Yosuga no Sora (TV seriál)

• Japonsko

ヨスガノソラ

Yosuga No Sora: In Solitude Where We Are Least Alone

Animovaný / Romantický

Japonsko, 2010, 12x26 min

• Cracker

Od začiatku ma vytočilo, že anime má hneď štyri alternatívne konce. Z toho prvé tri sú celkom obyčajné, nijak zvláštne love-story. Na konci každého si autori nemohli odpustiť "zakončenie", na ktoré sa sami asi veľmi tešili, no ja som mal pocit, že toto ecchi sa v okamihu zmenilo na hentai. Tu sa dostávame ku poslednému, očakávanému príbehu. Onii-chan, fuck my brains out. A takto to ide celý čas. Neverím že niečo dokáže poraziť Koi Kaze a preto ostatné veci ignorujem..(15.1.2013)

Svým způsobem mě to hrozně oslovilo. Ta atmosféra japonského venkova je prostě nezaměnitelná... chrámy, obchůdky, rýžová políčka s asfaltkami, kudy žáci jezdí na kole do školy.Bylo to vyprávěné zvláštně a každých pár epizod se měnily příběhové lajny z důvodu visual novelové předlohy, ale vyřešili to dobře. Vztah Haru a Sory mě celkem hřál a měl jsem z něj zvláštní, ale uspokojivý pocit... (Sora je prostě k sežrání... jako jediná). Konec moc pěkný... Možná těch ceckovejch scének bylo moc... a ta nehezká brýlatá holka jich měla nejvíce... Kdyby se rozdělily mezi Soru a tu dívenku ze svatyně, nestěžoval bych si. Jinak i manga byla dobrá. Na té se mi líbila pouze jedna lajna a to se Sorou. Nejkouzelnější je ten konec a úvodní znělka je prostě úžasná.(5.12.2017)

Japonci majú akúsi zvláštnu úchylku v súrodeneckých vzťahoch. Dopozeral som to len kvôli "kozám", ale posledné dve časti ma prekvapili, tak dám 2*. Je to v podstate kreslená telenovela, kde hlavný hrdina pretiahne všetko čo má dve nohy, ale na konci si uvedomí, že predsa len chce preťahovať len svoju sestru, takže to všetko dobre dopadne x). EDIT: po uvážení som sa rozhodol pridať 1 hviezdu, pretože mám slabosť pre Soru x)(28.1.2013)

• Scalpelexis

Lidi to tu natvrdo neřeknou, tak za to vezmu: Je to hentai. Nejspíš z kategorie "soft" a hlavní odlišovací znak oproti svým bratříčkům je přítomnost nějakého příběhu (ale berte to s obrovskou dávkou rezervy). I když se dle všeho jedná o různé arcy, tzn. čas se po úspěšném "zabodování" vrátí zpět a začneme s jinou, tak jsem se nedokázal přes to přenést a Haru byl pro mě v sukničkařením (ono ne jen to, i nejapností) druhý Makoto Itou ze School Days. Příběh s Akirou nebyl úplně špatný a měl v jistém slova smyslu nesmyslný, přesto i milý konec. Dál jsem nepokračoval, protože je naprosto zřejmé v čí náručí Haru skončí. Drop po 6. dílu, slabé 2* za kresbu, hudbu a Akiru.(13.8.2017)

• Subjektiv

Anime těžící pouze z dívčích vnad kráčí po zrůdných stezkách. Nehledí příliš na důvody, které jej vedou k ukázání kalhotek, toužebně vyplazených jazýčků, lascivního kroucení prdelkou, exhibice podprsenek a ztvrdlých bradavek na hopsajících kozičkách. V Yosuga no Sora stačí neidentifikovatelné kouzlo chlapečka Haruny, který je nejnudnějším patronem pod sluncem a přece pro něj vlhnou klíny, bijí srdce a zatmívá se rozum. Skončí v posteli se svou křehkou sestrou, neukojenou služebnou, nevinnou kněžkou, samičkou z lepší společnosti nebo někým jiným? Všemi? Takový voyeur ve mně nedříme, abych to toužil zjistit. Pryč s tím po pouhých třech dílech, pročež neuděluji hodnocení. Dojem se však pohybuje někde poblíž odpadu.(25.10.2010)