Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1973 se rodina Loudových stala televizní senzací úplně nového typu. Bylo to dlouho předtím, než rock- metalová hvězda Ozzy Osbourne začal vystavovat život své výstřední rodiny na obrazovce a o desetiletí dříve, než na sebe domácí puťky začaly před kamerami bezostyšně křičet.

Cinema Verite nahlíží do zákulisí přelomového televizního pořadu An American Family. Vznik zcela nového televizního žánru - Reality Show - katapultoval rodinu Loudových ze Santa Barbary do středu diváckého zájmu. An American Family byl na počátku 70. let totálním odklonem od klasické televizní zábavy, přinesl mikrospopický pohled na rodinu, která nebyla připravená nést důsledky takového bulvárního pitvání. V celé nahotě ukázal manželství Billa a Pat potýkající se s problémy svých dětí. Obzvláště pikantní, a náležitě kritizované, bylo chování Pat, která otevřeně podporovala svého homosexuálního syna Lance v době, kdy byla homosexualita v televizi tabu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jeden z důležitých mezníků reality show v USA. Jedna rodina se rozhodla natáčet svůj všední den a ukázat jej celé Americe. Následně se před kamerami celá rodina začala rozpadat. Bodejď by ne. Stačí aby někdo někomu o sobě řekl to málo, co chce a stejně se to začne roznášet pomluvama mezi všemi. A to jde o jednu událost. Co pak, když lidé vidí do talíře celé rodině celý den. Kritika, pomlouvání, nadávání. To je to, co nám, lidem, nejlépe jde a právě to je ten důvod, proč lidi tak rádi koukají na reality show. A je vcelku zajímavé se podívat, kde to všechno vlastně začalo. ()

maseer2 

všechny recenze uživatele

velice povedené zpestření před samotným přenosem z předávání Oscarů v pražském Světozoru.. téma se sice nezdá příliš atraktivní a také se to celé dost pozvolna rozjíždí (z počátku jsem měl trochu obavy..), ale postupem času si film k divákovi najde cestu a já jsem si nakonec tohle drama / reality show podle skutečné události opravdu užil.. člověk si hlavně uvědomí, že nic není ve skutečnosti tak idylické a bezchybné, jak by se na první pohled mohlo zdát.. 4* ()

Reklama

=woody= 

všechny recenze uživatele

Pěkné pooscarové rozjímání.. Tahle lotrovina nás měla pěkně nažhavit na slavnostní ceremoniál, ale víc mě bral i trailer na Železnou lady.. S vděčností jsem vzpomínal na loňského Doktora Smrt! Film je tak věrohodně natočený, že vypadá přesně jako by vzniknul v těch sedmdesátkách! To ovšem není kompliment - chybí mu jakákoliv inovace, švih, nějaký větší dějový zvrat, tempíčko, lepší "záporák",.. Kdyby se to povedlo zkrátit na polovinu, byl by to dobrý dokument.. Tohle bylo fakt málo - dvě hvězdy za Diane Lane (promiň Time) :-) Mějte se filmově, Woo. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Konečně vím, kdo je za ty hrůzy, co běží v TV, vlastně zodpovědný... "Cinema Verite" mapuje první pokus o natočení reality-show, a to se vším všudy, takže není nouze o přetvařování, o vypjaté situace, ani o všemožné intriky ze strany tvůrce, který je ochoten jít pro dobrý materiál doslova přes mrtvoly. Tim Robbins je prostě pan herec, Diane Lane je o nějakou tu kategorii níže, ale Pat jí sedí, takže po herecké stránce spokojenost.;-) Thomas Dekker boží.:-)) ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Velká pochvala HBO za to, že se po loňsku poučila a tenhle film, který zamíří rovnou do televize, pustila v originálním znění. Tím ovšem pochvaly končí. Ne snad, že by to bylo zle natočené, ale ono se tam zkrátka nic neděje. Přeci jen to bylo poprvé, kdy se rodině do baráku nasadily štěnice, a protože tehdy logicky ještě nikdo nevěděl, co a jak točit, my teď nemáme na co koukat. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama