• Pepinec

Velká pochvala HBO za to, že se po loňsku poučila a tenhle film, který zamíří rovnou do televize, pustila v originálním znění. Tím ovšem pochvaly končí. Ne snad, že by to bylo zle natočené, ale ono se tam zkrátka nic neděje. Přeci jen to bylo poprvé, kdy se rodině do baráku nasadily štěnice, a protože tehdy logicky ještě nikdo nevěděl, co a jak točit, my teď nemáme na co koukat.(29.2.2012)

Moc mě to nenadchlo a nebýt této projekce asi bych to nikdy neviděl. na druhou stranu herecké výkony byly dost pěkné a zajímavé. Příběh samotný mě nebavil, celé mě to tak nějak nudilo. Tu starou sérii, kterou to přibližuje současným generacím jsem měl trochu v povědomí, takže mě to moc nepřekvapilo. Ale celkem se mi líbila stylizace s jakou byl film pojat a prolínání obrazu filmu a televízní reality show ze sedmdesátek. Působilo to celkem uvěřitelně. 5/10(27.2.2012)

Jeden z důležitých mezníků reality show v USA. Jedna rodina se rozhodla natáčet svůj všední den a ukázat jej celé Americe. Následně se před kamerami celá rodina začala rozpadat. Bodejď by ne. Stačí aby někdo někomu o sobě řekl to málo, co chce a stejně se to začne roznášet pomluvama mezi všemi. A to jde o jednu událost. Co pak, když lidé vidí do talíře celé rodině celý den. Kritika, pomlouvání, nadávání. To je to, co nám, lidem, nejlépe jde a právě to je ten důvod, proč lidi tak rádi koukají na reality show. A je vcelku zajímavé se podívat, kde to všechno vlastně začalo.(18.5.2012)

Příjemný film na motivy skutečné události, který naprosto věrně napodobuje styl americké filmařiny 70.let (nejen kamerou, ale i střihem). Kdyby mi to někdo prezentoval jako dobový film, neměl bych mu důvod nevěřit. Dovedu si představit opětovné shlédnutí a hlavně mě láká původní 'dokumentární' seriál: http://en.wikipedia.org/wiki/An_American_Family(28.2.2012)

Konečně vím, kdo je za ty hrůzy, co běží v TV, vlastně zodpovědný... "Cinema Verite" mapuje první pokus o natočení reality-show, a to se vším všudy, takže není nouze o přetvařování, o vypjaté situace, ani o všemožné intriky ze strany tvůrce, který je ochoten jít pro dobrý materiál doslova přes mrtvoly. Tim Robbins je prostě pan herec, Diane Lane je o nějakou tu kategorii níže, ale Pat jí sedí, takže po herecké stránce spokojenost.;-) Thomas Dekker boží.:-))(27.2.2012)