Attack of the Herbals

Velká Británie, 2011, 81 min

Dvaja netradiční hrdinovia na brehu mora narazia na tajomnú debnu. Miestni obyvatelia rýchlo zistia, že z obsahu debny sa dá urobiť skvelý bylinný čaj, ktorý má iba jednu chybu: dedinčanov mení na bláznivých nemŕtvych... (DraganOne)

SOLOM.

David Ryan Keith rozhodně nepatří a nikdy patřit nebude mezi režisérské špičky. Na svém kontě má několik nízkorozpočtových filmů, ale většinou jde jen o céčkové kýče. A jeho prvotina není žádnou výjimkou. Samotný nápad s nacistickým čajem nebyl zas až tak špatný, ovšem celkové zpracování tohoto filmu už bohužel ano. Nedostatek financí a poloamatérští herci se na tom všem rovněž podepsali velkou měrou, stejně jako jeho slabé tvůrčí schopnosti.    Keith se snažil natočit hororovou komedii a po vzoru známějších filmů si přichystal několik rádoby vtipných situací a hlášek (některé z nich skutečně vykouzlí i nenucený úsměv), ale většinou jde jen o trapnou podívanou s ještě trapnějšími postavami. Snad jediný kdo snesl přísnější měřítko, byl Steve na vozíčku (bývalý populární běžec), který se rovněž zapojí do eliminace nakažených obyvatel opravdu rozmanitými způsoby. Souboj vozíčkářů patřil k tomu lepšímu, co nám tento film nabídl. Samozřejmě nesmí chybět ani drsný šéf doků s nekonečnou zásobou nábojů, farář, bohatý záporák, bývalá láska a věčně naštvaný fotřík.    Co se masek týče, jo tak to byla bída. Trocha kečupu nebo umělé krve na tváři/ústech, zběsilý střih, pobíhání z místa na místo a pár marných pokusů vytvořit alespoň trochu snesitelnou atmosféru. Jako pár světlých i humorných okamžiků by se tu našlo, ale nic tak skvělého, co by tento film přiblížilo k průměru. Na světě existují mnohem lepší a vtipnější hororové komedie. Jediné štěstí je, že to netrvá moc dlouho. ()

• Celý film bol natočený na jednom fotoaparáte Canon 5D. (DraganOne)
  • Film sa natočil za 35 dní, no celkovo trvalo natáčanie 9 mesiacov. (DraganOne)
  • Rozpočet filmu činil 15,000 libier, no na nakrúcanie bolo vynaložených len 1,000 libier. (DraganOne)