Reklama

Reklama

Malá čarodějnice

Animovaný / Pohádka
Československo / Západní Německo, 1984, 89 min

Režie:

Zdeněk Smetana

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Scénář:

Kamil Pixa

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)

Obsahy(1)

Animovaná pohádka o dobrosrdečné čarodějnické začátečnici, která se připravuje na složení obtížných zkoušek z čarodějnického umění. Současně s dlouhometrážní verzí byl vyroben i TV seriál. (oficiální text distributora)

Recenze (19)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Dříve mi ta animace hodně vadila, ale teď se mi už líbí. Zároveň dabing Jiřiny Bohdalové je fantastický. V jednom filmu propůjčila hlas asi deseti postavám a vždy mluvila nějak jinak. Nejlepší je samotný začátek, a to do chvíle, kdy je malá čarodějnice potrestaná za účast na sabbathu. Pak se to chvílemi dětinsky táhne a konec je zase skvělý, kdy se objeví na sabbathu příštího roku. [2203. hodnocení, 18. komentář, 80%] ()

Kass 

všechny recenze uživatele

Nostalgická záležitost s překrásnou ústřední melodií... při úvodních titulcích jsem se zmohl jen na odevzdané "ty jo, tak to mi nedělej" :-) Holt ta líbezná poetika české animované školy. Samotná malá čarodějnice mi vždy přišla extrémně roztomilá a musím se pochlubit, že přičiněním mé kolegyně z práce mi její stylová samolepka zdobí pouzdro na dokumenty ;-) ()

Reklama

Phobia

všechny recenze uživatele

Oblíbený večerníček mého dětství - přišel mi takový lehounce depresivní, poněkud znepokojivý, prostě tak akorát pro mou tehdejší citlivou, morbidní dušičku. Ale upřímně, pamatuju si z toho akorát ten celkový dojem a velmi matně jeden díl, jinak "Malá čarodějnice" i s havranem hluboce chrní v minimálně navštěvovaném zákoutí mých mozkových závitů (pilin nebo čeho), zavátá silnou vrstvou prachu a pavučin. Nejspíš se porozhlédnu po webu, jestli se tenhle večerníčkový slepenec někde neválí. ()

M-arta 

všechny recenze uživatele

Myslím, že jsem totálně a beze zbytku podlehla okouzlení úžasnou poetikou a silou prapůvodní literární předlohy Tomáše Pěkného - knize "Havrane z kamene", kterou pokládám za českého "Malého prince". Docela mi trvalo, než jsem si uvědomila překvapivou spojnici s animovaným seriálem o Malé čarodějnici. Přece jen - funguje jako opravdu hodně vzdálená předloha, nakonec disponuje i úplně jinou poetikou a vlastně i poněkud odlišnou dějovou linkou... ale stejně jsem dlouze přemýšlela, jak to vlastně se skutečným autorstvím příběhu k onomu Večerníčku je... Trochu víc svítat mi začalo, až když jsem se dozvěděla, že Tomáš Pěkný byl jedním z prvních signatářů Charty 77. Možná můžem jen poděkovat, že námětu se v tichosti a po svém chopil další tvůrčí tým (na animované pohádce je to hodně znát), původní Mladou přetavil v Malou, nic z díla Tomáše Pěkného přitom nepoprznil ani nevykradl a vzniklo vlastně něco úpně nového, večerníčkovsky milého, dětsky krotkého, usměvavého, uklidňujícího... a Havranem z Kamene se děti (i dospělí) můžou nechat krásně zneklidňovat později :-) ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

"Negro mrákum vodopádum furtcofurt!" Nejen výborná, humorná zaklínadla, ale i patřičný nádech tajemna a pro malé diváky možná i trošičku strachu nahánějící pohádka. Nevím, do jaké míry zde sehrálo roli zmiňované Západní Německo, každopádně je zde vidět klasická česká práce pro děti. Jiřina Bohdalová s nezaměnitelným hlasem a každému Čechovi známá animátorská práce. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama