, který měl být asi tím "dobrým koncem". Kirino jsem opravdu nemohla vystát a pokaždé, když si otevřela hubu, tak jsem jí měla chuť jednu střihnout. A konečně se dostávámke k tomu, co mi na této sérii vadí nejvíce - kam spěje? kde je cíl? proč to vlastně existuje? Jsem člověk a hledám v tom důvod; beznadějně. Nenašla jsem. Kuroneko je sice zajímavá postava, ale přesto jsou to slaboučké 3*.(20.12.2010)

Trpezlivosť, ktorú ma hlavný hrdina so svojou mladšou sestrou nejde neobdivovať... O nej samotnej sa to však povedať nedá a to napriek tomu (alebo práve kvôli tomu?), akú ju autori spravili inak "dokonalou" - vynikajúca študentka, skvelá atlétka a modelka, čo z fleku napíše bestseller (i keď iba v eroge merítku), podľa ktorého okamžite natočia aj seriál... Hlavne tú poslednú časť si mohli odpustiť. Každopádne mi bolo hneď od začiatku jasné, prečo existuje ku tomuto anime toľko hentai doujinshi... Páčilo sa mi však vykreslenie súrodeneckých vzťahov, vždy iný ending, grafika a vedľajšie postavy sú veľmi zaujímavé. Sú tu aj dva možné konce, takže niet čo stratiť... U mňa zaslúžené 4*(11.10.2011)

Od sestřičky jsem nic nečekal, tudíž mě velmi příjemně překvapila. Předně mě potěšilo, že to není klasické komediální anime, nýbrž „slice of life“, a téměř se v něm nevyskytují klasické komediální momenty (mlácení a řvaní) a stylizace (to je první, byť nespecifická podoba s Haruhi). Dobrou zábavu tak zajišťují dialogy (především Kirino vs. Kuroneko, mezi nimiž vyniká skvěle ztvárněný „souboj“ mezi mahó šódžo a temným fantasy), situace, v nichž se postavy ocitají (obzvláště střety Kjósukeho se světem otaku), a pak samotné postavy - oblíbil jsem si hlavní duo (druhá podoba s Haruhi), Kirininy kamarádky i bezelstnou Manami. Kirino mě většinou nedráždila asi i proto, že mi trochu připomíná mou sestru, a tedy jsem na podobné chování vcelku zvyklý. (Ano, díky tomuto anime jsem si uvědomil, že máme doma mírnou formu cundere (bije mě jen jednou měsíčně); loliconkou, pokud vím, sestra není.) Nebýt dvou přespříliš vážných epizod, udělil bych o chlup vyšší hodnocení. (Mimochodem, otázka „kam spěje?“, kterou si Zíza pokládala, mi u „slice of life“ nepřijde příliš důležitá, ale chápu, že právě kvůli tomu se tento subžánr někomu nemusí zamlouvat.) 7/10(22.12.2010)

Při sledování Oreima prošel můj vztah k seriálu několika různými proměnami. Od prvotního nadšení nad aspoň pro mě příjemně pojatým stylem vyhýbajícím se trapným vtipům, ke kterým téma přímo vybízí, přes menší otrávenost nad repetitivností zhruba kolem 7-8. epizody až po závěrečnou spokojenost po poslední scéně. Ano, taky mě mnohdy nehorázně štvala Kirina a její neskutečná nafoukanost, ano, taky jsem často nechápal, proč ji Kjósuke už jednou konečně nepošle k šípku a ano, taky jsem nespokojeně bručel u mnoha drobností, které působily iritujícím dojmem. Ale přesto všechno jsem nakonec spokojen. Z nějakého důvodu mi hlavní i vedlejší postavy přirostly k srdci a já tak i přes předchozí výhrady sledoval jejich vzájemná potýkání, hádky i sbližování s příjemným pocitem na duši. A o to,aspoň pro mě, nakonec jde mnohem více než o to, že se v rámci slice of life anime najde mnoho lepších kousků.(16.1.2011)

• Tsukikage

Jako animace je dobrá, ale je pravda, že nesnáším tenhle typ ubohého hrdiny. Ta sestra mi taky přišla hrozná a to eroge. Lidi, co tohle hrajou nemůžou vypadat jako ona. Nemyslím tím krásu, ale psychické zdraví. Ve hře, kde praštíte svou sestru a ona se vám omluví, přičemž každé čeká jen na ten incest. Člověk, který těch her nahrál tolik jako ona, by se podle mého názoru choval o dost jinak. Možná své hodnocení ještě změním, snad.(5.6.2013)