Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

TeachMe

Odpouštím některé prvoplánové scény a natahovaný konec, odpouštím některé dialogy a hluchá místa scénáře. Naprosto špičkové herecké výkony (Tom Holland - smekám!) a velice realisticky natočené tsunami (první polovina filmu je spíše pětihvězdičková) stejně jako zranění Naomi. Některé scény jsou strhující a špičkové a místa, ze kterých by jiný režisér udělal jen kýčovitý šlágr, se tak stávají vizualizací emocí, ze kterých vám jde mráz po zádech. Takže přestože na katastrofické filmy moc nejsem, a někdy i zde ten kýč trochu zaváněl, musím dát 4 hvězdičky. ()

PORTER44

Silný příběh plný emocí,jestli je to podle pravdy tak to bylo povedeně zfilmovaný,herecké výkony vydařený včetně dětských rolí.Není to můj filmoví šálek ale za podívání to stálo.Brodit se z tak roztrženou nohou v takovém marastu se divím že jí ta noha zůstala. ()

teekanee

Prvním pět minut zívačka, ale podle mě dost úmyslná. Režisér vás hezky ukoléba a pak se jde na věc. Nejlepší by asi bylo jít na film do kina a nevědět vůbec o čem je. Po technický stránce je film dost jinde, ale co mě osobně nejvíc úchvátilo byly výkony trojice Naomi Watts, Tom Hollanda a Ewana McGregora přesně v tomhle pořadí. Opravdu se jim daří vykreslit naprosto bezvýchodnou situaci až hrozivě reálně a žral jsem jim to po celou dobu. Jako nejlepší část filmu bych považoval první hodinku týkající se samotný katastrofy, přesto i samotný hledání rodinky a vykreslení ničivýho dopadu tsunami je taky výborný. 85% ()

