No jo no...(30.9.2015)

• argenson

"Pavlíku, zítra pojedeme na přehradu, chceš?" - "Mně se na přehradě nelíbí, mami." - "A proč ne?" - "Protože jsi píča." Místama celkem drsný dialogy :-) Překvapivě snesitelný Vašut, i když to prolínání pracovního a soukromého života vede k docela roztříštěnému ději a ve stopáži 3x60 minut je z toho nakonec celkem nuda. Totéž se týká hudby.(14.10.2016)

Velmi zdařilá třídílná televizní inscenace, jejíž hlavní devizou jsou napínavá šetření z prostředí soudní síně. Tato televizní story stojí a padá s hereckými výkony. V hlavní roli se brilantně předvedl jako obhájce ex offo Marek Vašut a v nezvykle vážné roli vyšetřovatele ukázal Michal Suchánek, že to taky umí. Je to mistrovsky napsané s precizními dialogy a komorní atmosférou. Kriminální případy se týkají několika zajímavých soudních kauz, ve kterých se Marek Vašut snaží porozumět chování svých klientů a dopátrat se motivů a příčin vzrůstající brutality a negativních jevů ve společnosti, aby mohl kompetentně hájit své obviněné. Dochází k závěru, že život v rodině v dětství se podstatnou měrou odráží na chování člověka v dospělosti, což není zase až tak objevné. Pokřivené rodinné vztahy, lhostejnost a cynismus mají vliv na konání člověka ve stáří. Klade si otázku, jak by se zachoval každý z nás, kdybychom věděli, že se na to nikdy nepřijde. Jako právník snažící se proniknout do lidské psychiky zděšeně pozoruje, jak se projev dětského vzdoru začíná podepisovat i na chování jeho vlastního syna, který velmi špatně nese rozvrat rodiny. Zaujal mne výrok, že dítě je otcem dospělého. Poutavý a nadčasový snímek, škoda že ho v televizi už dlouho nedávali.(1.3.2016)