• MBob

škoda, přeškoda, že pohádkový nápad nevyzněl, tak jak to z titulu zavánělo, tvůrci si v první řadě měli srovnat, o čem chtějí točit, zda-li i místech, kde bydlely filmové princezny (a pak bych viděl se tomuto záměru věnovat) či o zámcích, popř. hradech, kde se točili pohádky s princeznama, ale pak by to muselo vyznít úplně jinak. Takhle vznikl dokument o něčem, o čem se v podstatě ani nedozvíme. Proto je za 1*(30.12.2010)

Výborná myšlenka přiblížit kulturní dědictví dětem (i dospělým) díky filmovým pohádkám; ovšem úroveň je značně nevyrovnaná, nepochybně i rozmanitostí "nátury" kastelánských postav, které umí či neumí upoutat zájem. Velkým kladem je krátkost dokumentů, a tak lze všechny díly doporučit ke zhlédnutí.(26.12.2014)

Historie na náš dýchá na mé milované Raduni i jinde na zámcích a hradech Čech, Moravy a Slezska...!(9.1.2011)

Zatiaľ som videla iba časť o zámku v Miloticiach, a celkom ma to zaujalo. Projekt je určite primárne určený mladším, resp. malým divákom, a v tomto prípade je takáto popularizačná a evidentne jednoduchá forma odpustiteľná.(21.7.2011)

Jelikož nejsem věkově cílená skupina, hodnotím zlatou střední cestou. Nevím, jak tahle věc zaujme děti (snad ano), nás odrostlejší ale moc ne. Ta malá cácorka je fakt strašně protivná a její průvodce na tom není zas tak o tolik lépe. Ale je velmi potěšující, že se tvůrcům podařilo překecat kastelány, aby si střihli své herecké zářezy do pažby. Kde jinde se vám poštěstí vidět kastelány známých památek, jak si potřásají pravicí s malou barbuchou a mluvit o princeznách. Každopádně nejzajímavější bylo vyprávění pana kastelána z Pernštejna.(14.9.2015)