Jirkacek

Snímek Nic nás nerozdělí mne zaujal hlavně kvůli představitelům dvou hlavních rolí, které si zahráli moji oblíbení herci Naomi Watts a Ewan McGregor. Trochu mne sice překvapilo, že tento film natočil španělský štáb v čele s režisérem J.A. Bayonaem, ale vzhledem k slušnému hodnocení zde na ČSFD jsem se kvality snímku nebál. Předem jsem věděl, že půjde o katastrofický film spojený s ničivou vlnou tsunami, která v roce 2004 zpustošila pobřeží Indického oceánu, ale myslel jsem si, že v něm bude rodina bloudit džunglí a ono tomu tak nebylo. Příběh začal příletem rodiny Bennetů do Khao Lak v Thajsku, kde chtěli strávit vánoční prázdniny. Ubytovali se v nových bungalovech na pobřeží Orchid Beach Resort a začali si užívat dovolené. Maria Bennett, její manžel Henry Bennett, a jejich tři synové Lucas, Thomas a Simon však nevěděli, že se od moře blíží zkáza. O dva dny později na štědrý den totiž oblast spláchla obrovská vlna tsunami. Maria (Naomi Watts) a dvanáctiletý Lucas (Tom Holland) se nakonec vynořili z vířící vody a navzájem se našli, přičemž Maria utrpěla vážná zranění na noze a hrudi. Když se konečně dostali na mělčinu, pomohli malému Danielovi (Johan Sundberg) z trosek a brzy je našli místní obyvatelé, kteří je převezli do místní nemocnice ve městě Takua Pa. Během cesty byl Daniel od nich oddělen. V nemocnici Maria povzbuzovala Lucase, aby pomohl ostatním najít jejich rodinné příslušníky, zatímco ona šla na operaci se zraněným hrudníkem. Mezitím jsme se dozvěděli, že Henry (Ewan McGregor), sedmiletý Thomas (Samuel Joslin) a pětiletý Simon (Oaklee Pendergast) také přežili a byli spolu. Henry nechal oba chlapce s jinou rodinou, která byla odvezena do hor do bezpečného úkrytu místními pomocnými posádkami, zatímco on zůstal na místě katastrofy, aby hledal manželku a nejstaršího syna. Nejprve je hledal sám ač byl zraněný, ale brzy jej našli kolemjdoucí, kterými byl odveden k nedalekému autobusovému přístřešku, aby čekal s ostatními přeživšími na pomoc. Následně se setkal s turistou jménem Karl (Sönke Möhring), kterému se jeho rodina ztratila na pobřeží a ten Henrymu půjčil vlastní mobilní telefon, aby kontaktoval své příbuzné. Henry slíbil otci Marie, že bude hledat svou rodinu všude a že je najde. Karl říkal skupině, že mu jeho žena nechala na pokoji vzkaz, že se jdou koupat na pláž, když se přihnala ničivá vlna. Pochopil, že jeho žena a dítě asi nepřežili a tak se dobrovolně přidal k Henrymu, aby společně hledali Marii a Lucase. Maria zatím ležela na chirurgii a k její smůle lékaři popletli její zdravotní kartu s jiným pacientem, který zemřel. Když se Lucas, který pomáhal ostatním k mamince vrátil, našel její postel prázdnou a poté byl převezen do stanu, kde byli umístěny děti bez rodičů. Tato chyba byla objevena, když Lucas nedokázal identifikovat žádné šperky od mrtvé ženy a poté se znovu sešel s matkou, která byla přesunuta do místnosti na JIP . Během čekání Lucas našel v nemocnici Daniela, který se sešel se svým otcem. Následně Henry a Karl hledali své rodiny na různých místech, než dorazili do nemocnice, kde bylo Henrymu dáno pět minut na prohlídku. Karl mu dal kus papíru se jmény členů jeho rodiny. Vozidlo s Thomasem a Simonem se zastavilo náhodou také u této nemocnice a chlapci vystoupili, jelikož Simon potřeboval na záchod. Během chození po nemocnici Lucas z dálky poznal svého otce a zatímco ho hledal v davu lidí venku, Lucasovi bratři ho spatřili a znovu se tak sešli. Henry poté našel všechny tři pohromadě. Dozvěděl se, že Maria je v nemocnici a je připravena podstoupit další operaci její nohy, kterou přežila. Následující den rodina nastoupila na letadlo do Singapuru, aby Maria mohla dostat další lékařské ošetření, které zajistila jejich pojišťovna. V letadle Lucas řekl své matce, že ví, že je Daniel v bezpečí. Maria plakla, když se dívá z okna na chaos, který se odehrával dole na zemi a po 113 minutách byl konec velmi smutného filmu. Kvalitu tohoto snímku byla opravdu velmi dobrá a i když věrně děj kopíroval skutečné události, naštěstí se nejednalo o nějaký ryze reportážní snímek. To by mne opravdu nebavilo, nicméně i tak jsem z průběhu nebyl nijak nadšený, protože jak jsem psal, čekal jsem něco jiného. Pohled na jindy krásnou Naomi, nebyl vzhledem k jejím filmovým zraněním nijak úchvatný a to i přesto, že jsem se ve dvou záběrech mohl krátce pokochat pohledem na její prsíčko. Co se týče průběhu, docela mne zklamalo, že samotná katastrofická vlna se odehrála během 10 minut a pak to byla už jen pořádná dávka smutných záběrů, srdcervoucích dialogů a značného sentimentu. Škoda, mohlo to být natočeno lépe, ale zase tak špatné to nebylo. Suma sumárum, snímek Nic nás nerozdělí ode mne získal tři nerozdělitelné hvězdy ***. () (méně) (více)

milan.opava

Moc krasny film,videl jsem ho hned nekolikrat.Nelze si ani predstavit,co dotycni prozivali.Nechybi akce,napeti.Hodne smutny pribeh rodiny co zaziva peklo.Nrmluve o tom,ze nektere rodiny zazili jiste vetsi a nakonec se nesesli ani ve dvou lidech:( Za me celkove super a s dobrym obsazenim ()

roabe

O rozežranosti, bezohlednosti a vysokém stupni debility části lidstva, neváhajícího se vydat přes půl světa za slanou vodou a palmami, do nevkusných resortů (zpupně vystavěných s obdobnou logikou jako české vesnice v záplavových územích) ve stínu chudých domorodých osad s obyvateli zvráceně vděčnými za pracovní příležitosti (rozuměj služby všeho druhu). A nezmění to ani koronavirus, zájezdy do Thajska už jsou zase téměř vyprodané ;) Tsunami ovšem technicky brilantně natočeno. ()

Janakin

Do kalhot jsem si z toho teda neukákla. Není to špatný jen jsem v tom nedokázala najít tu hloubku, kterou to nejspíš mít mělo. Neříkám že mi neukápla slza, protože ukápla a asi to mělo vše, co by takový film měl mít. Emoce, autentičnost, napětí. Ale nevím, přišlo mi to unylé a předvídatelné i tak. Vlastně po sobě furt jen řvali nebo někam běhali. Prostě mi to nesedlo. Škoda. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora