Ctrl Emotion (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2009, 23 min

Vojtěch Kotek
  • Fifer

Je mi rozhodně sympatické, že Kotek nechce být jen loutkou a sám má své nápady a vize. Ale zdejší nadšené reakce nechápu. Za prvé ten nápad je starý jako Metuzalém: V člověku se hádají dva elementy, kolikrát to tady bylo? Že se to hodí do nepokrytého hávu poduct placmentu (Apple) ještě neznamená, že je to nějaký originální nápad. A potom krásná modelka, dokonce ještě nymfomanka a osudová love story. Hrdina musí mít krávu, která diváky pobaví, na mě ale tohle nezabírá, já si spíš říkal, když seš tak blbej, že s někým takovým chodíš, tak si nestěžuj. Navíc se Kotek snižuje ke klasickému trapnému schématu, ošklivka vs kráska. Přičemž ošklivka je vlastně taky krásná dívka, jenom má brýle. Fanoušky, jež nad obrázky Terezy V. každodenně onanují, to asi zděsí, ale mně se vlastně líbila ta druhá dívka víc(fyzicky). Pochopitelně bych nesnesl tu její povahu, ale na druhou stranu chodit s moderátorkou, která se živí hloupejma kecama do rádia, by pro mě byla taky noční můra. Kamera, střih a scéna velmi dobré. Scénář slabý, tisíckrát viděný, vlastně se to nijak neliší od všech těch Rafťáků, je to zas jenom o mrdu (sex= v teenagerských filmech osudová láska.). Ale Kotek má talent, né že ne, jen to chce jít míň po povrchu.(1.12.2011)

Vubec sem nevedel, ze Kotek se venuje i necemu jinymu nez herectvi a dabingu. Tenhle kratkometrazni filmek me nadchnul nejenom skvelym obsazenim hlavnich roli, ale i skvele promyslenym scenarem :) Dokazal bych si to predstavit i jako celovecerak, samozrejme s delsim pribehem, dost se tesim, jestli se tomu zacne venovat nejak ve velkym a proto nemuzu jinak nez 5*...(10.4.2012)

Nějaký předsudky kvůli Snowborďákům a té další perverzi jsou ještě víc vedle než jedle. Vojtěch Kotek už léta dokazuje, že není žádný blbec a že točit i hrát umí na nadprůměrné úrovni (obzvláště v ČR je to až exceletní tvorba). V ČR už se vytvořilo spoustu hnoje, čím se půda pohnojila pro mladé tvůrce a kvete nám tu nová generace, která už snad nebude točit další černé komedie podle šablony smrt- hrob-sex, nejlépe v přímé kombinaci. A aby toho nebylo málo tak z malýho Vojty vyrostl pěknej chlap. Takže je i na co koukat.(16.3.2013)

• E=mc2

Hm. mňa to teda nenadchlo tak ako Vás. Uznávam však, že to má tempo rytmus a dobrý strih. No, na to, čo sa snažil povedať, nepotreboval 23 minút, stačila mám pocit aj polovica. Ten whitescreen ma vyrušoval a posunul to o celkový pocit nižšie. Trochu zbytočne mi prišlo aj rozohrávanie tých vzťahov... Je to však stále jeden s tých lepších študentských filmov. Avšak taký Řehořek je talentovo niekde inde..(11.1.2011)

Já se už šíleně opakuju, ale pořád říkám, že u studentských filmů je ze všeho nejdůležitější nápad. A tenhle ho měl, naprosto nezpochybnitelný. U scény, kdy se Jirka Mádl..ehm..s Jirkou Mádlem hádali, o to co...Jirka Mádl řekne, naprosto jsem vybuchl smíchy. A to se mi u studenťáku ještě nestalo, takže samozřejmě nejen za tohle palec nahoru. Čekal jsem sice veselejší konec, ale to, co jsem očekával, není chyba tvůrců, ale moje. Takže za mě plný počet. Doporučuji všem, je to neskonale zábavné, chytré a originální.(2.2.2016)

• - Ve scéně, kdy Viktor (Jiří Mádl) vyjde ze záchodu, dostane od barmana (Vojtěch Kotek) Frisco bez brčka. V jednom z následujících záběrů se však brčko v láhvi objeví. (Rill)