poster

Temný příliv

 • USA

  Dark Tide

 • Slovensko

  Žralok zabijak

Dobrodružný / Drama / Thriller / Horor

USA / Jihoafrická republika, 2012, 109 min

Režie:

John Stockwell

Hudba:

Mark Sayfritz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivan bohatyr
  **

  Všichni jsou OK, všechno funguje, v pohodě se pluje, pak když začne trochu zlobit počasí, tak se z ničeho nic všechny stroje pokazí, kotva se uvolní, loď se převrhne, v ten moment se objeví žraloci, toho sežerou, toho a tamtoho taky, klapka, konec, jde se na oběd a film je za dopoledne natočený - řekl bych, že tak nějak to viděl řežisér. Zkrátka je to dost slabé a velice jednoduché. Jednu hvězdu vybojovala Halle Berry v bikinách, protože na nějakých 46 let teda rozhodně nevypadá, nevím kolik jí ubrali grafici a maskérky, ale vypadá líp než kdejaká pětadvacítka.(25.8.2012)

 • pend
  ***

  Žraločí filmy mám hodně rád. Tenhle mě docela dostal, i když ne každému bude vyhovovat rádoby pseudodokumentární ráz.. Příběh je samozřejmě prostinký, gore minimum, ale na Halle Berry se dobře kouká a podvodní záběry jsou úžasné. Žraločí útoky jsou udělány velice realisticky, žádná velká příprava, prostě zaútočí a vše se odehraje ve zlomku sekundy. A závěr filmu je hodně napínavý. P.S. Podruhé už bych ubral na hodnocení a noční scéna se sběrači je tam pouze pro zvýšení bodycountu.(28.12.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Polodokumentární snímek sází na báječné podmořské záběry s nádhernými žraloky, a tak milovníkům přírodovědných snímků nevadí, že plnohodnotný příběh jaksi chybí. Úchvatné scenérie s pralesem chaluh, mezi nimiž se prohánějí tuleni, pableskující paprsky jak ohnivé šípy protínají tmavnoucí hlubiny a hejno delfínů dovádí těsně pod hladinou. Scény se žraloky jsou naprosto úchvatné. A samozřejmě dojde i na krvavé útoky! Místy zbytečně upindané, závěr má ale atmosféru i patřičné napětí. Krom čistě žraločích filmů jsem si vybavil Otevřené moře. Hvězdy tak dostávají příroda, kamera, hudba a žraloci.(26.6.2018)

 • Imrwere
  ****

  Tak tohle se mi hodně líbilo. Není to typická žraločí vyvražďovačka plná kusanců, krve a ukousnutých končetin. Toho se zde nedočkáte. Ovšem pro lidi, kteří žraloky, jako takové obdivují, by film mohl být přínosem. Já jen z plného hodnocení musím jednu hvězdičku sundat opět a zase na moc protaženou stopáž. Ano, budu se opakovat, ale myslím, že i zde by bohatě stačila devadesátiminutová délka. Zkrátit mrtvé a nudné části by asi nebyl problém. Zrychlit plavání s tuleni nebo co to bylo, zrychlit hádky a nemělo by to chynu. Moc protažené. Co se ale týče žraločích útoků, pár se jich dočkáte i zde. Za mě tedy krásnách 85%.(6.11.2012)

 • SOLOM.
  **

  Dobrodružné thrillery odehrávající se na vodě či přímo pod vodou mi nikdy nebyli proti srsti a zvláště když se lehce otírají i o hororový žánr. Dark Tide sice není čistokrevný shark horor, ale to by ani tolik nevadilo. Mnohem horší je však fakt, že většina děje se točí okolo dramatických dialogů, které začnou být za krátko doslova ubíjející. Místo aby si divák mohl užít jednu nervy drásající akční scénu za druhou, je nucen poslouchat zdlouhavé hádky mezi jednotlivými postavami a tohle byl hlavní kámen úrazu, proč se tento film nikdy nedočkal a ani nedočká velké divácké přízně. John Stockwell sice v době natáčení nebyl žádný zelenáč a už mi dvakrát dokázal, že natočit atmosférický film (i horor) umí, ale to by musel mít po ruce kvalitnější scénář. Podmořské záběry byli pěkné (o tom žádná), dokonce i prostředí bylo nádherné a takoví tučňáci /lachtani – nádhera, ale já očekával přece jenom trochu ponuřejší film. Co z toho že Halle Berry byla v bikinách k sežrání, když mi to spíše připadalo, že si společně se svým nastávajícím manželem Martinezem vyrazili na dovolenou (na které by počali své dítě a léčili si své mindráky), než že sleduju film se žraloky. Ti se zde objevili jen na začátku filmu a poté až v poslední zhruba dvacetiminutovce. Což byla pěkná bída, vezmeme-li v potaz, že se do pořádné akce dostali jen minimálně. Trocha krve a uhryznutá noha – to jako mělo být všechno? Navíc zde úřadoval chaotický střih, který byl nepřehledný jako sviňa a ještě k tomu se vše důležité odehrálo v přítmí – takže divák vlastně vidí pěkné kulové. Jsem vážně zklamán, protože očekávání bylo mnohem větší. Jedinými důvody proč tomu dám vůbec nějaké ty body, jsou Halle Berry a ty záběry na zvířata a okolní krajinu. Po hororové stránce fakt bída.(15.8.2017)