Temný příliv

USA / Jihoafrická republika, 2012, 109 min

John Stockwell

Mark Sayfritz
  • Lukoboss

Film totálně o ničem, naprostá nuda... ukázky lákají na H. Berry a žraloky ála Čelisti, nicméně když se ani po cca 40 minutách vůbec nic nestalo, normálně jsem přepnul jinam. Čekal jsem, co přijde, kdy nastane nějaká zápletka nebo něco, co by mě vtáhlo do filmu, ale bohužel. H. Berry tam akorát řeší svůj bývalej vztah a tíživou finanční situaci. Nic. Konec.(25.6.2018)

• J*A*S*M

Proč a pro koho tohle vůbec někdo točil, proboha? Dark Tide postrádá jakýkoli element, který by film udělal lákavým a uspokojujícím alespoň pro nějakou diváckou skupinu. Zlatá Noc žraloka, ta byla aspoň tím komicky debilním letním výplachem pro teenagery, tohle jen prudí a nudí. A ještě ke všemu to má úplně přepísklou stopáž - mírně pod dvě hodiny, což je na film s Halle Berry a žraloky opravdu dost sada. Ale co to plácám, oni tam ani ti žraloci skoro nejsou - objeví se hned na začátku filmu a pak až asi necelou půlhodinku před koncem (tahle fáze už nese i stopové množství napětí, ale pozdě, příliš pozdě...), jinak pusto, prázdno.(10.3.2012)

Mám moc rád filmy o moři, potápěčích a žralocích. Zvlášť když se mezi těmito živly a lidmi vyskytne zbohatlické rozmarné prase, které nerespektuje nic co mu kdokoliv řekne. Berryová stále šikovná kost jako zkušená plavačka se žraloky poskytne milionáři jízdu jakou si nepředstavoval ani v nejhorších snech...(18.8.2012)

Dark Tide je místy napínavý, zábavný, zdobí ho pěkné záběry, žraloci a pěkné moře. Bohužel to je vše co může nabídnout. Většinou se nic neděje, klábosí se o ničem, dialogy stupidní, nudní herci a závěrečná scéna je bez atmosféry. Veliká škoda, mohl to být opravdu pěkný Shark film, kterých není zrovna moc. Útes smrti je o dost lepší.(19.5.2012)

• BadoXXII

Žraločie filmy mám rád a tak začnem s tým, že je to naozaj pekne natočené - pekná kamera, farebné filtre a podobne. Príliš prestrelená ukecaná stopáž (takmer 2 hodiny!!!) s minimom žralokov však už má od nadšenia príliš ďaleko. Absencia akejkoľvek hudby (v Čeľustiach robí 90% atmosféry) pri tzv. hustých scénach so žralokmi atmosfére vôbec nepomáha a tak je pre tento film slovo napatie úplne cudzie. Vadili mi aj použité a pre žraločích fanatikov dobre známe zábery žralokov z rôznych prírodopisných filmov (našťastie má film aj pár vlastných). Takže milovníkom žralokov film odporúčam (zas tak veľa sa ich neurodí), ale ľudia hľadajúci dobrú atmosféru búdú len znudení a otrávení. P.S.: Tá nočná scéna s hľadačmi pokladov (či čo to bolo) mala byť akože čo? pokus o Čeluste? Veľmi vtipné :)(27.3.2012)