Evado

všechny plakáty
Trailer
Česko, 2011, 77 min

Dan Pánek

Snímek pojednává o Petru Gajerovi (Daniel Pánek), který přežívá mimozemský útok ve svém improvizovaném úkrytu. Pronásledují ho četné vzpomínky na poslední dny, kdy byl svět ještě takový, jaký ho známe. Čeká ho životní rozhodnutí a vydá se do "válečné zóny" hledat přeživší a sám sebe. Film natočila nezávislá amatérská filmová skupina Big Heads Films. (oficiální text distributora)

Trailer

honajz2

Krátký film natažený násilně na celovečerák. A vůbec to nefunguje, jen to neskutečně nudí a to natolik, že mi bylo úplně fuk, co se tam stane, jak to celé dopadne a po fakt hodně, hodně dlouhé době jsem měl chuť se na ten film vykašlat a pustit si něco zajímavějšího. Nakonec jsem to nějak dal, ale stejně to za moc nestálo. Na amatérský film to je slušně natočené a i efekty ujdou, ale herecké výkony jsou slabé, dialogy hloupé, postavy nepromyšlené a nezajímavé (jaké motivace měl Petr?) a děj chabý, který by - jak už jsem psal - vystačil na krátký film, ale rozhodně ne na celovečerák. Tu slabou druhou hvězdu dávám jenom za to, že si vážím každého českého pokusu o sci-fi, protože tenhle žánr se u nás už netočí skoro vůbec. Jinak je to ale dost nepovedené. Hodně slabé 2* ()

Psychotic17

Spíše zklamání. Nic moc zpracování samozřejmě odpouštím, je to koneckonců jen studentský film. Co odpustit nemohu jsou tragické herecké výkony, špatně napsané dialogy ("Chcípnete v pekle!") i postavy, absenci zápletky a hlavně haldu logických lapsů a nepravděpodobných chování postav. Neustálé flashbacky matou, herci drmolí, příběh (lze-li to tak nazvat) utíká pomalu a beze spádu, zhruba tak by se Evado dalo popsat.. Bod nahoru jen za hudbu a za to, že to není žádné pitomé drama o obyčejných lidech ani nevtipná komedie jako to v Česku bývá zvykem a snad se toho boudou tvůrci držet i v budoucnu. Zatím se mají co učit. 30% ()

lennyd

V tento den zemřela většina lidské populace. Ale Petrovi Gajerovi (Daniel Pánek) se podařilo útok v úkrytu přežít. Vzpomínky, ale hlavně svědomí jej donutí bezpečný úkryt opustit, a vydat se hledat zbytky lidské populace... Prvních dvacet minut bylo docela hrozných - příšerné dialogy (hlavně hádka Petra Gajera s přítelkyní byla jak vystřižená z televizního seriálu), a koneckonců se zbytkem filmu nijak nesouviselo. Pak se to ale začalo hezky rozjíždět, a na český, a ještě k tomu amatérský film dost dobrý. Naprosto skvělé exteriéry (kde se autorům takové polorozbořené paneláky podařilo najít?), výborná hudba i scénář. Jednu věc ale musím přece jen klukům vytknout - velmi slabé ozvučení, kdy většině rozhovorů v plynových maskách nebylo vůbec rozumět. Jen tak dál... ()

Ondrew

Mimoriadne zaujimavy pocin, ktory by napr. vdaka vyssiemu rozpoctu urcite prekvapil znacne mnozstvo ludi. Moje dojmy su trochu rozpacite. Namet a samotny dej su na pomerne slusnej urovni a napr. predovsetkym v prvej casti, kedy sa hlavny hrdina ukryva v podzemi, mi nedalo zaspominat na staru dobru "Vojnu svetov". V tomto pripade vsak musi pracovat predovsetkym divakova predstavivost napr. na zaklade ruchov z povrchu a komentarov Petra Gajera. Naopak, zhruba v polovine snimky som si vychutnaval spracovanie na sposob pocitacovej hry S.T.A.L.K.E.R., ktora -- dla mojho nazoru -- zafungovala staby inspiracia. Napokon tu mame poslednu tretinu, kde veci naberaju priam survival-horor nadych, nakolko nechybaju ani "zombie style" prvky. Ked sa to vsetko zmiesa dokopy, vznika vskutku zaujimavy "elixir". Na druhej strane, samotny pribeh je rozpravany kapanek chaotickym sposobom. Najma rozne dejove linie jednotlivych osob (ich zivotne osudy) posobia akosi rusivo, takze obcas som sa mierne stracal v pribehu. Herecke osadenstvo, zial, taktiez neposobi prilis presvedcivo, lez nad tym mozem prizmurit oko. Kamera a strih su rozhodne slusne, so zvukom je to uz trochu horsie. Vo finale vsak ide o poctivy filmarsky kusok, ktory dokazuje, aky potencial sa v Big Heads Films ukryva. Konecne je tu snimka vybocujuca z radu a co na tom, ze ide o dielo amaterov. Co sa mna tyka, je to za 65%. ()

SOLOM.

Tož přežil jsem to dokonce na jeden zátah a neusnul jsem u toho. Český amatérský scifi snímek se „zombie – zákeřným virusem“ – to není můj šálek čaje, ale i přes varování a slabé hodnocení na netu jsem do toho šel. Pánek disponoval docela přijatelným scénářem, který zas až tak špatný být nemusel, jen kdyby pečlivěji vybíral herce a trochu zapracoval na dialozích. Ty byli ve většině případu opravdu hrozné, stejně jako nechápu, který dement navrhl to, že budou mluvit i v plynových maskách (kdy jim bylo rozumět už úplné hovno) a nedal k tomu alespoň titulky. Po hudební vložce i akční stránce (hlavně ve druhé polovině stopáže – ta první skutečně uspávala) by to ještě s přivřeným okem ušlo, ale ve finále to nestačí ani na průměrné hodnocení. 40% ()