poster

Kraj (festivalový název)

 • Rusko

  Kray

 • Rusko

  Край

 • Kanada

  The Edge

 • Velká Británie

  The Edge

Dobrodružný / Drama / Romantický

Rusko, 2010, 124 min

 • gogo76
  ****

  Tento ruský film mi trochu pripomína iný tiež ruský - Franz a Polina. Tu má však láska medzi Rusom a Nemkou trochu iný priebeh. Mnohí kritizujú, že film musel točiť nejaký fanda lokomotív, ale mne to ani trochu nevadilo a mašiny ma bavili. Voľnejší režim v mnohých gulagoch naozaj takto mohol fungovať. Toto nie je koncentrák, tu sme stovky, tisícky kilometrov od civilizácie. Tu nebolo potreba toľko stráží, pretože nebolo kam utekať a ak náhodou aj, tak potrebuješ mnoho jedla, aby si nezdochol hladom...Zaujímavý príbeh o Nemke, ktorá celú vojnu prežila schovaná niekde v starej lokomotíve sa postupne mení v nevšednú love story. Jej spoločná stavba provizórneho mosta spolu s rušňovodičom je pre mňa najlepšou scénou. Celkovo solídny film po ktorých treba trochu pátrať, čo je škoda. 80%.(25.12.2014)

 • ghatos
  ****

  Zvláštní, hodně zvláštní film plný symbolů a odkazů. Divák se musí sice trochu orientovat v minulosti, ale i tak se to dá pochopit. Na první pohled složité následky mají jednoduché příčiny. Vše je postupně vysvětleno. Závěr si mi líbil. Náročnější snímek, který si na nic nemusí hrát - je opravdu filosofický a intelektuální (v pozitivním slova smyslu). 72%. EDIT: Velmi mě pobavil komentář od verbala111. Je klasickým případem toho, jak by lidé neměli hodnotit na csfd. On to nepochopil, takže by to ani neměl hodnotit (rozumněl bych, kdyby tu vznesl kritické připomínky a dal třeba tomu i odpad). Takhle tu vlastně předvedl jen rádoby vtipnou onanii sám na sebe, která má jakože shodit tenhle film. Je to velmi neoriginální a hloupoučké.(18.1.2011)

 • verbal
  *

  Tento film se sice rozjíždí o něco pomaleji, než je obvyklé, ale to se radikálně změní ve stodvacátepáté minutě. Tento film je nesporně fascinujícím yntelechtuálním zážitkem, a to zvláště pro nás, co doma tajně masturbujeme nad obrázky parních lokomotiv. Tento film je plný dokonale skryté symboliky, jako například kosočtverců a zvednutých prostředníků. Tento film je natolik náročný a mnohovrstevnatý, že by se nevyspělému a nehloubavému divákovi mohl na první pohled jevit jako děsně nudná pičovina z Gulagu, který je zde naprosto věrně zobrazen téměř jako rekreační středisko ROH. Tento film rozhodně nedoporučuji podobným nevzdělaným, povrchním a cynickým hajzlům, kteří jako obvykle nejsou schopni pobrat tu čarokrásnou hloubku dokonalého duševního splynutí a degradují podobné skvosty svým plebejským hodnocením a grafomanskými zvratky, plnými hloupého pohrdání a vulgarismů!!(20.1.2011)

 • Malarkey
  ***

  Moc zajímavě natočený ruský historický film, který ale až moc dbá na to, aby nám co nejlépe ukázal vlaky. Režisér je asi trošku úchyláček na vlaky. Čekal jsem to třeba trošku akčnější, ale akci přehlušilo nekonečné množství všelijakých záběrů na vlaky uklizené, špinavé, mokré, suché, rozpálené nebo zasněžené.(6.7.2015)

 • Fr
  **

  ...schovaní před oprávněným hněvem lidí, díky soudruhu Stalinovi.... Ignác má zakázáno řídit vlaky, parta je samej práskač a zdáli to pozoruje medvěd, kterýmu se říká nesmrtelný. Gulag není koncentrák. Jsou tu ženský, jídlo a někdy je i veselo. A taky je to místo, kde se může odehrávat - pro mě - nezajímavej příběh plnej jízd parních lokomotiv, rusko-německého (ne)přátelství a medvěda, kterej je alergickej, když mu někdo chčije v revíru. Drama, které uchvátí každého sovětského opravdového člověka! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vzruším se jen při pohledu na parní lokomotivu. 2.) Ještě jsem neviděl rvačku holek s bobrama. 3.) Gulag? O tomhle pionýrským táboře jsem ještě neslyšel.... 4.) Přemýšlím, jestli by Tony Scott mohl natočit film o nejlepším parním stroji na světě, Josifu Stalinovi . 5.) Chci si zkrátit čekání na Fishmana, kterej má přijet, aby nás potrestal. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(3.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace